Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A ti párotok/férjetek...

Anyukák! A ti párotok/férjetek/élettársatok munka mellett kiveszi a részét a gyereknevelésből esetleg a kisebb házimunkából?

Figyelt kérdés

Magától teszi ezt vagy rá kell szólni, hogy "ugyan már te is elaltathatnád a gyereked" vagy éppen "te is felvehetnéd néha ha nagyon sír"Az én párom szereti a fiát,de úgy érzem nem foglalkozik vele eléggé.Magától nem jutna eszébe semmi,mindenért szólni kell.5 hónapos a babánk.

Ez marha dühítő tud lenni mert sokszor én is hulla fáradt vagyok,egész nap teszek-veszek és azért jól esne néha ha besegítene.

De neki a legegyszerűbb 2 perc próbálkozás után azt mondani "nem tudom megnyugtatni,ide anya kell".

Nálatok ez hogy van?


2012. ápr. 28. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk minden magától alakult ki.A férjem intéz minden olyan dolgot amit babával nehezebb lenne ,hivatalos ügy,posta, bevásárlás vagy ami éppen jön.A kislányunkkal sokat játszik,megeteti ha úgy van,pelenkázza,fürdeti ezeket soha nem kell kérnem.A házi munkából is kiveszi a részét,bár azt jobban szeretem én csinálni,de néha megkérem akkor szó nélkül megcsinálja.Szerintem fontos,hogy mind a ketten észre vegyétek mikor kell a másiknak segítség.A férjem is mindig észre veszi ha fáradtabb vagyok és én is ha ő fáradt a munka miatt.Ilyenkor próbáljuk átvenni a terheket egymás válláról.
2012. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
4 hós a babánk. nem veszi ki annyira a részét, mint szeretném. bár örömömre nagyon szereti és megtalálja vele a hangot, inkább rám nincs tekintettel ilyen téren. ha megkérem, olyankor is lepattint sokszor.
2012. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

"Magától nem jutna eszébe semmi,mindenért szólni kell.5 hónapos a babánk. "


Az én babám meg már 2 éves.A mai napig minden este rá kell szólnom a férjemre,hogy ereszd már le légyszíves a fürdővízet míg én megtörlöm a fiúnkat vagy ágyazz már meg míg ráadom a pizsit...stb különben cs ott áll mint egy f@sz...már bocsánat a kifejezésésrt de 2 év után úgy gondolom jogos a felháborodásom!De ő sajna gyerekkori neveltetésésből adódóan ilyen tutyi-mutyi.

2012. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
cs=csak
2012. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia,


11 hónapos a kislányunk. Párom a Baba születésétől kezdve mindenből kiveszi a részét. Pár hetes kora óta Ő fürdeti(vagy együtt), Ő altatja, sokszor pelenkázza, jókat játszanak. Ő erre azt mondja, hogy egész nap ezt várja, ilyenkor legalább együtt tud Vele lenni.

A házi munkát általában én csinálom, de ha úgy adódik, hogy látja nem fér bele egy mosás, porszívózás, akármi, akkor azt szívesen megcsinálja.

Bevásárolni a legtöbbször Ő szokott, postára, stb. is többször megy Ő, mint Én. Néha még éjjel is felkel a babához, bár azt nem szeretem, mert úgy gondolom nem piheni ki magát. Azt mondta erre, hogy akkor úgy is szólni fog.

Ennek az egésznek az az eredménye, hogy a kislányunk borzasztó apás lett, de legalábbis ugyanannyira apás, mint anyás. Olyan jó nézni Őket, ahogy dúl a "szerelem" :)

2012. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én párom rengeteget dolgozik, és ha otthon van nem éppen a házimunkában segít, hanem a gyerekre vigyáz, én addig el tudom intézni a dolgaimat! Ez így megy már születése óta!

6 hónapos kislány anyukája

2012. ápr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szia, nálunk aztán ugyan ez mint nálad :( csak ugye nekem nagyon síros babám is van csak annyit csinál a párom ha mennem kell wc-re addig megfogja de utána adja is vissza ugyan ez ha ordit mert hogy biztos éhes ne mondja már elötte evett, éjszaka meg ha fel kell a lányunk akkor ö hozza be hozzám szoptatni mert én már annyira kivagyok merülve hogy nem hallom mikor sir. Nálunk apás szülés volt most lesz 3 hónapos azt hittem huu megváltozik mert a terhességem alatt sem segitett aztán semmit, de csalódnom kellett benne mert ugyan olyan, mikor mennék egy jo meleg fürdöt venni jön rá 5 perce készen vagyok e mert nyavalyog a lány, én már nagyon kivagyok kint élünk külföldön anyukám volt kint az elején segiteni de most meg megint jönne de a párom rävägta a nemet hogy nehogy mär minden honapba jöjjön, mikor az ö anyja nem jär ilyen sürün, tiszta.... nekem nem segitett senki még az elejen sem mikor megszültem haza jöttünk a korhäzbol mäsnap mehetem beväsärolni a länyommal mert a pärom nem volt halando! igy a 6 hetet nem pihentem végig mindennap talpon voltam még a mai napig házimunjkähoz alig jutok nagyon mert ahoyg irtam nagyon siros a länyom meg a 24 óräbol alszik 4-5 oräkat összesen! tehät tudom mit érzel, én mär azon is gondoltam itt hagyon és haza költözöm mert megcsinälni könnyü volt de foglalkozni meg semmit nem foglalkozik vele ne akkor älljanak neki mikor mär menni meg beszélni tudnak a kicsik!
2012. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én férjem úgy áll hozzá, hogy amíg ő a munkahelyén dolgozik, addig én itthon dolgozom a két kicsivel és a háztartással. Tehát amikor hazaér, akkor minden munkát megosztunk. Hétvégéken is, ha a gyerekek nem alszanak egyszerre, akkor felváltva pihenünk. Neki is szerintem a neveltetése miatt van, illetve, hogy öt lánytestvérrel nőtt fel, egyedüli fiúként.

Az viszont nálunk is sokszor van, hogy "nem nyugszik meg, ide anya kell", de ezt általában én látom be először, ő még próbálkozna tovább.

2012. ápr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már kezdtem azt hinni, hogy csak nálunk van ez így ahogy leírtad.A lányom most 14 hónapos, nemrég mentem vissza dolgozni, így reggelente az apa vigyáz rá.Sokszor délben érek haza, és a lányom a pisis pelusban,pizsiben, éhen játszadozik, míg apa videójátékkal játszik.Mikor rákérdeztem, hogy miért nem etetted meg, azt válaszolta,hogy nem sírt, hogy éhes.Szóval....nálunk sem egyszerű az eset.Sőt, a kórházból hazajövet, császármetszés után, én kelltem fel éjjel nappal a babához,és mosolyogva a párom elé tettem az ételt, mikor hazajött a munkából.Így a sebem elfertőződött, majd 3 hónap alatt jöttem helyre.De én már beletörődtem, hogy az én nyakamba szakad mindig minden.Ennek ellenére a lányom imádja az apját, ő is viszont, és több puszit ad az apjának mint nekem.
2012. ápr. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, magától pláne nem. Mostanában a kezébe nyomom a gyereket hogy tudjak már úgy pisilni menni hogy nem viszem magammal a gyereket, vagy nem tartom vissza amíg alvás idő lesz vagy sír mert beteszem a járókába, szóval oda adom neki hogy fogd meg, azt a 2percet nagy nehezen kibírja vele. Házimunka, minden rám hárul.
2012. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!