Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondtam édesanyámnak hogy...

Mondtam édesanyámnak hogy rosszul esik hogy mindig veszekedik velem (főleg hogy semmit nem csinál itthon minden az én munkám) és erre ő csak azt válaszolta felháborodva hogy nem a sz*ros kutyám hogy ne veszekedjen velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon naiv édesanyám van,gondolom a válaszából is látható (semmi logika nincs bennük soha)..Bármit mondok neki soha nem hallgatja meg csak a sajátját mondja..Minden embernek dicsekedik hogy megkapta a jogositványt,és hogy mennyit dolgozott ma (főzött egy levest)..komolyan minden embernek mondja..Pedig nem érdekel senkit..plusz nagyon furcsán beszél (oszt,mir,iccaka,pinz) ez is nagyon zavar (normális család vagyunk,városba lakunk,senki nem bestél igy a családba,mindenki elég inteligens)..és hiába mondom neki hogy változtasson mert én szégyenlem kicsit hogy igy beszél,de ilyenkor mindig megsértődik (általában azt mondja hogy szemét kölyök vagyok) és megbüntet..őszintén szólva ez már nagyon zavar a viselkedése és bármit mondok soha nem lesz jobb már ezerszer próbáltam.

17/L


2016. ápr. 13. 17:02
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
59%
vannak olyan részek az országban ahol í-vel beszélnek,pl kenyér helyett kinyír.gondolom onnan való édesanyád is.szóval ez ellen nem tudsz tenni,de nem is a te problémád.
2016. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ugyan ott született ahol én,és ahol a család többi tagja is..ez csak azért van mert annyira nem képes figyelni arra hogy szépen beszéljen,és nem gondolkozik mielőtt beszél
2016. ápr. 13. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Megváltoztatni egy felnőttet már nem lehet, se megnevelni, szóval nem tehetsz semmit ezzel. De lassan felnőtt korú leszel, elköltözhetsz és nem kell vele bajlódnod.
2016. ápr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindig ordibál velem bármit csinálok..egy apróságot sem tud normális hangnemben elmondani :( sehogy sem lehet változtatni?
2016. ápr. 13. 17:26
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sajnállak, és ahogy látom nem is a veszekedés a legnagyobb gond, hanem hogy kellemetlen ahogy beszél, viselkedik. Próbáld meg a barátaid távol tartani tőle, esetleg beszélj a rokonokkal, nagyival, hogy ők is mondják el ezt, és próbáljanak meg hatni rá, mert téged hoz kellemetlen helyzetbe. Ha nem megy, egy évet még ki kell bírnod, aztán dönthetsz, hogy nem akarsz tovább vele maradni.
2016. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Őket igy ugyan úgy leorditja
2016. ápr. 13. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megint megmondani neki, hogy ez bánt téged és beszéljétek meg. Aztán, ha elkezd ordibálni én egyszerűen fognám magam és megmondanám neki, hogy ha valami nem tetszik csináld meg magad, vagy fogd be a szád. Ha ezek után még inkább csinálná egyszerűen otthagynám és levegőnek nézném, bemennék a szobámba aztán ha lenyugszik majd hajlandó lennék vele kommunikálni.


A beszédmódját pedig fogadd el így, nem fog már változni...

2016. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Édesanyád ostoba, ennyi. Bocs, így leírás alapján ez jön le. Engedd el a füled mellett, nem túl intelligens emberrel hiába veszekszel...
2016. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 acelsziv ***** válasza:
100%
Édesanyád ostoba és a jelentéktelenségét akarja azzal ellensúlyozni ahogy veled bánik. Nyugodtan told az arcába, hogy ezzel a viselkedéssel azt fogja elérni, hogy elköltözöl és többé az életben nem fogsz ránézni.
2016. ápr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon függök tőle..mert szeretnék egyetemre menni..és az ő támogatása nélkül ez nem menne,szóval ilyenekkel nem tudnam fenyegetni
2016. ápr. 14. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!