Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet gyerekkel saját magunkka...

Lehet gyerekkel saját magunkkal is foglalkozni?

Figyelt kérdés
36 éves pasi vagyok és hamarosan apa leszek. Most tudtam meg a páromtól. Egyszerre örülök is és félek is tőle. Szeretem a gyerekeket, de most a felelősség terhét nagyobbnak érzem az örömnél is. Azt kell tudni rólam, hogy sajnos gyerekkorom óta sokszor vagyok depressziós és elég introvertált ember vagyok, akinek szüksége van egyedüllétre, hogy feltöltődjön. Nagyon sok olyan dolog van, amit nem tudtam a depresszióm miatt megcsinálni az életben, amit akartam.Most érzem sajnos már nem is fogom, mert mindennek a gyerekről fog szólni. Őt kell előtérbe helyezni, ami természtes is, de sajnos én eddig soha nem tudtam magamat előtérbe helyezni. Így nagyon rosszul érzem magam. Vágyom a gyerekre, de én is szeretmém a saját életemet is. Volt már valaki hasonló cipőben? Mielőtt írnátok nem vagyok önző. Eddig mindig teljesen önzetlen voltam az életemben. Nem tudom hogyan tudnek jó apa is lenni de magam álmait is megvalósítani?!

2020. jan. 28. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Én is ugyan így éreztem amikor megkaptam a hírt, de aztán egy idő után belenyugodtam. A gyerek legtöbb szükségletét az anyja elégítette ki neki, meg ott volt még a nagyanyja is. Nekem egyedül pelenkáznom kellett megtanulnom, meg este ha felsírt a gyerek akkor én szoktam érte felkelni. Amikor még nagyon pici a gyerek akkor igazából nincs sok dolgod vele, elég az ha ott vagy az anyja mellett és együtt lát titeket, illetve segítesz az anyjának amikor csak tudsz. Stresszes lesz mint az állat, de a második gyereknél már sokkal könnyebb lesz. Ami a legfőbb dolgod az az, hogy ha fiad születik akkor mire óvodás lesz már akkor nevelned kell bele egy kis férfiasságot. Nem azt mondom hogy dobd ki a vadonba aztán ha már megölt egy farkast akkor hazatér mint Spártában, de ebben a mai világban sokkal nagyobb szükség van férfiakra mint ezelőtt bármikor, főleg apákra. Legyél vele, beszélj hozzá, játssz vele, és segíts neki barátokat szerezni. Még mindig emlékszek arra a hatalmas mosolyra amikor elmentem érte oviba és mondta hogy talált egy barátot. :) Tudom hogy furcsán hangzik, de egy fiút sose kezelj fiúként, ha férfit akarsz belőle faragni. Kicsi még, nem tudja hogy mennyi 2+2, de nem buta. Tanítsd meg az illemre, az asztali etikettre, és vidd el sportolni. Aztán amikor már kunkorodik a bajsza, akkor apu megmutatja hogyan kell borotválkozni. Utána nemsokkal meg már azt veszed észre hogy ki is repült a fészekből! Persze egy gyerek nagyon sok felelősséggel jár, de minden egyes pillanat amit apaként töltesz arra életed végéig emlékezni fogsz egy nagy mosollyal, és büszke lehetsz a fiadra amikor majd férfiként áll az oltár elé. Hogy az élete hogyan fog alakulni az a te neveléseden fog múlni. Te vagy számára a tanító, nem az iskolában a tanítónénik akik sz..rrá osztályozzák és megvetik minden egyes apró hibáért.
2020. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%
Én 28 évesen lettem apa és mindig szerettem a gyerekeket. Ne félj attól, hogy a gyerekre kell majd koncentrálni, mert megtanulod majd, hogy milyen az, amikor a biztonságot adó háttér leszel egy ember számára. Rosszul látod, ha azt látod, hogy "soha nem tudtam magamat előtérbe helyezni". Eddig csak magaddal foglalkoztál, magadba fordultál, nem láttad a fától az erdőt. Most lehetőséged lesz arra, hogy a magadon kívüli világgal foglalkozz, talán enyhül majd a depressziód is. Kiteljesedhet, kinyílhat előtted a világnak olyan része, ami eddig zárt volt, ami miatt máshogy láttad a világot, mint amilyen az valójában. Nincs a gyerekes létnek semmiféle "felelőssége", csak a természetesség van és az abból eredő boldogság, hogy a nálad jóval kisebb, gyengébb embernek a szolgája és tanítója, védelmezője lehetsz.
2020. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Előrebocsátom, nem voltam sosem depressziós, így ennek fényében olvasd a válaszomat.


Nos, szerintem életed legnagyobb kalandja előtt állsz!

Természetesen sok feladatot is jelenteni fog, de hihetetlen sok örömöt is! Lesz valaki, aki csak azért szeret téged, mert te vagy. Mert ott vagy mellette. Aki mindig bújni fog hozzád, aki örülni fog, amikor csak meglát. Akinek a párod és te lesztek a legfontosabbak, sőt első 1-2 évében ti lesztek számára A VILÁG.


Ha depressziós hajlamú vagy, akkor fontos, hogy párod tolerálja, ha időnként egyedül akarsz lenni. Időnként persze ő is ki akar majd szakadni a mókuskerékből. Jó, ha van nagyszülő, aki sokszor tud vigyázni a gyerekre. Ha nincs, akkor idejekorán keressetek bébiszittert.


A jelenlegi terveidet, vágyaidat néhány évre tedd félre. Nem kell arra gondolni, hogy sosem valósítod meg, csak későbbre tolódik, mert most fontosabb dolgod van. Ha utazás jellegűek, vagy valami sport kipróbálása (pl. rafting, síelés), akkor lehet, hogy 10-15 év múlva gyerekeddel együtt próbálhatod ki, ami még sokkal jobb élmény lesz, mintha egyedül csinálnád.

Amikor a gyerekkel leszel, használd ki az alkalmat, hogy újra gyerek lehetsz (ezt különösen 2-3 éves kortól értem). Hogy újra mesét nézhetsz/olvashatsz, hogy strandon homokvárat építhettek, hogy lehet vele bolondozni, hancúrozni stb.


Nem állítom, hogy nincsenek nehézségek. Leginkább akkor, amikor beteg a gyerek, ill. amikor hirtelen lesz rosszul, és az eltervezett hétvégi programnak lőttek, ráadásul meg kell szervezni, ki viszi orvoshoz, ki marad vele otthon stb. Vagy amikor rejtélyes betegségei támadnak (pl. ekcémás bőrbetegség), és orvostól orvosig jártok, kenitek mindenféle drága kenceficékkel, és csak lassan, évek múltán enyhülnek a tünetek. Vagy amikor ilyen-olyan allergiája miatt nem mehettek oda, ahova szeretnél, vagy külön kell neki mindent főzni stb.

De ha nagy, vagy túl gyakori egészségi gond nincsen, akkor az öröm a domináns érzés.

Ha depressziód miatt tartasz kapcsolatot pszichológussal, pszichiáterrel, akkor keresd meg őt, beszélj az érzéseidről, hogy a lehető legkisebb zökkenőt jelentse neked a gyereked születése.

De simán el tudom képzelni, hogy amint meglátod és karodba veszed, örökre elmúlik a depressziód. ;-)

2020. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ezen a parán minden kismama és kispapa átesik. Rajtatok múlik, hogyan logisztikáztok.
2020. jan. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!