Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha mindig, amikor bekapcsolom...

Ha mindig, amikor bekapcsolom a tévét/porszívót az alsó szomszéd feljön és felháborodva beszél velem 10 percig, hogy milyen vagyok, és én ezért már rettegek bármit csinálni itthon, tehetek valamit ellene?

Figyelt kérdés
Hivatalosan gondoltam. Egyszerűen félek hazajönni,félek mosni,porszívózni,zuhanyozni,tévézni,zenét hallgatni,egyáltalán lépkedni a padlón. Komoly stresszt és lelki problémát okoz,mert érzékeny ember vagyok. Nem hallgatok hangosan zenét,nem hangos a TV,nem fúrok,nem klopfolok,csak élni szeretnék normális hangerővel,de egyszerűen képtelen vagyok rá,mert már egyből az a gondolat tör rám hazafelé is,hogy ott fog állni az ajtóban. Mit tudok tenni a költözésen kívül?
2013. jún. 6. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül élsz?


Kérj meg egy határozottabb személyiségű, keményebb embert, hogy ő nyisson neki ajtót. Nekem is ilyen édesanyám. Félt az alattunk lakótól, de miután én nyitottam neki ajtót, nem mert többet feljönni.

2013. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ez azért már felháborító, hogy a normál életviteledben korlátoz le valaki. Fel kell jelenteni! Itt a hozzá kapcsolódó jogszabály:

BTK 176/A.§

(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2013. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül tegyél valamit szerintem is hivatalosan, ez jó ötlet tőled. Nehogy az egész életedet ilyen stresszben éld. Megpróbálhatod felvenni a kapcsolatot ez ügyben valamilyen ingyenes jogsegély szolgálattal vagy családsegítővel először, ott biztosan tudnak segíteni az első lépésekben. Tájékozódj náluk, hogy milyen lehetőségeid vannak.

Ne hagyd magad. Az általad is leírt személyiségű arrogáns emberekből van mindenfelé, de ne legyél áldozat. Van ügyvéd ismerősöd? Megkérdezhetnéd tőle, hogy mit tegyél, ha nincs, akkor a jogsegély szolgálattól.

Nagyon együtt érzek veled és szurkolok, hogy sikerüljön számodra pozitívan megoldanod a helyzetet!

Ahogyan leírtad, amit a szomszédod művel, szerintem az már zaklatás vagy valami olyasmi, feltétlenül kérj hivatalos helyről tájékoztatást és segítséget!

2013. jún. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tegyél ellene valamit. Én mondjuk az arcát beverném, de nyílván ahogy írtad, te nem ilyen vagy. Kérj meg egy határozottabb embert, hogy kicsit beszélgessen el vele.

19/f

2013. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos idegbeteg a szomszédod. Ne foglalkoztasson, hogy mit gondol. A napi dolgaid elvégzéséhez alanyi jogod van. Főleg ha nem is zajoskodsz.
2013. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!