Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lesz olyan amikor majd korláto...

Lesz olyan amikor majd korlátozzák a születendő gyerekek számát?

Figyelt kérdés
2021. jún. 12. 18:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Roppant valószínűtlen, hogy egy kifejezetten posztapokaliptikus szcenáriótól eltekintve világszintű, vagy akár csak nagyobb földrajzi területre kiterjedő korlátozás szóba jöhessen. Rengeteg kutatás támasztja alá, hogy az életminőség javulásával folyamatosan csökken a gyerekszám, tehát minél több országnak (elsősorban a fejlődő világban) javul a gazdasága, annál kevesebb gyerek születik náluk is. A népességnövekedés üteme már most csökkenő tendenciát mutat (tehát a népesség még növekszik, de egyre lassabban), és a jelenlegi fejlődési mutatók alapján nagyjából 2100 körülre várható a népességnövekedés teljes megállása, onnantól kezdve már csökkenés várható. Mindenféle, a szaporodásba való közvetlen beavatkozás nélkül. Amire ugye Kína eleve egy nagyon szemléletes negatív példát is mutatott, amit alighanem senki nem akar megismételni. Szóval idővel a helyzet magától is rendeződni fog.
2021. jún. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 maathorusz válasza:
90%
A kínai korlátozás tökéletes példa arra, hogy miért nem szabad ezt csinálni. Nem véletlenül törölték el, mégis csökken a népesség. Egyértelműen kimutatható az életszínvonal növekedés, az iskolai képzettség növekedése, a nők munkábaállása és a népességcsökkenés között. Tehát a fejletlenebb országokban az életszínvonal növekedése, az oktatás elterjedése hozhatja magával a népesség csökkenését, nem a korlátozás. A fejlett országokban pedig értelmetlen a korlátozás, hiszen itt amúgy sem születik elég gyermek.
2021. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem születik elég, mindják többen.


Mire nem elég? Tönkretenni a Földet?

Nyugdíjat termelni?

Mire nem elég?

2021. jún. 15. 14:56
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Arra nem elég, hogy az ország (fejlett országok) gazdasága fenn tudjon maradni, müködöképes legyen.

Ugyanis ha nincs elég ember, aki dolgozik, akkor nincs termelés, az üzletekben nincs áru, nincsenek szociális ellátások, nincsenek szolgáltatások, megáll az élet.

Tudod, az üzletekbe nem varázsolódnak oda az áruk, azokat meg kell termelni (dolgozó embereknek!), eladók/árufeltöltök nélkül nem müködnek az üzletek, az orvosok, hivatalok, iskolák, óvodák ember nélkül nincsenek, fodrász, kozmetikus, stb sincs, a tömegközlekedés megszünik, mert nincs, aki vezesse a jármüveket, irányítsa, megszervezze a forgalmat, az autókat nem lehet használni, mert egyrészt nincs, aki újakat gyártson (és a régiek egy idö után tönkremennek), nem tudsz üzemanyagot tankolni, mert nincs, aki kitermelje, finomítsa azt, illetve aki a benzinkúthoz szállítsa, illetve ott árulja, stb.


A gondot még mindig nem a fejlett államok népessége jelenti, ahol a szaporodási ráta 0,8 körül/alatt van, azaz egyre kevesebb ember lesz, hanem az elmaradott harmadik világbeli szaporodás, ahol egy emberre 4-6 gyerek keletkezik.

Ha Európa meg Amerika népessége hirtelen kihalna, ettöl még a túlszaporodás nem szünne meg, csak az emberiség fejlödése állna meg.


Szóval elöször próbálj gondolkodni, ne csak okoskodj!

2021. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező!

