Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan szervezitek meg a...

Hogyan szervezitek meg a napjaitokat több gyerek mellett, hogy még dolgozni is tudjatok menni?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Eredetileg úgy volt, hogy hamar vissza tudok menni dolgozni, de kiderült, hogy mindhárom gyerek fejlesztésre szorul, nem is kis mértékben, ezért itthon maradtam velük. A férjem dolgozik én pedig azt reméltem, hogy ahogy a legkisebb is sulis lesz (7 éves lesz hamarosan, még egy évig ovis), el tudok menni dolgozni. A régi munkahelyem már nem vár vissza, tehát újat kell keresnem. Egyenlőre viszont nem látom, hogy miként tudom megszervezni úgy a napomat, hogy beleférjen a munka.

Nektek, hogyan sikerül ezt megoldani?

Mindhárom gyerek a számára kijelölt inzézménybe jár. A vitelükben, elhozatalukban nincs segítségem.


2021. jún. 30. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Ezt csak úgy lehet, ha felosztjátok. Az apjuk viszi, te meg hozod őket, vagy fordítva. Vagy önállósodnak a gyerekek, én is egyedül jártam iskolába elsősként is.

Ha hozod-viszed őket, akkor szinte kizárt, hogy tudsz dolgozni.

2021. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha minden rad szorul akkor nem fog menni vagy csak 4 órásban dolgozni. Családban van ilyen sajnos így tapasztalat.
2021. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Vagy otthonról végezhető munka, ami nem konkrét időhöz kötött.
2021. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos az apjuk nem tudja őket sem elvinni sem hazahozni, mert ha a reggeli kör lenne az övé, akkor nem érne be 8-ra, délután meg 17 körül végez, az meg késő hazahozni őket.

Az iskoláik mindegyike csak több átszállással megközelíthető, ez még egészséges gyereknél is problémás egyedül, hát még sérülteknél. :(

2021. jún. 30. 09:23
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Akkor viszont elengedhetetlen lenne egy autó, egy olcsóbb kategóriás is megfelel , 300 ezerért jo kis Suzukit vett anyukám, semmi extra kis “gagyi” de célnak megfelel és órákat spórolnál vele te is. Az átszállásos dolgok különösen neccesen , sok a késés.
2021. jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha már lenne auto azzal sporolsz időben úgy már konnyebb lenne munkát találni is.
2021. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Mikor végeznek a gyerekek? Mert ha mondjuk négy körül, akkor esetleg állandó szitter napi két órára (amíg összeszedi őket és az apjuk is hazaér) esetleg anyagilag beleférhet, ha te úgy találsz munkát. Mondjuk két egyetemista heti váltásban, vagy ahogy nekik kényelmes, így tudnám elképzelni a szittereket.
2021. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
4-6 órás munka
2021. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A gyerekek egy intézménybe járnak vagy 3 különbözőbe? Ha külön járnak, akkor az apjuk is el tud vinni legalább egyet a háromból és már rögtön könnyebb dolgod van neked is. Elindul 15 perccel korábban. Az iskolák általában 7 órakor már nyitva vannak. Nem kell apukákat sem kihúzni a feladatok alól. Javasolták az autót. Az is egy lehetőség plusz a 4-6 órás munka. Vagy esetleg otthon maradsz és elvégzel egy fodrász, körmös, kozmetikus, könyvelő stb sulit és lehetsz egyéni vállalkozó is. Akkor aztán úgy osztod be az idődet ahogy akarod.
2021. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát így max 4 órában és kell egy autó. Most hiába írom, hogy a kicsi 4 éves korától dolgoztam 8 órában, én vittem őket reggel gyalog, anyós vagy apjuk meg ment értük, de egymás mellett lévő, itthonról 10 perc sétára lévő intézményekbe jártak, szóval ezzel nem vagy előrébb.

Most itthon dolgozom, eddig 6, pár hete 8 órában, eddig eléjük sétáltam napközi végén, most már nem mindig jön össze, de 8-10-12 évesek, hazajönnek maguk 2-kor, de neked ez se opció.

2021. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!