Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy 17eves lanynak...

Szerintetek egy 17eves lanynak mennyire ajanlott autot venni?

Figyelt kérdés
Ti vettetek,vennetek?

2015. jún. 15. 10:34
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
81%

Jogsi szerzés után kaptam kispolszkit.

De igazából az érettségétől függ. A szétszort, gyakran ittasan bulizik, stb ... akkor semmiképp.


Továbbá... az autót ki fogja fenntartani és miből?

2015. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%
Bár 18 leszek mire jogsim lesz, de elvileg kapok majd egy olcsó, régi kis autót. Nekünk azért fontos, mert olyan helyen lakunk, ahol nincs tömegközlekedés a közvetlen közelben, ezért rá vagyok utalva szüleimre, ha ők nem tudnak vinni-hozni, akkor nem tudok hazajutni-elmenni. Így ez meg lenne oldva, nagyobb szabadságom is lenne :) mondjuk városban nem fogom használni, csak amíg eljutok egy buszig, ott leparkolok és azzal tovább, mert szerintem városban fölösleges.
2015. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
78%

Gimiben volt olyan osztálytársam, aki a 18. születésnapjára autót kapott. (ősszel, tavasszal érettségi) DE kitűnő tanuló volt, két emelt érettségit csinált 90% fölötti eredménnyel, rendszeresen sportolt és megvolt a két nyelvvizsgája és felelősségteljesnek volt mondható. (amennyire egy 18 éves annak mondható, de tény, ittasan sose vezetett és bulizni is csak mértékkel járt) Plusz a szülők megengedhették maguknak. Ők évi kétszer mentek nyaralni, nyáron tengerpartra, télen meg síelni. :) A házukról meg kár beszélni. Pénzes család volt na.


A 36 főből csak ő kapott autót. Még olyan 4-5 család megengedhette volna magának, de ott vagy a gyerek nem érdemelte meg vagy a jogsija nem volt meg.

2015. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
50%

Nem vennék neki, mert most komolyan MINEK?

Elmegy vele a barátnőjéhez meg suliba, meg ruhát venni. Nincs sok értelme.


Ha a család megengedheti magának akkor vehet neki, de igazából luxus. Fenn kell tartani, benzin kell bele, nyári/téli gumi emellett takarítani satöbbi satöbbi.

Ezek kiadások. Nem csak a megvételbe de a fenntartásba is bele kell gondolni.

2015. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
87%
Ismeretségemben az volt inkább a gyakori, hogy azok a csajok jártak 17-18 évesen is már autóval (jellemzően anyuka kocsijával), akik Budapesten kívül laktak jobb kertvárosokban. Ha költségvetés engedi, akkor mindenképpen jobb egy kisautó ennyi idős lánynak is, mint egy robogó.
2015. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
14%

Egy autó fenntartása ma luxus, ha RENDESEN, minden költséget beleszámolsz, még erősebben használt 10 éves kocsi is 50-60ezer forint havonta.


Nekem 36 évesen nincsen autóm, pedig a feleségemmel együtt összesen bőven a magyar átlagfizetés kétszerese felett keresünk. Ha elmegyek nyaralni, akkor kölcsönzök egy autót, és ha külföldre viszem, akkor is megvan az egész 70-80 ezer forint + benzinköltség. Sokkal olcsóbb, mint egész évben fenntartani egy kocsit, és ha valami történik az autóval, nem nekem fáj a fejem érte.


Szóval, ha valaki autót akar, akkor fizesse meg a fenntartását magának. Én évente kb. 1 - 1,2 milliót spórolok azon, hogy nincsen autóm.

2015. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
18%
Gazdagabb sznob családokba ez alapelvárás.
2015. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
a parom lanyarol van szo. Mi kulfoldon elunk,a lanya Magyarorszagon. Szoval ha gond is lenne az autoval,vagy barmi kerdes merulne fel,apa nem tudna rohanni. Mondjuk szerintem ez is lenyeges egy tapasztalatlan vezetonel. En nem vennek neki,d a parom hallani se akarja a velemenyem. A lanya nem tartozik meg a kozepkategorias jo tanulok koze sem. Kisebb varosban lakik,5percre a sulitol,a varos kozponttol,es 25percre a fiujatol. Baratnoi nincsenek. Ezert is nem ertem minek. De latom sokaknak van azert.
2015. jún. 15. 11:25
 9/46 anonim ***** válasza:
41%
A jogsit fizetném, de kocsit nem vennék neki.
2015. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
32%

Jogsi kb 200.000

Egy igényesebb autó (használtan 4-10 év körül) kb 1.000.000 forint.

Ezt szervizelni kell, súlyadó, biztosítás, benzin olajcsere időnként, gumi váltás stb.

Vezetésben is tapasztalatlan gondolom.


Majd amikor haszna van akkor kapna. Én 19 évesen nem vettem magamnak kocsit, nem azért mert nem tudnék hanem azért mert nem látom értelmét...

2015. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!