Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen érvek...

Szerintetek milyen érvek szólhatnak a gyermekvállalás mellett?

Figyelt kérdés
Ha visszagondolok a saját gyerekkoromra, akkor nem szívesen okoznék annyi szenvedést és nehézséget egy új kis jövevénynek. Kezdjük mindjárt azzal, hogy nehéz volt megtanulni a bili, majd a WC helyes használatát. Aztán jött a fogzás. Az iskolában kínkeservvel meg kellett tanulni írni, olvasni, és még csak aztán jött a matek! Cipelhettük a nehéz iskolatáskát, közben arra ügyelve el ne csapjon a zebrán egy autó. Mehettünk aztán át a gimibe, ott a kémiával, fizikával kínlasztottak minket. Ez még nem elég, íratkozz be egyetemre, ha munkához is akarsz jutni. Tehát még dolgozni is kellessz majd, szűrte le már akkor az okosabbja. Ha nagy nehézségek árán sikerült végigszenvedni az egyetemet, akkor járhattuk a munkaügyi központot hónapról hónapra, később pedig a közmunkára. Kérdik, miért nincs Phd, doktori, jah hát az nincs, sima dipó, nem jut meló. Aztán máris ott következnek a párkeresés, a társtalálás nehézségei, ha az ember mellényúl, könnyen kifoghat egy bántalmazót, aztán meg nyafoghat. Gyerekszülés, jaj de nem jó megint csak. Császár, hát nehogy már. És máris kezdődne elölről az egész folyamat, ha meg tudnám magamat győzni, hogy érdemes gyermeket vállalni.

2021. jún. 29. 03:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ez egy vicc kerdes? ☹
2021. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
64%

Az én ervem:


Akarom őt megtanítani a sok bölcsességre ami bennem van, hogy ne menjen kárba,hanem a világ leg bolcsebbje legyen, sose aggódjon és ne féljen hanem szuper bátor és boldog baba majd felnőtt legyen.

Most született meg a babám és így nevelem.

Nem könnyű de olyan aranyos és édes hogy a világ összes vagyonért nem adnám soha.

2021. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ebben az országban semmi érv nem szól a gyerekválalás mellett. Le lehet pontozni, de ez tény.
2021. júl. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem kötelező az országban maradni akkor. Én akartam, vágytam rá, vele lett teljes a család, boldoggá tesz. Nem kell érv senkinek sem mellette, sem ellene. Én sem lennék az országban már, ha nem kötne ide beteg szülő. Ez egy belső indíttatás, jön vagy nem jön. Abszolút nem háborít fel, ha valaki nem akar, biztosan oka van, biztosan az a jó döntés számára. De az is teljes mértékben magánügy, hogy ki az, aki igen. Egyik döntés sem számonkérhető.
2021. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!