Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A magas jövedelműek èlhetnek...

A magas jövedelműek èlhetnek a most életben lépett SZJA visszatérítéssel, jól értem? Reszl lnt

Figyelt kérdés

"


Vagyis az élhet a maximális adóvisszatérítéssel, aki havonta legalább 67 ezer forint szja-t fizet. Gyors számításaink szerint:


Egy gyermek esetében ez bruttó 513 ezer forintos bért jelent a 10 ezer forintos családi kedvezmény levonásával.

Két gyermek esetében bruttó 713 ezer forintnál járhat a maximális visszatérítés a 40 ezer forintos havi kedvezmény után.

Három gyermek esetében bruttó 1,1 millió forintnál marad 67 ezer forintos szja a 99 ezres kedvezmény után."


[link]



Magyarán aki br félmillio Ft felett keres. Jól értem?



2021. jún. 11. 06:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
19%
Vajon akkor is érvényes lesz, ha idén nyár végén születik az első gyermekem?
2021. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
82%

@21 persze, elvégre a vírushelyzet alatt komoly nehézséget okozott neked a majd megszülető gyereked ellátása, felügyelete. Sőt, aki aláírta 3 gyerekre a CSOKot, de még egy sincs neki, az is megkapja

#irónia

2021. jún. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%

22! Attól még magánorvoshoz (20-25ezer/alkalom), magánlaborba(15ezer per vérvétel) el kellett járnom a vizsgálatokra, mert az sztk-ban óránként 2 beteget tudnak ellátni, már ha éppen volt orvos. Soron kívül pedig panasszal fogadnak, ami nekem egyébként nincs.

A 40ezer Ft-os genetikai ultrahangokról (3db kötelező) már ne is beszéljünk. Eleve ez többe került mint a már meglévő 1 gyerek ellátása, felügyelete ugyanilyen időtartamra.

Emellett most is dolgozom és fogok is augusztus elejéig valamint a CSED-ből is vonnak SZJA-t ha más időponttól nem, onnantól már “nehézséget okozhat” a járvány miatt a gyerekem ellátása? Vagy otthon vagyok úgyis mindegy és az újszülött se kerül semmibe a már meglévő gyerekhez képest?

2021. jún. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!