A kínai modell azért nem lett működőképes, mert igenis a sok idős embert valakinek el kell tartania. Valójában ahhoz, hogy csökkentsük a népességszámot, nem elegendő a születések számát korlátozni, valamit a nyugdíjasokkal is kezdeni kell. Ezek nagyon komoly morális kérdések, nem is tudom, le merjem-e írni, de hát maximum le leszek pontozva, de alapvetően az orvostudomány egyelőre csak arra képes, hogy hogyan tartsa életben a szüleinket, nagyszüleinket jó sokáig, de az összességében életminőség-javulással nem járt. Mutass te csak egy 80 évest, aki nem szed semmilyen gyógyszert, de bármikor jó szívvel el mered küldeni teljes munkaidőben dolgozni. Nem sok ilyet tudsz. Hiába tolódik szinte már évről évre a nyugdíjkorhatár, még jelenleg is vannak olyan időseink, akik gyakorlatilag kevesebbet dolgoztak, mint ahány éve nyugdíjasok. De még ha 40 évet le is dolgozol aktívan, akkor is könnyen tölthetsz még 30 évet el kényelmesen öregkorodban, és annyi adót, járulékot te nem fizettél be 40 év alatt, hogy 30 évig eltartson az állam. Magyarul a születések számának csökkentésével egy időben valahogy, valamilyen úton módon a nyugdíjasok. számát is csökkenteni kellene. Na de hogyan? Megvonod tőlük a támogatott gyógyszereket, aminek köszönhetően sokan idő előtt (vagy inkább pont emiatt időben és nem időn túl) elhaláloznának? Vagy egyszerűen csak beszüntetjük a nyugdíjrendszert? Azt tudtad például, hogy a befizetett tb-d 90 százalékát életed utolsó 10 évében használod el? Sajnos nagyon költséges az idős emberek fenntartása és ahhoz képest rendkívül jelképes járulékokat fizetünk. Konkrét példa: adott márkájú inzulin 3 havi adagja a szomszéd Mari néninek 100ezer forintjába fájna, de hála a te és az én tb-mnek, ő ezért fizet mondjuk 3ezer forintot. És akkor még Mari néni nem vette be a vérnyomáscsökkentőjét, a szívritmus-zavarára a gyógyszerét, a véralvadásgátlóját, nem csinált még kedvezményesen mondjuk egy fogászati protézist, nem műtötték meg combnyaktöréssel. Párom nagyszülei Erdélyből vándoroltak át Magyarországra, na ők tipikus példái annak, hogy több éve nyugdíjasok, mint ahány évet aktívan ledolgoztak, mindez tetézve azzal, hogy Magyarországon soha egy forint adót nem fizettek, mivel Romániában éltek és dolgoztak.

2021. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ha kevesebb az ember kevesebb a fogyasztás is. Ergo nincs akinek termelni kellene. Nyilván úgy értem nem akkora tételben mint előtte.

Az hogy a gondot nem a fejlett országok szaporulata okozza... nem értek egyet.

A benszülöttnek lehet hogy 15 gyereke is van, de nem termel szemetet, vagy alig, a fejlett országhoz viszonyítva. Nem szennyezi a levegőt autóval, nem vág pusztít ki erdőt, nem zsigereli ki a vizeket.

Azt veszi el amire szüksége van az életben maradáshoz.

A nem fejlett országok, pl sok afrikai ország sem pocsékol annyit mint mi, fejlsttebbek.

Az öregek eltartása nem jelentene gondot, ha kapna az ember a ledolgozott élete során annyit, hogy takarékoskodjon.

Egyébként jelenleg a nyugdíjnak nevezett nevetséges összeg is pont az éhenhaláshoz elég.

2021. jún. 15. 18:39
 17/21 anonim ***** válasza:
4%
Már szabályozva van, 3 gyerek alatt semmibe se néznek...
2021. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2021. jún. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 librikus ***** válasza:
Ahol van jól szervezett szociális háló: betegellátás, de főleg kielégítő nyugdíjrendszer, elég a születések korlátozására.
2021. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Sok orszagban olyan szinten visszaszorult a szuletes hogy erre nem fog sok kerulni....
2021. jún. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!