Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség végén nem bírok...

Terhesség végén nem bírok annyit foglalkozni a nagytesóval. Kezdem nagyon szar anyának érezni magam?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves és nagyon eleven, már 6 előtt fel ébred én viszont hulla vagyok. Persze nem mindig, de vannak napok hogy egyszerűen nem bírok, mindenem sajog zsong a fejem. 30 hetes terhes vagyok, egyre nehezebben viselem a mindennapokat. Háztartás, gyerek, stb. Tudom hogy rossz megoldás de tvt be kapcsolom reggel amíg magamhoz jövök. Ő is érzi és lassa rajtam, így nem is nagyon van el velem mostanság, viszont ha az apja haza ér majd kicsattan örömében. Rettentően rossz anyának érzem magam.
2021. júl. 13. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Mi a kérdésed? Mert ez eddig csak panasz.
2021. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

A gyerekednek te vagy a legjobb anya. Egyre nagyobb a pocakod, egyre kevesebb az energiád. Szokj hozzá, hogy néhány hét múlva sem tudsz már annyit foglalkozni a naggyal mint régen. Ez ilyen, ha sajnáltatod magad, akkor sem lesz több energiád.

A gyerek pedig érzi, tudja hogy megváltoztál ezért is hagy neked nyugtot. Nem hülyék a gyerekek csak kicsik.

2021. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Én is így voltam nagyjából közel kétéves lányommal. Az utolsó hónapban gyakorlatilag apuka vitte sétálni, mert annyira nehéz volt, hogy már 5 perc séta után le kellett ülnöm. Rossz érzés volt, mert előtte szinte mindig én mentem vele. Itthon még úgy ahogy sokat foglalkoztam vele, de csak ami nem volt megterhelő (mese olvasás, építő kockázás, rajzolás). De egy idő után ezek is fárasztóak voltak, nem igazán tudtam tőle pihenni. Sajnos, nem sajnos, de itt is előtérbe került a tévé. Amíg mesét nézett, vmennyire tudtam pihenni. Nagyszülők sem tudtak segíteni, mert messze laknak. Nem volt könnyű, én is éreztem magamat emiatt rossz anyának, de gondolj bele, ha megszületik a kistesó, akkor sem lesz könnyebb, mert vele is kell foglalkozni. Ráadásul nálunk a testvér féltékenység is előjött. De ahogy telnek a hónapok, könnyebb lesz megszokni az új helyzetet mindenkinek. Nem vagy rossz anya, a terhesség evvel jár, ezen nagyon sokan végig mentek/mennek.
2021. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Jobb, ha elfogadod.

Megszületik még kevesebb időd lesz.

(19 hó van a gyerekeim közt)



Mi a kèrdés?

2021. júl. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

"A gyerekednek te vagy a legjobb anya."

Mert olyanok, mint a kutyák, nem nézik azt, hogy mit csinálsz, a fontos, hogy vagy. Ettől még simán lehet szar az ember, a gyereket és kutyát nem érdekli, feltétel nélkül szeretnek. Én is 2 éves korkülönbséggel vállaltam gyerekeket, nem kellett volna. Mire rájöttem, hogy nem való nekem ez a szerep, már volt kettő. Szar döntés volt és nem csinálom jól. Persze, ők szeretnek, amíg elég nagyok nem lesznek hogy felfogják.

2021. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Na ezért nem kellene sok embernek ilyen különbséggel gyereket vállalni...


Nekem 2 éves a fiam, 30 hetes terhes vagyok. És egyáltalan nem probléma mentes terhes, ami lehetett nálam minden előjött. Mégsem foglalkozom kevesebbet a gyerekkel. Inkább 💩-ok a hazimunkára, rendelek kaját, de a gyerekkel ugyan úgy törődök.

Nekem ez olyan, hogy jön a második, ezert az elsőt kicsit hanyagolom kategória...

2021. júl. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Mindegy neki, hidd el. A legtöbb szülő folyton pörög a gyereke körül, aki pedig nem, mert van mondjuk másik gyerek, vagy terhes, annak is ugyanúgy felnő a gyereke. Nem baj ha megszokja, hogy egyedül is foglalja el magát valamivel.
2021. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!