Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Sára...

Mi a véleményetek a Sára névről? Sokan azt mondják régimódi. Mire a gyermekem felnő, kikopik a köztudatból? Ő lesz a "furanevű gyerek" az osztályban?

Figyelt kérdés
Még nincs gyermekünk de már tervezzük párommal. Benne van az 5 éves tervben. Nekem nagyon tetszik a Sára név,nem vagyok híve a magyarosított külföldi neveknek, ami most nagy divat. Nem tetszenek a tucatnevek, nem akarom, hogy az én gyerekem legyen a tizedik Hanna vagy a nyolcadik Lili a játszótéren. Páromnak is tetszik a Sára de szerinte idejétmúlt. Ő a Viktóriára szavaz, kehet becézni gyermekként és felnőttkorában is megállja a helyét. Szép, karakán, erőteljes név. Most nem tudunk választani, bár még bőven van időnk, de szerintem 4 év múlva is ugyanez lesz a helyzet. Ti melyiket választanátok? Sára vagy Viktória? L/26
2017. ápr. 10. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem tetszik, de kifejezetten felkapott név mostanában a környezetemben. Több Sárát ismerek, mint Hannát, vagy Lilit. A Sára és a Viktória közül a Viktóriát választanám.
2017. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Én a Sárát választanám.Egyátalán nem öreges szerintem.
2017. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nos, ez nem túl jó hír :( Köszönöm a választ! :)
2017. ápr. 10. 17:32
 4/20 anonim válasza:
0%

Szerintem se a legszebb.

Vannak szebb és különlegesebb nevek

Pl.: Letti,Adrienn,Szeréna,Xénia,Eugénia

2017. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem idejétmúlt. Az Annával szeretnek példálózni itt, hogy az már az Árpád korban létezett, de az legalább nekem szép, nem úgy mint SZÁMOMRA az Erzsébet meg az Irma.
2017. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem szép a Sára, és Viktória is. De a Sárát választanám, mert a Viki becenév nem tetszik. Nem öreges szerintem. De amúgy is mindegy, ha valakit csúfolni akarnak a suliban, akkor találnak bármit amivel csúfolhatják, ha nem a neve akkor más. De lehetne Vezetéknév Sára Viktória is a neve, lehet 2. nevet is adni.
2017. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Most megnéztem neked, mindkettő benne volt 2016-ban a top 100 lánynévben. Viktóriának 516, Sárának 504 kislányt neveztek el tavaly, szóval gyakoriságban nincs nagy különbség.
2017. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mindkettő viselhető név.

Nekem a Sára nagyon tetszik, a Viktória semleges.

2017. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sokkal szebb mint a mostani tömegnevek. Inkább hívják Sárának mint Amirának vagy Larának. Egyébként mifelénk is elég gyakori. A Sarolta nem tetszik?
2017. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Nekem tetszik.

Egyaltalan nem jobban idejetmult, mint a Viktoria.

2017. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!