Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valaki dohányzi...

Szerintetek ha valaki dohányzik terhesség alatt mért szégyenli, hogy megvegye saját magának?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jelenleg a szüleim dohányboltjában dolgozom egy közepesen nagy városban kb. 2 éve. Feltűnt,hogy a dohányzó kismsmák mást küldenek be maguk helyett,hogy cigit vegyenek nekik. Vagy egyszerűen "dugdossák" a pocakjukat. Ha be is jönnek az üzletbe rám se néznek és sietnek. Nem állok senki pártján sem nem ítélek el senkit. Csak érdekes.
2017. jún. 30. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert ez szégyen.
2017. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem letezik ember aki erre ne tudna a valaszt: mert terhesen dohanyozni kbaszott gaz!

Ne mondd hogy ezt magadtol nem tudtad.

2017. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván ő is tisztában van vele, hogy terhesen dohányozni gáz és árt vele a babának, ezzel nincs olyan, aki ne lenne tisztában. Csak akaratgyenge és bízik abban, hogy ő majd megússza. Nem akar megvető pillantásokat, esetleg beszólást, ezért kerüli ezt a helyzetet.
2017. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De magamtól is tudom. Ez a kérdés lényege,ha már cigizel terhesen mért szégyenli mások előtt? Én biztos nem cigiznék. Én sajét magam előtt is szégyenleném.
2017. jún. 30. 13:43
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
"saját magam előtt is szégyelleném"- ez az, ami belőlük hiányzik, a lelkiismeret, az önkontroll - élnek bele a vakvilágba, mint a molylepkék és szaporodnak mint a poloskák. A társadalom meg nyögje a sérült, beteges, gyönge utódaiknak a gyógyítását.
2017. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Mért vagy benne olyan biztos, hogy aki terhesen megy be magának veszi? Én is jártam terhesen dohányboltba férjemnek cigit venni amikor épp én mentem boltba, és útba esett.
2017. jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni, hogy nem is biztos, hogy magának veszi.

A másik része, hogy igen, pontosan tudja mindenki, hogy nem kéne. Elszívni gondolom egyedül szokták, hogy más ne lássa. Megvenni úgy lehetetlen.

2017. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Talán azért, mert terhesen cigizni nagyon önző és gáz dolog, és ezt ők is tudják. Viszont szégyellik, mert így kiderül róluk, hogy milyen önzőek valójában, és hogy a gyerek csak a második a cigaretta után.

Egyébként én is bemegyek néha, ha az anyukám nem ér rá, de eddig még semmi negatívat nem tapasztaltam.

2017. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jafnrétti ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert nem szeretnének beszólást kapni. Én mentem már nagyobb pocakkal cigit venni, kolléganőmnek vettem, ő éppen el volt havazva, én meg amúgy is ki akartam menni egy jeges teáért, így megkért, hogy vigyek neki cigit. A trafikos kiscsaj meg elég paraszt volt, mert kapásból beszólt, hogy "hmm, tudsz élni", először nem értettem, mi baja, aztán amikor már az ajtót csuktam, hallottam, hogy utánam szól, hogy "a beteg kölködet meg majd az én adómból neveli az állam".

Nem helyeslem, ha valaki terhesen dohányzik, de ilyen stílust, pláne egy eladó akkor sem engedhet meg magának, ráadásul nem tudhatja, hogy magának veszi-e a terhes nő a cigit, vagy sem.

2017. júl. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!