Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól ajánlott egy...

Hány éves kortól ajánlott egy gyermeknek egy másik nyelvet megismerni az anyanyelvén kívül?

Figyelt kérdés

A párom szerint kb. 6 éves koráig nem lehetne (még nincs közös gyermekünk, csak tervezzük, beszélgettünk róla, kinek milyen elképzelései vannak), mert úgy gondolja, hogy addig a saját buborékában kell élnie. Én személy szerint úgy gondolom, hogy játékosan tanítani nem válhat a hátrányára, persze ez képességtől is függ, erőltetni semmit nem szabad.

Nektek mi a véleményetek? Akinek már van gyermeke, az hogyan vélekedik erről a témáról?


2021. jún. 23. 07:44
1 2
 1/20 anonim válasza:
35%
Én nem vagyok szülő, de a saját véleményem az, hogy mint egy játék, úgy el lehet kezdeni. Mint ahogy te is írtad. Én elsőosztály óta tanulok angolt, és szerintem segített abban, hogy a nyelvérzékem hamarabb fejlődjön. De az sem baj, ha nem tanul most, hiszen később is lehet jól tanulni.
2021. jún. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Lehetni bármikor lehet. 6 éves kor alatt viszont csak akkor érdemes, ha külföldön élnek, vagy az egyik szülő más anyanyelvű.

Magyarorszagon él az a tévhit, hogy korán kell elkezdeni az idegennyelvet, mert különben nem tanulja meg a gyerek. Ez nem igaz. En felnőttként tanultam meg 2 idegennyelvet, a gyerekem az egyiket 8 évesen, a másikat 14 évesen kezdte el.

2021. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Pároddal értek egyet. Óvodás korban még korai. De alsó tagozatban is csak játékosan.
2021. jún. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%
#2: Ráadásul bizonyított tény, hogy komoly problémákat is okozhat a mentális fejlődésben, ha kisgyermekként két nyelvvel érintkezik folyamatosan a gyermek.
2021. jún. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%

A pszichológusok kifejezetten nem szokták ajánlani, hogy mindenféle szemétre tanitsuk a gyerekünket. Pl kivonni, osztani, idegen nyelv stb.


Majd megtanulja amikor meg kell tanulnia. A gyereknek az a feladata, hogy gyerek legyen.

2021. jún. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

""Ráadásul bizonyított tény, hogy komoly problémákat is okozhat a mentális fejlődésben, ha kisgyermekként két nyelvvel érintkezik folyamatosan a gyermek."


Tudnál valami hiteles forrást is erröl??? Mert már többször beírtad ezt a kijelentést hasonló témákhoz, ennek ellenére nem igaz!

Ha ugyanis így lenne, a világ nagy részén az embereknek emiatt mentális problémái lennének.

Rengeteg gyerek nö fel kétnyelvüen, és semmi mentális baja sincs, ellenben rengeteg elönye nyelvtanulás (harmadik és többedik nyelv) és egyén tanulási területeken.

Meg pl. Svájcban minden gyerek legkésöbb óvodás kortól legalább három nyelvvel van napi kapcsolatban, de olyanról sehol sincs szó, hogy köztük gyakoribb lenne a mentális probléma.


Szóval légy szíves, ne terjessz hülyeségeket!

2021. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Az én lányom csak 4. osztályban kezdte az angolt. Fél éven belül mindent olyan szinten tudott,mint a legjobb csoportba járók, akik 1. oszt.tól tanultak angolt.Át is tették hozzájuk. 16 évesen középfokú nyelvvizsgája volt. Tehát felzárkózott fél év alatt. Én pont azért adtam neki időt, hogy a magyar is jól menjen,helyesen beszél és a helyesírása is tökéletes,nem zavart bele másik nyelv az elején.
2021. jún. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%

#2


Lehet, hogy tévhitnek gondolod, pedig így van.


Az angol nyelvet 6 éves koromban ismertem meg, az 10 év tanulás és egy nyelvvizsga után valamennyire megy, a németet 14 évesen, és ha nem tanultam folyamatosan, rögtön felejtettem belőle rengeteget.


Aztán lehet, hogy téged áldott meg a sors jó nyelvérzékkel, vagy engem nagyon rosszal, de azokban az országokban, ahol a lakosság döntő része folyékonyan beszél idegen nyelveket, ott már kisgyerekkorban elkezdik a nyelvek tanítását.


Ja, és nem olyan színvonalon, mint itt Magyarországon.

2021. jún. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
7%
hogy jön ez fel gyerekcsinálás előtt?
2021. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Amennyiben nem külföldön élnek, akkor ráér ha már a saját anyanyelve megy.

Lányom 6 lesz mindjárt, most kezdte el érdekelni, hogy ki milyen nyelvet beszél, de még logopédushoz jár, megkésett volt a beszédfejlődése, csak ártott volna bekavarni egy másik nyelvvel. Iskolában majd ráér.

2021. jún. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!