Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek volt igaza?...

Szerintetek kinek volt igaza? Ti mit tettetek volan ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A kérdés nem rólam szól de az egyik ismerősöm 7 éves gyerekébe a környéken élő nagyobb 17-18 éves gyerekek kötöttek bele az utcán úgy hogy a szülők is ott voltak, elkezdték mondani hogy "milyen csicskán öltözik" stb... Majd a gyerek apja rájuk szólt hogy fejezzék be mire beszóltak neki hogy "kussolsz!, a csicska gyerekedhez beszéltünk!" Aztán azt mondta az egyik hogy joguk van így beszélni a vele mert ők a menőbb gyerekek vagy menjen a kisgyerek az egyikükkel bunyózni ha mer különben a csicskájuk lesz mire az ismerősöm mondta hogy "te normális vagy? A fiam 7 éves" erre megkérdezték hogy "na és"? Az ismerősöm párja aztán elkezdett kiabálni velük mire az egyik elkezdett fenyegetőleg hadonászni felé erre az

ismerősöm párja megütötte mire a gyerek elkezdett kiabálni hogy megmondja az anyjának. Aztán a gyerek szülei elmentek hozzájuk balhézni és feljelentéssel meg perrel fenyegetőzni és követelték hogy kérjenek bocsánatot mindketten a gyereküktől (holott csak az egyikük vágta pofon a gyereküket) és amikor mondták hogy mit művelt a fiuk meg a haverja csak annyit reagáltak hogy azt nem mentség a saját gyerekük nevelése csak rájuk tartozik senki másra de csak még jobban elfajult a veszekedés mert ismerősömék azzal vádolták őket hogy de egyáltalán nem nevelik a gyereküket és felhozták a gyerek korábbi balhéit is. Azóta nem tudom mi történt de szerintetek kinek volt igaza? Végülis még saját gyereket sem szabad megütni másét pláne nem és azért mégis csak az ismerősö párja volt az aki felnőttként megütött egy gyereket bár igaz hogy előtte a gyerekek minősíthetetlenül viselkedtek. Ti mit tettetek volna hasonló helyzetben? Kinek adtok igazat?



2021. júl. 1. 17:37
A kérdező szavazást indított:
A balhés gyerek szüleinek mert mindenesetben a szülők dolga a nevelés.
A kisebb gyerek szüleinek ez természetes.
Mindkét álláspont érthető.
50 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
97%
Milyen lepratelep ez?😂 Speciel simán adtam volna mindegyiknek,ha már otthon nem nevelték meg őket 😂
2021. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
96%
Pontozzatok le, nem érdekel. De az én gyermekem nem fogja egy 10 évvel nagyobb csorda terrorizálni, akár jelen vagyok, akár nem. Aztán ha rájuk szólsz, még azt mondja hogy "kussolsz"... Na ott esett volna ki a taknyos első foga. A többi meg akkor amikor jön cirkuszolni az anyjával meg az apjával. Ott pocsékolom össze őket a saját fiuk előtt. Megtanulnak viselkedni és akkor nem fogat fogért alapon tárgyalunk. Abban igazuk van hogy a szülőkre tartozik hogy nevelik a gyereket. De ennek a nevelésnek ne az én, vagy más gyereke igya meg a levét.
2021. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg nem ütünk meg gyereket. Ha jogi útra terelik akkor lehet következménye, hogy morálisan kinek volt igaza, az már más kérdés.


Nekem is biztos viszketett volna a tenyerem, de biztos hogy csak szóban kaptak volna olyat hogy többé ne legyen kedvük hozzá se szólni a gyerekemhez.

2021. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 A kérdező kommentje:
1-es egyáltalán nem lepra telep, igazából elég jó környék és mindkét balhés gyerek szüleinek jómódúak éppen ezért sem érthető miért vannak rendőrségi ügyeik stb... el sem hanyagolják őket mert mindent megvesznek nekik mindent elintéznek helyettük stb...
2021. júl. 1. 17:58
 5/83 A kérdező kommentje:
2-es azért te sem vagy normális. Ha komolyan gondolsz minden szót talán még közveszélyes is. Amiért én személy szerint valamennyire jogosnak érzem az ismerősöm párjának helyzetét az egyáltalán nem egy beszólás ami a szólásszabadság része hanem az hogy a kisgyereküket akarták bántani és hogy elkezdett hadonászni felé fenyegetően a gyerek de azért kérdéses számomra kinek volt igaza mert végülis a gyerek nem ütött és mégis csak egy gyerek. Na de azért az hogy te a szülőket is megvernéd ha nem csak úgy mondod akkor nem normális.
2021. júl. 1. 18:02
 6/83 anonim ***** válasza:
100%

#4 nem attól jó szülő valaki, hogy mindent megvesz. Általában (persze nem minden esetben), főleg az elhanyagoló jómódú szülő próbál ezzel kompenzálni. Lehet a gyereknek 5000 játéka ha a szülő napi 5 percet nem játszik vele, mert csak a munka, csak a háztartás... ezek a gyerekek tükrök. Ezek a szülők valószínűleg otthon pont így beszélnek velük, vagy egymással és épp ezért vezetik le ők maguk is így.


Voltam lázadó tini, de soha eszembe sem jutott belekötni másba. Es a barátaim sem csináltak ilyet sosem.

2021. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, akkor meg is egyeztetünk abban, hogy nem vagyok normális. Közveszélyesnek nem mondanám magam, de kinek mi a véleménye. 🤷‍♀️

Amit mondtam, megmondtam. Nem fogom hagyni hogy a gyermekem elnyomják, megalázzák, terrorizálják. Annak idején öcsém is piszkálták, bántották iskolában. A szüleim csak szép szóval próbálták a dolgot elintézni. Oda jutottak hogy öcsém sírva ment, sírva jött iskolából. Elég volt azt végig nézni, és tűrni. Ha ez az ára annak hogy ne szenvedjen a gyerekem, akkor tőlem megkapják. Te meg várjad ölvetett kézzel hogy a fiad összeverve jön haza. Döntsd el te melyik a jobb választás. 😉

2021. júl. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
100%

4-re:

A nyitót olvasva meg voltam róla győződve, hogy a kötekedők c-típusú állampolgárok.

Melyik városban történt ez? Vagy falu esetén melyik megyében? Egyáltalán Magyarországon történt?

Én ilyet el se tudnék képzelni a mi vidékünkön.

2021. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:
Pest-megyében. Na de mi olyan elképzelhetetlen ezen? Mindenhol vannak balhés gyerekek.
2021. júl. 1. 18:18
 10/83 anonim ***** válasza:
100%
Máskülönben meg nagyon nem mindegy hogy milyenek a körülmények. Természetesen ha ugyanannyi idős gyerek kötekedne az enyémel, nem az lenne az első, sőt második dolog sem hogy megtaslizom, hanem keresném a helyes megoldást hogy ez ne forduljon többet elő. De könyörgöm, itt 10 évvel idősebb suhancokrol van szó. Ami már a "felnőtt kor" határán van. És ezek nem fogják fel hogy 7 éves gyereket nem bántunk? Ők szerinted nem közveszélyesek? Arról nem is beszélve hogy van egy-egy darab köztük, hogy azt se tudod honnan szedd össze magad ha netán pont te kapsz egyet tőle. És az a szülő aki 18 éves korára nem tanítja meg a gyerekének, hogy kell viselkedni, megérdemel egyet a füle közé,hátha megjön az esze.
2021. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!