Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagyjam csalodni az apjában...

Hagyjam csalodni az apjában és megvegyem én?

Figyelt kérdés

1 évvel ezelött elkezdett nyúzni a gyerek hogy vegyek neki olay station. A kisbarátjának is van és vannak olyan játékok amik nekik is valók. Én mondtam neki hogy nagyon drága anyának erre nincs pénze,idegesitett is már mert naponta többször rágta a fülemet. Mondtam mond apádnak neki van erre pénze.


Az apja külföldön dolgozik-gyerektartást havi 20 ezret fizet és hiába szolok neki hogy ez kevés,a gyerek már nagyobb magasabbak a kiadások nem emel. Fenyeget ha bíroságra viszem akkor nem utal semmit. Hónapok mire külföldön el tudják érni h fizessen és majd akkor röhögve oda adja egy összegbe,addig csináljak amit akarok. Nekem a nyugalom fontosabb és beosztással kijövök a pénzböl igy is,de ps-re azért nincs pénzem.


Az apja azt mondta neki ha tanév végén ötös lesz mindenből vesz neki. Mindenből az lett,csak a magatartás 4es.


Most fog jönni az apja,de eszébe sincs ps-t venni neki. Szerinte nem 7 évesnek való. A gyereknek is csak azért mondta mert ugy gondolta 1 év alatt elfelejti majd. De ő meg nagyon várja hogy az apukájától megkapja.


Van némi megtakaritásom abbol használtam tudnék neki venni egyet. De nem szivesen nyulok hozzá,kitudja mi lesz még ősszel,4. Hullám stb...


Ha az apja nem veszi meg,megvennétek neki ti?


2021. júl. 11. 06:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem venném meg. 1, Biztos lehetsz benne, hogy szükséged lesz a megtakarításra. Már látszik, hogy elindultak a számok. Az teljesen más kérdés, hogy mikor óhajtja bevallani a kormányzat (majd ha már megállíthatatlanul baj lesz).

2, az apja ígérte neki, meccselje le vele.

2021. júl. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Most nem,

Szülinapra vagy egyebekre igen.


Egyébként tőled sem volt szép, hogy azt sugalltad az apjának van rá, csak nem akarja megvenni, akkor sem, ha igaz.

Apja üres igérete is csúnya.

2021. júl. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szeptemberbe lesz a szülinapja. Arra gondoltam megveszem neki ha az apja nem.


Hát,tudom hogy nem volt szép de mikor 2 hónapon keresztül ezt hallottam napi szinten többször már felment bennem a pumpa. És idegességembe mondtam.

De nem így direktbe mondtam neki h apádnak van pénze rá mond neki. Csak sugaltam h anyának erre nincs pénze,kérdezte apának van rá? Vissza kerdeztem h ő mit gondok erről. És azt mondta biztos van mert ha jön hozzá akkor mindent meg vesz neki a boltba nem csak 1 édességet választhat. Ami igaz is mert ha itt van nagyon sok nasit vesz neki, csak a fontosabb dolgokra sajnálja a pénzt mint pl ruha cipö... ugyh javasoltam hogy kérdezze meg őt is,de engem hagyjon békén vele mondtam erre nincs anyának pénze.


Az apja meg 1 nap után megunta és igérte amit igért.

2021. júl. 11. 07:21
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Apuka vegye meg, a havi 20 000 Ft egy vicc. Nagyon max. olyat tudom elképzelni, hogy felesben veszitek meg, egyedül biztos, nem költenék rá.
2021. júl. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Én azért nem venném meg,mert még kicsi hozzá.
2021. júl. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2%
Ezért nem kéne olyannak szülni aki nem is akar gyereket
2021. júl. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne többet adnia a kötelezőn kívül? Etikailag nem helyes, kellene költeni a gyerekre azon felül is. De ha megvan a meghatározott összeg, akkor nem mondhatod neki hogy adjon még. A gyerektartás annyi amennyit megszabnak.
2021. júl. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, nem tudom, hogy mennyi a havi bevételed, de nehezen tudom elképzelni, hogy az a 20.000 pár hónapig olyan nagyon hiányozna, ha cserébe utána rendszeresen kapnád a 2-3x-osát. Szóval én őszintén szólva igenis bírósággal határoztatnám meg a gyerektartás mértékét, mert ez vicc, ma már kb senki sem csak ennyit fizet. Hiába, hogy macera és bosszantó az egész. Az apja gyereke is, igenis fontos lenne, hogy ne csak édességekkel meg ajándékokkal szálljon be a költségekbe.

Amúgy tényleg vannak játékok, amik 7 évesen már teljesen jól játszhatóak. Nyilván korlátozni kell, hogy mennyi időt játszhat velük, de ha ezt meg tudod oldani, akkor én nem értek egyet azzal, hogy nem neki való. Nyilván nem Call of Duty-t kell vele játszatni :D De vannak korához illő játékok már PS-re, és nem hiszem, hogy emiatt annyira sérülne (emlékszem, az én időmben a nintendo volt a nagy királyság, rengeteget játszottam én is és a tesóm is, együtt meg aztán főleg jó volt, és akkoriban nem voltam sokkal idősebb most a fiadnál).

2021. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1%
Nem vennem meg, de ritka undorító ez a “kérjed apadtol, neki van rá pénze”. És ha van? Latod, hogy elveibe ütközik. Más kérdés, hogy f.ért ígérget ő is. Idióták vagytok mind a ketten, ne is haragudj.
2021. júl. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

#9 Azért 8 hozzászólás nem olyan sok... ha írsz valamit illik elolvasni legalább azt, amit még pluszba írt a kérdező...

Leírta h azért nem úgy nézett ki h menj apádhoz neki van pénze..

Annak aki meg azt írta, hogy 20 ezer forint bőven elég ha a bíroság ennyit ítélt, képzelem mennyire félre állna a szája hasonló helyzetben...

2021. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!