Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok már úgy keresztelőn,...

Voltatok már úgy keresztelőn, hogy nem volt utána ebéd? Vagy szerveztetek már ilyet? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Csak étteremben tudnánk megtartani, nincs más helyszin, viszont 20-30 fő lenne és a virus miatt nem tartjuk túl jó ötletnek az együttkajálást ilyen létszámmal. De nekem fontos, hogy megkereszteljük a kislányomat. Ezért most arra jutottunk, hogy megtartjuk a keresztelőt, meghívjuk a családtagokat, akit érdekel így is, szeretettel látjuk a templomban, de nem elvárás. Utána pedig egy-egy doboz sütit adnánk köszönő kártyával, hideg üdítőt esetleg ha meleg van.

2021. júl. 10. 22:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. A templomban lehettek 30an, de az étteremben (ahol egy átlagos napon is vannak ennyien ha beültök) már a vírus miatt nem akartok ugyan ezekkel az emberekkel megebédelni?!

Egyébként ha nem akartok utána semmut, az a ti dolgotok (de a vírusra fogni baromság ebben a formában)

Akkor legyenek ott csak a keresztszülők (nincs kivétel h csak még a nagyi, meg a tesóm stb) így hazamentek, esztek otthon

2021. júl. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
Én azt nem értem, hogy Mo-on miért csak úgy esemény egy esemény ha utána zabalnak is az emberek.
2021. júl. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Sosem értettem miért tomegrendezveny egy keresztelo? Nővérem kislányának a keresztelojen csak a nagyszülők és a szülök tesoi voltak. Ez így 10 ember volt és nem volt utána banzaj. Senki nem is igényelte.
2021. júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Csak azt nem értem, ha nem féltek egy templomban lenni 30 emberrel, akkor miért féltek utána egy vacsorától ugyan ezekkel az emberekkel?
2021. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha spórolás az igazi ok nem a vírus, akkor talán megoldás lehet, amit nekünk mondott a pap, amikor a keresztfiam miatt érdeklődtünk.

Azt mondta, hogy szoktak olyat is csinálni (most nyilván ő több keresztelőt látott, mint mi itt összesen, lehet h te vagy én nem találkoztunk mèg ilyennel), hogy keresztelő után a templom kertjében felállított asztalokon, süteményekkel, pogácsával, szendvicsekkel és üdítőkkel vendégelik meg a hozzátartozókat. Beszélgetnek, ünnepelnek és úgy megy mindenki haza. Így végülis meg vannak vendégelve, de nem több tízezer forintért, mintha vendéglőbe mennének.

2021. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
12es, nem a "zabalasrol" van szo, hanem az egyuttletrol, beszelgetesrol. Utolso, en is lattam mar ilyet, eskuvok utan is szokas, jo otlet.
2021. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem a spórolásrol szól. Abszolút nem. Szerintem azért a virus terjedese szempontjából különbség van aközött, hogy a templomban tavolsagot tartva, maszkban ülnek 20 percet (nem misén, hanem mise utan csak a keresztelőn külön) és aközött hogy beültetek-e együtt enni ennyi embert egy asztalhoz maszk nélkül.

De amúgy meg gondolkozunk valamilyen alternativ megoldáson, este egy kerti összejovetelen a szuleimnel, nekik kertes házuk van.

2021. júl. 11. 15:37
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Már nem kötelezőek ezek a szabályok, szerintem az lenne a fura, ha mindenkinek maszkban, másfél méterre kellene ülnie úgy, hogy a tescoban meg azt csinál amit akar 🤷
2021. júl. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet szerintem,a süti is kedves ha ennyire féltek.Mondjuk vírus ami cseppfertőzéssel terjed teljesen mindegy templom vagy étterem.
2021. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!