Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Írnátok nekem egy pro és...

Írnátok nekem egy pro és kontra listát, fiatal illetve későbbi gyermekvállalás mellett és ellen?

Figyelt kérdés

Nagy családot szeretnénk, nagyobb (3-4éves kor különbséggel a gyerekek között). A háttér adott,de érdekelne egy ilyen lista.

22/N



2020. febr. 18. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nincs iylen lista. Magadnak kell tudni, mi jó és mi nem.
2020. febr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ezt nektek kettőtöknek kell érezni. Én 20 voltam, amikor próbálkozni kezdtünk, sajnos sokat vártunk az elsőre, 26 évesen szültem. Mi a kis korkülönbségben hiszünk, 32 éves koromra itt van a megálmodott 4 gyerek. Utólag visszagondolva sem érzem korainak azt, amikor már szerettünk volna babázni. Sosem voltunk bulizósak, nem iszunk, nem dohányzunk, a mi életvitelünkbe tökéltesen passzolt volna az igazán fiatalon szülővé válás. A legjobb barátnőm szeret bulizni, ő el se tudta volna képzelni, hogy fiatalon házasodjon vagy babázzon, pedig ő is nagy családot szeretett volna mindig is. Ő most várja az elsőt, most nyugodott le hozzá. Mindketten jól döntöttünk szerintem. 😊
2020. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Milyen lista? :) Hisz nem vagyunk egyformák...


Testileg nyilván jobban bírja egy fiatal anyuka a terhességeket, meg az után levő mindenféle megpróbáltatást.


Csak a magam példáját tudom felhozni: én viszonylag későn, 30 évesen házasodtam. Nem ezt tartom jónak, de nekem így hozta az élet. 35 éves koromra itt volt a három gyerek, ennyit is szerettünk volna.

Számomra jó, hogy így történt, mert a hivatásomban dolgozhatok, elvégeztem mindent, ami kellett, jó állásom van, és kiteljesedve érzem magam. Egyetemen és utána buliztam, utaztam, világot láttam, ismerkedtem, szóval kiéltem magam. Ezért most, 41 évesen nem érzem úgy,hogy bármiről lemaradtam volna, örömmel koncentrálok a családomra és a munkámra, és hálás vagyok, amikor a otthon pihenhetek.


Ugyanakkor érezem, hogy testileg-szellemileg már nem bírnék átvirrasztott éjszakákat, amiket a tanulás és később a gyerekek mellett végigcsináltam. Egy terhességet sem bírnék már ki.


De mondom, kinek mi.

Szerintem érezni fogod, ha eljött az idő a családozásra, meg azt is, ha nem.

2020. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Minden embernek a természete, a tulajdonsága más. Fiatalon gyerek vállalásnál,több türelmed lesz a gyerekhez,jobban birod a szülést terhességet,tapasztalatlan vagy meg bulirol ilyenekről lemondhatsz 1 darabig.Idösebben éretebb,tapasztaltabb leszel nyugotabb leszel,néha már nyugalomra csöndre vágysz.
2020. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha az anyagiak adottak, erős a párkapcsolatuk és lélekben is kész a pár a gyerekválallasra, akkor semmi pozitivuma nincs a késői gyerekvállalasnak.
2020. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Azért az érdekelne hogy 22 évesen mit dolgozol amivel akár 3-4-5 gyereket is gond nélkül el tudnál látni ha bármi történne, emellett vagy saját házat vagy albérletet fizetni.


Mert ugye a felelősségteljes gyerekvállalás része az is hogy annyi gyereket vállalok amennyit gyedül is el bírnék tartani ha úgy alakulna (nem nagyszülők nyakán stb)

2020. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Én is fiatalon szerettem volna anyuka lenni, több gyereket akartam, kis korkulonbseggel.


Szerencsére adott volt minden, anyagi háttér, párkapcsolat, nem csak én de párom is készen állt így 23 évesen szültem az elsőt, 25 vagyok most jön a második.

Nekünk így volt jó, nem bánom, dolgoztam előtte így tapasztalatot is szereztem mindkét szakmámban, a kapható támogatásokat is megkapom (tp, csed, gyed)


Kolléganőm, 32 éves, ő most érezte azt hogy készen áll, az elsőt várja.


Kinek mi, ezt nem lehet listazni

2020. febr. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os valahol iagazad van, de azért számomra megdöbbentő, hogy ha belegondolok a huszonéveseket kritizálják ha akkor kezdik, a harmicévesek meg már öregek hozzá.

Hát ha az ember egyetemre jár, elmegy egy csomó pénze az albire, tanulmányaira stb és utána még jól fizető munkát is kell keresnie, abban elkezdeni dolgozni , félrerakni stb stb akkor konkrétan azt mondom 30 éves kora előtt senkinek nem lesz meg a háttere.

Viszont azt mondják hogy a harmincasok már öregek a szüléshez.

És bizony nem úgy van az hogy jó, 30 vagyok akkor most jöhet , mert bizony évekig nem biztos hogy összejön és akkor ahogy telik az idő egyre stresszsebb leszel a korod miatt, egyre nehezebben jön össze és azon veszed észre magad, hogy ott vagy 35 -40 év között és remélhetőleg addigra már összejön csak éppen akkor már mindenki azt mondja, te már idős vagy a gyermekvállaláshoz.

Nagyon vicces így leírva ha belegondolok, de ez az igazság.

2020. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!