Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye elgondolkodtató ha a...

Ugye elgondolkodtató ha a nagymamának eszébe sem jutott, hogy meglepje Mikulásra valamivel 8hós kisunokáját?

Figyelt kérdés
Anyósom 5 km-re lakik tőlünk, ez 10 perc busszal, egész héten szabadságon volt, de el sem jött megnézni az unokáját, pedig Mikulás is volt a hétvégén. Amúgy is nagyon ritkán jön (8 hónap alatt 2x), inkább mi visszük "megmutatni" az unokáját. A férjem külföldön van, így mi nem tudtunk menni. Nem az ajándék nagysága miatt kérdezem, nekem maga a gesztus hiányzott, hisz ez a kislányom első Mikulása. Úgy nyomkodta a másik mamától kapott csomagot, nagyon tetszett neki. Persze a keresztfia kislányának vitte a csomagot...
2008. dec. 8. 11:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én vagyok túl érzékeny, de olyan rosszul esik. És nem ez az első eset sajnos, hogy más gyerekére gondol, de a saját unokájára nem.
2008. dec. 8. 11:06
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is volt ilyen...

Ti se vigyétek a gyereket hozzá... találj ki valamit mindig... Ez tényleg nem volt szép tőle..

2008. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Jaj.ne foglalkozz vele!

Az én anyosom miota kiderült hogy terhes vagyok,még egyszer sem akart làtni(tàvol él,de a pàrommal mindig beszélget a kameràn keresztül,de még egyszer se mondta:

-Hadd nézzem meg ezt a lànyt a pocakjàval....

Na akkor ha a baba meg lesz,akkor kit fog érdekelni?

Öt biztos nem.

Nekem is rosszul esik,meg esett,mert ugy érzem senki se kivàncsi a babàra,de:

-Kinek szülünk babàt?

A nagyinak,vagy magunknak?

Én magamnak szültem,és én meg adok neki mindent,a nagyi,meg a többi rokon,felölem oda szalad ahovà akar.

Ne mutogasd neki a gyereket,ha hiànyolja,menjen ö nàlatok,ha meg nem,hàt akkor nem.

Majd lesz akio kàrpotol az eddig elszenvedett napjaidért!

2008. dec. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem értek egyet! Az én anyósom sem akart nagymama lenni. Sosem jöttek, pedig 2 km-re lakunk. De mi szépen vittük a babát, mert igenis a családban nem szabad hidegségnek lennie. A férjem miatt sem, hiszen a szülei. Nekünk bevállt, mert minnél többet látták a babát annál jobban megszerették. A babák ehhez nagyon értenek :). Mostanra már olyan lett a viszony, hogy még mindig nem jönnek, de minden vasárnap meghívnak ebédre. És ha rám hallgatsz és mész hozzájuk apával, babával akkor úgy menj hogy ne legyen benned harag, vagy ítélet, mert azzal csak Te vagy több, hogy összetartod a családot! Sok sikert! Ha elérsz valamit nálunk talán még számíthatsz is majd rájuk. Nem tudhatod mikor jön jól.
2008. dec. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem volt szép dolog amit Anyósod művelt!Most Én is ki vagyok akadva,de az Anyámra!!!NEM HOZOTT SEMMIT a gyerekeknek!Azt mondja kevés a pénze,de az Anyósomnak még kevesebb mégis hozott még Nekem és a fiának is!Így van ne a csomiról van szó csak a gesztus számított volna!Még a szomszéd Néni is vett nekik 1-1 mikulást!Szerintem ne mérgesítsük magunkat,az Anyósod valószinű nem fog változni,az én Anyám is mindíg ilyen volt!És ilyen is marad!
2008. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

11:34-es!

Nem minden szülö egyforma.

Örülök neked,hogy te ilyen szerencsével jàrtàl,de ne hidd azt hogy mindenki igy jàr majd.

Nekem a sajàt anyàm se kivàncsi rànk,én màr megprobàltam jo szoval,telefonàlgat^àssal,levél iràsval,pénz adàsàval,sok mindennel,de 3 év alatt semmit se vàltozott a viszony.

Anyos is csak akkor jo,ha a pàrom fizetést kap,és küld le pénzt erre-arra.

lyankor telefonàl ö ,de csak megkérdez,de nem beszél velem.

És ahogy a kérdezö kommentjét olvasom a kérdés alatt,ugy tünik hogy a nagyinak màr van kedvenc unoka jelöltje,ilyen esetben nincs mit tenni.

