Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első szülésem óta nagyon...

Első szülésem óta nagyon legyengült az immunrendszerem, járt még valaki így? Mi segíthet ezen?

Figyelt kérdés
30 évesen szültem az első babám. Addig soha, semmilyen betegség nem döntött le a lábamról, náthán kívül soha semmi bajom nem volt. A fiam 2 nap vajúdás után sürgősségi császárral született, ahol nálam komplikációk léptek fel és 4 egység vért kaptam, több órán át tartott a műtét. Azóta majdnem 2-3 havonta megbetegszem valamiben. Volt bakteriális tüdőgyulladásom, komolyabb gyomorinfluenzám, durva arcüreggyulladásom amihez a szememben szivárványhártya gyulladás társult, emiatt romlott a látásom, a covidot az elsők között kaptam el, majdnem kórházba kerültem, aztán végre jött egy kevésbé beteges év, amikor maximum náthás lettem, majd sikerült teherbe esnem. A terhesség 7.hetében másodszor covidos lettem, ami most kevésbé volt durva, utána vészes terhességi hányás miatt pár napig kórházba kerültem, aztán egy törött fog kihúzása után 2 napig seblázam volt. Most 25.hetes vagyok és megint lázas, taknyos, köhögök, torkom fáj. Elegem van, soha nem voltam ilyen tápos😔😭 az első szülés után fél évig szedtem vasat, mellette folyamatosan biotechusa women multivitamint, D vitamint, omega 3at. Most terhesen laddevitet, D-vitamint, újra vasat, magnéziumot. Eszek sok friss gyümölcsöt és zöldséget is naponta és sportolok is (most csak mérsékelten mert rossz helyen tapad a méhlepény). Vérképem szerint vérszegény vagyok.
2021. júl. 7. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

✌️

Első gyermekem után 2 évig kb nonstop beteg voltam. Folyamat benyaltam mindent, folyton gyulladásban volt valamim.

Mi segített? Az idő 🤷‍♀️ aztán újra terhes lettem.

Most a 3.után megint fel vagyok borulva.

2021. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hú azt hittem csak én vagyok ilyen "defektes". Volt egy halva születéssel végződött terhességem. Onnantól kezdve mintha fizikailag más ember lettem volna. Egy ideig ráfogtam a gyászra de aztán egyre többször vettem észre, hogy furcsán érzem magam. Mintha állandóan be lennék csiccsentve és le lennék lassulva. A nyakam, a lapockám, a karom is állandóan zsibbadt, bizsergett. Ezt a császármetszésnek tudtam be. Következő terhességem alatt is sok nyomorom volt. Vérszegény is lettem. Azóta megszületett a gyerek de én is havonta beteg vagyok kb, a nyakam állandóan fáj, sokszor rossz a közérzetem és nem tudom megmagyarázni, hogy miért. A látásom is érezhetően romlott (előtte sem volt 100 %-os az egyik szemem) a fejem is szokott zsongani, a fülem is szokott fájni úgy, mint amikor repülőn bedugul. Lehet amúgy, hogy ez már csak "pánikbetegség", mert jellemzően akkor vagyok rosszul ha egyedül vagyok. Most vettem multivitamint meg újra szedek vasat. Hátha jobban leszek
2021. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

5 éve született meg a lányom. Azóta egyfolytában beteg vagyok. Nem vagy egyedül, nyugi.

Azelőtt nagyon erős immunrendszerem volt, sosem voltam beteg.

A háziorvosom a megváltozott hormonrendszeremre fogta a dolgot.

2 évig szoptattam, csonttá fogytam közben.

2021. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!