Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy némely szülők szájon puszilják a gyereküket?

Figyelt kérdés

Mindig elszoktam egy kicsit borzadni, amikor ilyet látok..

Lehet hogy egy kicsit én vagyok maradi, de szerintem a szájra puszi már inkább tartozik némileg a szexualitáshoz mintsem a gyerek felé kimutatott szeretethez..

Puszilja meg az arcát vagy a homlokát, de ne a száját bakker..


De ez csak az én egyéni véleményem! Más hogy vélekedik erről?


2021. jún. 19. 10:09
A kérdező szavazást indított:
Szerintem teljesen normális!
Egyáltalán nem normális dolog!
68 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
De rohadt gusztustalan vagy. Mi lenne szexuális abban hogy a szülő szájon puszilja a saját gyerekét. Főleg egy anya. Hát belőle jött ki a gyerek, annál intimebb nem is lehetne a kapcsolatuk. Mi is mindig szájon pusziltuk anyukánkat amíg kicsik voltunk. Nem volt benne semmi szexuális. Aki ilyenből egyből szexre gondol na annak ott baj van a toronyban
2021. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

Na, itt van hétvégére a szokásos gumicsont.


Kb. háromtucat ilyen kérdést végigéltem már az elmúlt kb. másfél évben itt... :))))


Szerintem nem helyénvaló - de mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar. Úgy abuzálja, ahogy akarja. Amíg a gyermekvédelem képbe nem kerül. :((((

2021. jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

[link]


"Az ajkak és a száj környéke a gyermekek testének személyes határai – magyarázza Charlotte Reznick pszichológus. Amikor szájon csókoljuk a gyermekünket, egyúttal nemcsak beférkőzünk ebbe a személyes térbe, de arra is sarkalljuk őket, hogy tulajdonképpen valaki probléma nélkül behatolhat az ő intim szférájukba.


Ez nemcsak a szájon csókolásra igaz, de a túlzott ölelgetésre-puszilgatásra, az erőszakos közeledésre és egyéb intim szférát sértő cselekedetekre. Az invazív szülők növelhetik annak kockázatát, hogy gyermekeikben „áldozati szindróma” alakuljon ki, és ne tudjanak „nemet” mondani, illetve megfelelő biztonságban tartani a saját személyes határaikat."

2021. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen normális. Ez nem a szülőről szól!

A gyerek mintát lát, hogy a szülei csókólóznak. Tehát ő kezdeményezi a szájra puszit, mint a szeretet kifejezését. Nyilván erre később nem lesz igénye.

2021. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 flora08 ***** válasza:
64%
Szerintem borzasztó :( Amikor gyerek voltam, a mi családunkban egyáltalán nem volt szokás. Arra is tisztán emlékszem, amikor az óvó nénim mondta, hogy egymás szájára csak a felnőttek szoktak puszit adni (ez nem most volt, 29 éves vagyok). Én is óvónőként dolgozom, és elképedve látom, hogy nem csak egy-két családnál szokás, hanem a csoportba járó gyerekek nagy többsége a szülő szájára ad puszit elköszönéskor. Természetesen nem mutatom ki, mit érzek ezzel kapcsolatban, nem szólok erről egy szót sem, nem befolyásolom sem a gyerekeket sem a szülőket, de magánvéleményem megvan. Ne haragudjatok, de szerintem gusztustalan, amikor a 3-4-5 éves gyerek szájára egymás után vagy 10 puszit nyom a szülő, ott cuppognak másodpercekig az ajtóban...jaj. Igazán nem szeretnék senkit megbántani, mint írtam, ez csak egy vélemény.
2021. jún. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

5: és ahogy több cikkben is leírják a szakemberk, a baktériumflóra átnyálazása sem igazán egészséges.


A pszichés indoklás abszolút helytálló - a szájra puszi nem való szülő-gyerek viszonylatban

2021. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

A következő a nyelves csók lesz?

Hisz a szülő- gyerek között az nem a szexről szól... Apa és anya csókolózik és a gyerek is nyelveset akar a szülőjétől és jó neki, akkor meg? ...

Hát nem tudom, szerintem a gyerekkel való kapcsolatban is van határ, nálam a szájra puszi az egyik.

2021. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Már hogy lenne normális "csókolózni" egy gyerekkel?
2021. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem csokolozasrol van szo, nagyon nem ugyanaz a ketto. Szerintem teljesen normális dolog. Az mondjuk szerintem is fura, ha a 10 eves gyerek is szajra ad puszit, de ez mindenkinek a saját dontese.

Mi is adtunk neha szajrapuszit a gyerekeinknek kb 3 eves korukig aztan szinte maguktol leszoktak errol es mar csak arcra adtak ok is, szoval ezutan mi is csak az arcukat pusziltuk meg. Most lehet mondani, hogy magyarazad el a gyereknek, hogy ezt ne, de az 1 eves gyerekem, meg a 2 eves sem ertette, hogy o miért nem adhat szajra puszit, szóval engem nem zavart.

2021. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális,



de sosem teszem, nem is tanítom így a gyerekeknek.

2021. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!