Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éri hátrány a gyereket, ha...

Éri hátrány a gyereket, ha régimódi nevet adunk neki?

Figyelt kérdés

Kisfiút várunk és nekünk a hagyományosabb nevek tetszenek, olyanok, amikből sok van a felnőtt korosztályban, mindenki ismeri őket, a mostani kisgyerekek között viszont ritkának számítanak. Most pl. az István és a Csaba között hezitálunk.

Viszont többektől is hallottuk már, hogy ezzel szívatjuk a gyereket, csúfolni fogják érte, miért kell "öreges" nevet adni neki, biztosan utálni fogja, stb.


Ti hogy vélekedtek ettől? Tényleg nehezebb lesz az élete egy 2021-ben született kisbabának, ha Csabának vagy Istvánnak nevezzük el...?



2021. júl. 13. 13:15
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egyik név sem gáz. Sőt, egy Csabi és Pisti jó egy kisgyereknek, a teljes változat pedig egy felnőttnek
2021. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy öreges név.


Azon kívül, hogy sem az István sem a Csaba nem tetszik, sok olyan név van, ami hangzásilag és stílusra is megállná a helyét a most divat nevek között.


Pl.

Antal

Dénes

Elek

Endre

Henrik

Kelemen

Rudolf

Róbert

Simon

2021. júl. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj ezzel a két névvel, nekem inkább fiatalosak, szerintem nagyon jók, én szívesen viselném mind a kettőt. Szerintem semmi baj velük; modern környezetben is valszeg meg fogják állni a helyüket. Szerintem gyönyörűek ezek a nevek. Mindkettőhöz egy kb 30 éves ember jelenik meg előttem, ha asszociálok, ha magam elé képzelem, szóval szerintem tökéletes. Csabánál meg még inkább huszon valahány, mint harminc, pl 22-27; Istvánnál 31 körül. Tehát ha erről a két névről, hang alapján, magam elé képzelek csakúgy egy embert; hogy tehár mire asszociálok.
2021. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
100%
Szép név mindkettő, egyik sem régimódi.
2021. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Látom nem aktuális már, de azért leírom. Rég rossz, ha azon gondolkodsz csúfolni fogják - e. Mert ez olyasmi amit nem lehet így előre kivédeni. Mindig is voltak rosszindulatú emberek, valószínűleg mindig is lesznek. Olyan nevet adj a gyerekednek ami neked tetszik, valamint arra figyelj, hogy passzol - e vezetéknévhez, és ne legyen olyan, mint pl. Ulrik Anna. (Bocs, ha valakit így hívnak, jobb nem jutott eszembe.)
aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!