Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van sokszor keresztelője...

Miért van sokszor keresztelője valakinek még akkor is, ha nem vallásos egyik szülő sem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hagyomány, de ez egy vallási szertartás, miért ragaszkodik hozzá sok ateista?

2021. júl. 5. 11:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

Mert gyerekkoromban megfogadtam magamnak, hogy az én gyerekeim meg lesznek keresztelve babakorukban. Ateista vagyok, férjem sem igazán hívő, de a lányunk meg van keresztelve.


Tudja valaki, mekkora macera idősebb korban keresztelkedni? Mert én igen. Nevelőapám miatt 11 éves koromban köteleztek rá, utáltam minden pillanatát. Órákra kellett járnom, tanulnom kellett, vizsgáznom is. Nekem, aki hittanból is majdnem megbuktam.

Ha vallásos lesz a lányom, akkor az lesz, ő döntése, de legalább nem a nulláról indul, én meg kibírtam miatta azt az egy órát a templomban. Ha őt egyszer valaha keresztszülőnek kérik fel, nem akkor kell majd hirtelen szívnia vele, ahogy sógoromnak kellett, ami szintén előny.

2021. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

"Ateista vagyok, férjem sem igazán hívő, de a lányunk meg van keresztelve."



Ha ateista lennel, nem kereszteltetted volna mega ygereked, de mindegy. Csupán nem vagy vallásos.

2021. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

“ Ha őt egyszer valaha keresztszülőnek kérik fel, nem akkor kell majd hirtelen szívnia vele, ahogy sógoromnak kellett, ami szintén előny. “


Hánynom kell basszus. Elég szomorú, hogy valaki lehet keresztszülő úgy, hogy tojik az egész vallásra.

2021. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%
Mi a nagyszülők kérésére kereszteltetjük meg mindkét gyereket illetve sosem lehet tudni mikor lesz rá szükségük, hogy be tudják mutatni, hogy meg vannak keresztelve (egyre erősebb az egyház hatalma Magyarországon sajnos).
2021. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

Mi vallásosak vagyunk, meg is vannak keresztelve a gyerekek. Templomba is járunk, látok olyan családokat, akiket amúgy soha, csak kereszteltetni jönnek el. Engem nem zavar, egyszerűen nem érdekel. A véleményem nekem is az, hogy igazából a családjukban egy hagyomány, amikor össze tudnak gyűlni ünnepelni valamit.

Vallásos vagyok, de belőlem ez sosem vált ki erős érzelmeket. Mindekinek jogában áll az Istennek tett ígéretét hiába valóvá tennie, aztán majd mindenki vállalja is a következményeket. Nálunk nem divat hittéríteni.

2021. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem feltétlen ateisták, vannak nem kevesen, akik nem igazán vallásosak, de 1-2 dolgot tartanak hagyományból. Ilyen a keresztelő. Mert jó az, ha megvan keresztelve. Egy ősi magatartás ez, hogy a gyereket megáldjuk és sokan hisznek valahol mélyen valami "felsőbb hatalomban". Persze, ennél a keresztség szentsége jóval több.

"Kár hogy nem lehet jelenteni az ilyen papokat."

Szoktak tartani keresztelés előtt néhány órás "hittant" a szülőknek. Az egyházjogban az van, hogyha van rá azért remény, hogy a gyereket a keresztény hitben nevelik, akkor nem szabad elutasítani a keresztség szentségét. Ilyen biztosíték lehet pl. nagyszülő vagy a keresztszülő. Másfelől nem a pap dolga megítélni a család hitét.

2021. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
20%

"Mert lehet menni ebédelni, kitenni facebookra meg ajándékokat lejmolni."


Tudod ez a facebookra kirakosgatás még 2015-ig "menő" volt de ma már nem nem kéne leragadni egy bizonyos korban

2021. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
50%
Szerintem aki megkeresztelteti a gyerekèt, az bűnt követ el. Nem tiszteli Istent. Ez nem bibliai cselekedet. Úgy van írva a bibliában, hogy aki hisz ès megkeresztelkedik az üdvözül. Fontos hogy saját döntès legyen. Egy csecsemő nem tud hinni.
2021. júl. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
26%
Te miről beszélsz 18as? A Bibliát tuti nem ismered 🤦🏼‍♀️
2021. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!