Ezen màr nem nagyon lehet vàltoztatni.

A gyereket le hurcolhatja rendszeresen,de sokkal jobb a kapcsolat nem lesz.

És a szülö nem a vasàrnapi ebédeket hiànyolja,hanem a gesztust a gyerek^felé.

Elnézést az indulatos vàlaszomért,de kikeltem magambol,hogy ilyen sok nagyszülö nemtörödik az unokàval

2008. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
11:34es vagyok. Én nem azt mondtam, hogy náluk is rendbe jön minden, csak azt, hogy nem az a jó megoldás hogy Ő sem jön én sem megyek, baba sem megy. Mindenki marad, főleg a harag! És ha nem válik be az amit írtam, akkor nyugodtan mondhatja, mindent megtettem. Az jobb,ha majd a Mónika showban lesznek hogy 10 éve nem látták egymást, de már senki se tudja miért volt? A család szent! Ha a nagymama nem szívesen fogadja Őket hát ne menjenek! De ha nincs így, semmivel nem lesznek kevesebbek ha mennek! Miért kell egyből azt tanácsolni neki, hogy forduljon el tőlük? Hidegüljenek el teljesen???? És még engem pontoztok le??? Szegénységi bizonyítvány...
2008. dec. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
11:36-os vagyok,és megvédeném a 11:34-est.Az én Anyám sem jön látogatni,férjem szóvá is teszi neki,de azt hiszi csak viccel.Mi is ezért szépen hordjuk a gyerekeket hozzá,hogy lássa őket.Nem szeret kimozdulni otthonról és kész!Ha azt akarjuk,hogy összetartson a család,és ne legyenek viták, akkor bizony nekünk kell áldozatot hozni!Elvisszük a gyerekeket,örülnek egymásnak ez a lényeg.Akkor meg mit számít,hogy Ő jött vagy mi vittük öket hozzá?De akkor is pofátlanság tőle,hogy nem hozott csomagot!!!
2008. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Én azért nem értek annyira egyet abban, hogy ha nagymama nem jön akkor mi vigyük. Minek? Ha nem kíváncsi rá akkor minek. Mert gondolom ha nem jön akkor nem kíváncsi rá. Legalább is én csak akkor nem megyek vkihez ha nem vagyok rá kíváncsi. Az meg kifogás hogy nem szeret kimozdulni. Akkor boltba sem megy? például. Azért néha néha elmehetne és nem 8 hónap alatt kétszer, pláne hogy ilyen közel lakik. Az én nagymamám 200km-re lakik, engem ő nevelt fel rá maradtam és néha nehéz volt neki a nevelésem lelkileg is anyagilag is annak idején, de amikor megszületett a kisbabám rá két napra jött és egy év alatt többször volt itt mint a kérdező 10 percre lakó anyósa. Most télapóra küldött pénzt és mondta hogy mit vegyek a gyereknek, csak ő nem tudta ott megvenni mert nehéz lett volna elhozni ezért vegyek én. A télapó csomagot meg fogja hozni. Mondjuk ő meg már túlzásba vitte az ajándékot, de szívből tette ezt biztosan tudom!

Bár amúgy a másik nagymama itt lakik egy utcával odébb és ő sem látogatja a kicsit nem sokszor volt, de azért telefonált hogy menjünk el mert jött oda a télapó. Legalább van benne ennyi hogy ilyen alkalmakkor azért próbál normálisan viselkedni. Nem az ajándék értéke számít hanem a gesztus, hogy gondolt rá. Ő most átesett a ló túloldalára, felnőttek a gyerekek és most ő számítógépezik, netezik, chatel persze nem párkeresési célból, hanem szórakozásból, most éli ki gyerekkorát és nem tud elérni idáig, túl fiatalon szülte az elsőt. De hát ez van, azért ilyenkor normális.

Szóval a kérdezőnek: én nem vinném a gyereket mutatóba, ha érdekli jöjjön el. egyszer kétszer lehet néha néha hogy mégis tudja a gyerek hogy ki ő, de többet nem érdemli meg. Hogy számíthatsz majd rá akkor mikor majd a gyerek bölcsis, ovis lesz és haza, vagy el kéne vinni ide. Gondolom majd sehogy, mert lusta lesz rá!

2008. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Mint a miénk az itteni!(előző vagyok)
2008. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!