Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves lányom nem tud egyik...

3 éves lányom nem tud egyik unokatestvérével se játszani, mert nincs vele egykorú?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megy óvodába, nekem vissza kellett mennem dolgozni. Férjem testvére vigyáz rá. Van két nagyobb fiú (sógornőm volt férjéé), 7 és 6 évesek, akiktől nem várható el, hogy egy 3 évessel babázzanak vagy főzzenek. És van két kisebb lány (ők a közös gyerekek), akik másfél évesek csak.
2021. jún. 30. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Mi a kérdés?
2021. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk a 6 éves lány tökéletesen eljátszik a 2 éves öccsével, és mindketten elvannak a 12 éves fiú uncsitesójukkal.

Sokkal nagyobb korkülönbség is áthidalható, ha van hajlandóság.

2021. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen, nem tud.
2021. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

Jaj de tudtam, hogy előjön a szupermami szupergyerekei, akik szupertestvérek.


A kérdés az, hogy mit csináljon szerencsétlen egyedül, mert a kérdésből kiolvasva gondolom nem szeret egyedül játszani, de nincs társasága.

2021. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Az én legfiatalabb unokatestvérem 16 évvel idősebb nálam, a többi még nála is idősebb. Velük semmiféle kapcsolatom nincs, tulajdonképpen nem is igazán ismerjük egymást rendesen. Na ez nagy korkülönbség. A kérdésben említett korkülönbség szerintem nem vészes, de nem is feltétlenül ezen múlik. Attól, hogy gyerekek és majdnem egyidősek még nem biztos, hogy elvannak, jól kijönnek, bírják egymást, van közös érdeklődés stb. Erőltetni meg nem szabad.
2021. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Társasjáték esetleg? Az életkortól független. Igaz, hogy nem lehet 6-8 órán keresztül társasjátékozni, de legalább egy fél órát ki tud pipálni a leányzó vele.
2021. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Társasjáték, Uno?
2021. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Először is a 3 évesek az oviban sem együtt hanem egymás mellett játszanak még. Most tanulják az egymással való játékot.

Nem tűnik ugyan nagynak a korkülönbség, ellenben értelmi képességekben, érdeklődési körben messze állnak egymástól. Ezért sem tudnak játszani.

2021. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

"Jaj de tudtam, hogy előjön a szupermami szupergyerekei, akik szupertestvérek"

Ez akkor lenne szupermamiság, ha bármi ráhatásom lett volna. Egyszerűen mivel csak ők vannak egymásnak, feltalálják magukat.

2021. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is van nagyobb unokatestvér, igaz ők játszanak a kicsikkel is, de ha nem, akkor mászkálnak a kertben, vagy csinálnak valamit. Milyen választ vársz?
2021. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!