Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen érvek...

Szerintetek milyen érvek szólhatnak a gyermekvállalás mellett?

Figyelt kérdés
Ha visszagondolok a saját gyerekkoromra, akkor nem szívesen okoznék annyi szenvedést és nehézséget egy új kis jövevénynek. Kezdjük mindjárt azzal, hogy nehéz volt megtanulni a bili, majd a WC helyes használatát. Aztán jött a fogzás. Az iskolában kínkeservvel meg kellett tanulni írni, olvasni, és még csak aztán jött a matek! Cipelhettük a nehéz iskolatáskát, közben arra ügyelve el ne csapjon a zebrán egy autó. Mehettünk aztán át a gimibe, ott a kémiával, fizikával kínlasztottak minket. Ez még nem elég, íratkozz be egyetemre, ha munkához is akarsz jutni. Tehát még dolgozni is kellessz majd, szűrte le már akkor az okosabbja. Ha nagy nehézségek árán sikerült végigszenvedni az egyetemet, akkor járhattuk a munkaügyi központot hónapról hónapra, később pedig a közmunkára. Kérdik, miért nincs Phd, doktori, jah hát az nincs, sima dipó, nem jut meló. Aztán máris ott következnek a párkeresés, a társtalálás nehézségei, ha az ember mellényúl, könnyen kifoghat egy bántalmazót, aztán meg nyafoghat. Gyerekszülés, jaj de nem jó megint csak. Császár, hát nehogy már. És máris kezdődne elölről az egész folyamat, ha meg tudnám magamat győzni, hogy érdemes gyermeket vállalni.

2021. jún. 29. 03:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%
Persze, hogy provokáció :D Ez a kérdező minden topikba olyan lehetetlen troll kérdéseket tesz fel. Köszönjük, Editke, elég volt :D
2021. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%
Annyi szól mellette, hogy akár az ember, minden más ellene
2021. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
98%

A bilire meg a wc-re, ha normális időben tanultad meg, nem pedig 5-6 évesen kapták le rólad a pelenkát nem is emlékszel. A fogzásra szint úgy, hacsak nem a fogváltásra gondoltál, de soha nem láttam még embert a földön aki ezt traumaként élte meg.

Írni-olvasni megtanulni én nagyon szerettem és a későbbiekben sem szenvedésként éltem meg az iskolákat, szerettem a társaságot, szerettem bizonyos tantárgyakat, amit pedig nem, azon is átevickéltem valahogy. Jobb-rosszabb napjai pedig mindenkinek vannak az élet minden területén.

Egyetemnek még csak a közelében sem jártam, érettségim van és két szakmám, saját vállalkozásom. Nem szenvedek sem anyagilag, sem párkapcsolatilag, nem kísért a gyerekkoromból semmilyen full természetes folyamat.

Te viszont kérdező erősen traumatizálva lehetsz, amiért sajnállak.

A gyerekvállalás mellett-ellen lehet felsorakoztatni érveket, de érdekeket felesleges.

És érveket pedig maximum aszerint, hogy anyagilag megtudsz e számára adni mindent, tudod e kellő szeretetben nevelni, vagy csak a család nyomására vállalnád be stb.

2021. jún. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
Akár provokáció akár nem, te inkább ne vállalj gyereket, és nem lesz vele problémád. Meg neki se veled.
2021. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
96%
Ami 100%-ig biztos, hogy az általad felsoroltak kedves kérdező, azok az érvek amik a leges legkevésbé nem szólnak ellene. Ennél csak nagyobb problémák léteznek, úgyhogy ha ezek a legtermészetesebb dolog neked valamiért problémának számítanak, akkor ne is gondolkodj tovább a gyerekvállaláson.
2021. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
Nincsenek érvek, csak kérdés van. Akarsz gyereket? Ha igen a válasz, nem kell érv, úgyis lesz. Ha nem a válasz, nem kell érv, nem lesz. Ilyen rohadtul egyszerű, és még azt a litániát se kell végigolvassam, amit idehánytál.
2021. jún. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%
Oszinten szolva akinek traumatikus elmeny maga az Elet, az ne vallaljon gyereket. Kerdezo ezek alap dolgok amiken mindannyian atmegyunk, nem kellene tuldramatizalni. Ennel joval cifrabb dolgok tortennek emberekkel es tulelik, mennek tovabb elore hiszti nelkul.
2021. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
30%
mostani világban gyereket? mikor már a csecsemöket akarják oltai a covid idegméreggel? mwddöség .bénulás vérrög hirtelen szivmegállás . hajrá szüljetek .
2021. jún. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

Ha a kérdezőnek még ezek lennének az aggályai, amik teljesen normális gondolatok akkor érthető lenne, na de a fogzás-fogváltás, bilire szokás, írni-olvasni tanulás? :D

Millió félsz van bennem de nem ezek miatt.

2021. jún. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
9%

Egyetlen érvet sem tudok felhozni mellette.

74N

2021. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!