Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van esélyem olyan bébiszittert...

Van esélyem olyan bébiszittert találni, aki vállalja rendszeresen a gyerek felügyeletet akkor is, ha betegség miatt kell vele otthon lenni, ezekben a koronavírusos időkben?

Figyelt kérdés
Most szeretnék munkahelyet váltani, de a gyerekem átlag havonta egyszer lebetegszik egy hétre. Nem nagy betegségekre kell gondolni, többnyire kisebb láz, torokgyulladás, fülére időnként rámegy. Semmilyen új munkahelyen nem tolerálnák azt szerintem, hogy havonta egyszer kiesek egy hétre. Viszont az idősebb korosztály, akik munka nélkül vannak, pont veszélyeztetett a járvány szempontjából. A jelenlegi munkahelyem ilyen szempontból jó, de más szempontból tönkremegyek idegileg, ha itt kell maradnom és most lenne lehetőségem váltani sok év pokol után. Lassan már ott tartok, hogy ennél az éhenhalás is jobb.

2021. márc. 27. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha fizetsz neki készenléti díjat akkor tuti. Tehát havi olyan 250-300 nettóért simán.


Úgy nem hogy alkalomszerűen szólsz neki hogy holnap jönni kéne.

2021. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Pénz kérdése. 1000 ft/ óráért ne is várd,hogy bárki pattan majd neked véletlenszerűen a potenciális covid fertőzött gyereket ápolni ..

Drágán ,de biztos találsz valakit

2021. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Diákmunka sincs, tehát a fiatalok se dolgoznak, ők örülni fognak egy ilyen lehetőségnek, ők nem veszelyeztetettek. De mire újra mehet oviba a gyereked, már az idősebbek be lesznek oltva. Gondolom van felmondási időd, mire az letelik, már sokan megkapják az oltást.
2021. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
3as, ez már rég nem igaz hogy a fiatalok nem veszélyeztetettek. Meghalt már nem egy tizenéves és most is van lélegeztetőn kettő.
2021. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg gondolom, hogy a diákok nap közben a gép elé vannak szögezve. Ha meg újraindul a tanítás, pláne nem fognak ráérni akkor, amikor én dolgozok.
2021. márc. 27. 13:09
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Vannak olyan oldalak ahol tudsz keresni szittert a gyerkőcnek 🙂 illetve ha egyetemvárosban laksz, hallgatói csoportban is tudnál érdeklődni (pedagógus hallgatóval főleg jól járhatsz) , mindenkinek jól jön most a plusz pénz.
2021. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
#4. passzív egyetemistákra gondoltam elsősorban. tudjuk hogy köztük is voltak súlyos esetek, de jóval kevésbé valószínű mint egy idősebb esetében. de kereshet egy beoltott 40-es 50-est is. bírom, hogy ha valaki próbál segíteni és nem csak leugatja a kérdezőt, hogy á, úgyse találsz senkit, azzal szemben csak ellenérveket hoztok fel.
2021. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jöhetnek az érvek, az ellenérvek is, nagyon megköszönöm mindet, elég nagy döntést kell hoznom, tisztában kell lennem a lehetőségekkel.
2021. márc. 27. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem járvány nélkül is elég nehéz "ugrasztható" szittert találni, állandóra biztos könnyebb, de talán nem lehetetlen. Szomszédoknál érdeklődnék, ismerősök között. Nem tudhatod, kinek jönne jól egy kis plusz pénz mostanában.

Ha már ennyit volt beteg, én először csináltatnék egy tesztet, hátha már túl is van rajta és úgy bátrabban vállalnák.(Mielőtt lehurrognának, tudom, hogy kétszer is el lehet kapni, de azért jóval kisebb az esélye, hogy pár hónapon belül ÚJRA elkapja, mint hogy először.

2021. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!