Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire veszi ki a pártok a...

Mennyire veszi ki a pártok a gyereknevelésbe/gondozásba, házimunkába a részét?

Figyelt kérdés

Én kb úgy érzem mintha egyedül csinalnék mindent. Ha szóváteszem a nem tetszésemet akkor nyilván vita van beőle.

Hetvégén nagyon sokat fekszik a gyerekek apukája, udvarra alig lehet lerangatni, hogy a gyerekekkel legyen. Szennyese szanaszét van. A morzsákat is mindig a pulton hagyja..stb. Megkérem valamire pl mosogason el, szedje be a ruhákat azt valaszolja hogy majd holnap. De abból se lesz semmi. Mindig rám marad.

Nálatok ez hogy van? Én várnék el valóban sokat azzal hogy egy picit vegye kiva részét? Pl. A mosogatni valót a mosogatóba tegye, szennyest a szennyes tartóba, tegye el amit elő vett...stb


2021. jún. 27. 20:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Mindig ilyen volt? Vagy csak most tűnt fel? Egy felnőttet "megnevelni" nem egyszerű, főleg ha ő nem látja hol a gond.

Nálunk férjem elég rendetlen, viszont cserébe takarít. Ő porszívózik, törölget, ilyesmi. Boltba sűrűn megy, ha itthon van, rá tudom bízni a lanyunkat( 1 eves). Viszont folyamatos 3 műszakban dolgozik, szóval az időbeosztása nem átlagos. Van olyan hét mikor alig-alig tud résztvenni, néha többet. De ha megkérem valamire nincs vita.

2021. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Az én férjem mindent megcsinál, szólni se kell neki, fölfogja magától, hogy ha egész nap dolgozok, akkor neki kell elmosogatnia. Egyedül a fürdőszobát nem takarítja soha, de hát én meg nem porszívózok, nálunk ez a munkamegosztás. Ő ezt látta otthon is, mindig együtt takarított meg csinálta a házimunkát náluk a család, meg hát én is ezt az igényt hoztam magammal otthonról, mert az öcsémnek is kellett teregetnie pl, apukám is sokat főzött, mosott ránk, nem a nők kizárólagos dolga volt ez.
2021. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
25%
nekem mázlim volt, mert gyerek mellett kényelmesen meg tudtmm csinálni mindent, így amikor a férjem hazajött, tudtunk együtt programot csinálni.
2021. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Sosem volt az a nagy rend szerető de kb a második gyermekünk születéséig azért próbálkozott. Legalább lefoglalta a nagyot még én megcsinaltam amit kell. De azért ő is volt hogy mosogatott, pakolt porszívózott.

Azzal én már elégedett lennék ha az az énje vissza térne.... nem tudom mitől lett ilyen.

2021. jún. 27. 21:14
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Mondd meg neki, hogy vagy besegít, főleg ha ilyen kupis, vagy szereztek neked segítséget.

Nyugodtan dolgozhat többet, hogy valaki heti pár órát átjárjon takarítani, ha már úgy tűnik, ha otthon van se nem foglalkozik a gyerekekkel, de rend szempontjából is több kárt csinál mint hasznot.

2021. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Nálam ez simán válóok lenne, ha nem ért a szép szóból. Hülyének néz, megaláz, leszr mindent.

Ha már így kérded, jó férjet választottam, nagyon jó apa. Nagyon segítőkész, jó embernek nevelték. Fürdetés, esti teendőknél nagyon aktív, sokszor mosogat, takarítani együtt takarítunk. Egyedül a főzést nem vállalja, mert ügyetlennek érzi magát benne, de sosem érdekelt ez, én szívesen főzök. Van egy lányunk, sosem kellett kérni, hogy foglalkozzon vele, vagy legyen vele többet együtt. Számomra felfoghatatlan, hogyan tudnak nők úgy élni, hogy házicselédek egy olyan ember mellett, aki ennyire elfelejt férfinak, apának lenni. Szerencsés vagyok, és büszke vagyok rá.

2021. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
96%

Pedig sok ilyen van "férfi" van.. aki úgy tekint az állítólagos szerelmére mintha cseléd lenne..

Egyik munkatársam mesélte, hogy amikor hazamegy reggel 6 órakor a munkából akkor nem fekszik le hanem főz, hogy legyen mit ebédelnie majd a férjének ha jön haza😅

Na tudod mikor, van két keze, tudja hol a hűtő és eszik hideget, csókolom.

Persze fordítva már nincs készpicsamelegmálé.

Csak azt nem értem az ilyen b@lfasz lusta heréknek miért kell behódolni és mindent megcsinálni nekik.

2021. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Nalunk most ő van itthon és en dolgozom.

Amikor ő dolgozott övé volt a mosogatógép meg fűnyírás. Mióta en dolgozom azóta kb a ruhák hajtogatasa bővült és néha felporszivozik, de minden mást en csinálok kb. Igaz közben maszekol is azért, főzni meg ne fozzon. Annyit szokott hogy kiadom mit apritson meg mondjuk fozze meg a tésztát és akkor nekem csak gyorsan össze kell dobni a kaját. De igazából szerintem azért kiveszi a részét, csak sokszor szólni kell neki, mit kene megcsinalni.

2021. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
44%
Én otthon mosogatok, főzök takarítok. Kertes házban lakunk igy az udvaron is van tenni való amit én is meg tudok csinálni meg csinálom. Itthon vagyok még a majdnem 3 éves fiúnkal. Ő sokat dolgozik ács-tetőfedő . Van hogy késő este ér haza hulla fáradtan én nem várom el tőle hogy a házi munkában segítsen. A gyerek nevelésbe segít ha itthon van. Persze nem trehàny nem hagyja szana szét a ruháit stb...
2021. jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha kifejezetten szólok és megkérem valamire, azt megcsinálja, de magától annyira nem veszi észre a munkát. Inkább azt választja, ha teheti, hogy a gyerekkel van, amíg én gyorsan végigszaladok a lakáson. Őszintén én ezt nem bánom, szeretek is takarítani meg egyébként is örülök annak a fél-egy óra "pihinek" a gyerektől, amikor kicsit legalább a saját gondolataimmal foglalkozhatok. Szóval ez alapján azt mondom, hogy a házimunka megosztása nem az igazi, viszont apának első osztályú. Férjnek is az egyébként, mert a maga módján viszont segít: ha nagyon fáradt vagyok, inkább rendel kaját, hogy ne kelljen főznöm, és soha, egyetlen pillanatig sem volt elvárás, hogy én erőn felül tip-top lakást meg meleg vacsorát rittyentsek neki, mire hazaér. Hálás érte, észreveszi és meg is jegyzi, ha úgy van, de se rossz szemmel nem néz rám, se nem ítél el azért, ha esetleg nem úgy várom haza. Elismeri az én munkám is, még ha azzal nem is hozok pénzt a házhoz. Ami szerintem amúgy normális hozzáállás, ugyanakkor ahogy elnézem sok esetben ez nem így van.

Az mondjuk eléggé kiborítana viszont, hogy ha megkérném, hogy pakoljon el maga után, akkor nekiállna veszekedni.

2021. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!