Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha a jómodú szülők...

Normális ha a jómodú szülők direkt nem engedték tanulni a gyereküket és nem segítették, hogy egyszer átvegye a családi vállalkozást?

Figyelt kérdés

Szüleim a semmiből építették fel magukat. Érettségijük volt, a diplomát és az angol vizsgát 42 évesen tették le. Soha nem támogatták, hogy tanuljak, az elvük az, hogy előtte bizonyítani kell ahogy ők tették! De manapság tanulás nélkül hogyan és mit lehet bizonyítani? Sajnos 4 ponttal csúsztam le az állami támogatottról, de amúgy is kijelentették hogy ők egyetemre 1 forintot nem adnak. Először keressek pénzt aztán lehet menni egyetemre meg tanfolyamokra.

Normál esetben a szülők azt akarják hogy a gyerekük egyszer átvegye a cégüket, tanuljon. De ők még azt se engedték hogy diákmunkában középiskolásként a legalja melóra beálljak. Soha nem főnöknek akartam odamenni, az elejétől mindent meg akartam tanulni! Később a saját fizetésemből elmentem targoncás tanfolyamra, hogy ezzel is bizonyítsak és jelentkeztem az apámnál, hogy itt a papír, jönnék a raktárba melóra! Visszautasított, mert hogyan nézne ki az, hogy ő a saját fiát beteszi a cégbe, elvenném más ember elöl a munkát akik még jelentkeztek.


Az egész filozófiájuk ez. Hogy soha semmit nem szabad adni a gyereknek nehogy valaki azt higgye hogy ők támagatják bármiben. Mert az szerintük olyan mint a korrupció.


Ahhoz képest hogy mára már megtanultam volna a szakmájuk nagyrészét és akár 10 éven belül átvehetném a céget, egy gyárban melózok másoknak (bár sokat tanultam) és gyűjtök az egyetemre, angoltanfolyamra. De a szüleimet nem érdekli. Anyám kijelentette hogy 5-10 évig bírják még aztán eladják az egészet! Mert ne higgye senki hogy ők csak úgy alátettek bármit a gyereküknek. Tiszta beteges ez szerintem.

Az egész onnan jön hogy nekik nem volt semmijük, csak jókor voltak jó helyen, aztán ezt most valami óriási dolognak állítják be utólag. Ők régen nem is akartak tanulni, csak 40 évesen jöttek rá, hogy kéne.


2017. márc. 13. 12:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem
2017. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
86%
A tanulás sosem rossz.:)
2017. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

bizonyítsd, hogy egyedül is megy.

ők ilyenek. mire mennek majd a pénzzel, ha te rájuk sem nézel, mert ilyenek? legalább futja majd ápolóra nekik.

2017. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
A szüleid nem százasok, már ne is haragudj. Bár te is látod. Inkább "elherdálnak" egy jól működő céget, mint a családban maradjon...? Valóban zseniális. Azért én elejteném nekik ilyenkor, hogy amennyit támogatnak engem, majd annyit várjanak viszonzásul is...
2017. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a dédszüleim még mind parasztemberek voltak, nagyszüleim is fiatalon, de nálunk mindig is az volt az értékrend, hogy a gyerekeket taníttatni kell, felnőtt életük indulását is támogatni, hogy generációról-generációra a leszármazók sikeresebbek legyek.


Én a helyedben nyíltan megmondanám nekik, hogy igen súlyos sérelem az nekem, hogy taníttatásomat nem támogatják, holott tudom, hogy ez nekik nem okozna gondot. Fehér ember pedig nem felejt.

2017. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem normális.

Vegyél fel diakhitelt és hajrá, mutasd meg, hogy megy ez neked

2017. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem, egyáltalán nem normálisak.

Az odáig oké, hogy az ember ne a hátszelének köszönhetően érjen el valamit.

De itt nem erről van szó. Hanem arról, hogy direkt nehezebb helyzetbe hoznak. Az ilyen ember az én szememben nem szülő.

Egyébként mihelyett tudnék, menekülnék az ilyen "szülőktől". De majd ha valamikor nekik kellene valami, én is megmondanám, hogy előbb bizonyítsák, hogy érdemesek rá.

2017. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Elég hihetetlen amiket írsz...
2017. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azon vagyok hogy tanulni tudjak. Már nem sok kell hozzá és beiratkozom egy nagyon jó angol tanfolyamra utána meg jöhet az egyetem.

Már sokszor megmondtam nekik a magamét, de nekik a más emberek véleményénél nincs fontosabb. Pl. apám pár éve vett egy új kocsit amit néha elvihettem. Néhány városbeli elkezdett irigykedni, pletykálni "nézd már milyen luxusautót vett a fiának". Na azóta nem ülhetek az autójukba (mondjuk nem velük élek így nem is akarok) és úton útfélen mondták mindenkinek hogy az nem az én autóm, ők soha se vennének.


Betegesen, fóbiásan meg akarnak felelni másoknak. Rájuk nehogy rosszat mondjon valaki vagy ahogy ők mondják "családon belüli korrupcióval" vádolja őket valaki.

2017. márc. 13. 13:27
 10/16 anonim ***** válasza:
7%

Szóval a rövid verziója a kérdésnek:

A szüleim sikeresek, és nem akarnak alámtolni mindent, elvárják hogy dolgozzak meg érte, mekkora köcsögök!!!


Most egy ilyenre mit lehet mondani ? Megsimogatjuk itt a virtuális fejedet, hogy "igen, persze, teljesen igazad van, hogy elvárod másoktól a feltétlen segítséget"

Vagy mondjuk meg a valóságot ? Ahhoz hogy egyetemen tanulhassunk sokunknak fel KELL vennie a diákhitelt, és súlyos pénzekkel lógunk mire végzünk.

Te saját fizetésedből csak úgy álltál egy targoncás tanfolyamot (ha nem kitaláció az egész kérdés persze ) már lehet magyar viszonylatban jól kereső állásod és közben tudsz tanulni, legrosszabb esetben is levelezőn.


Vagy egyszerűbb a szülőkre mutogatni és hibáztatni őket ?

2017. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!