Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl van gondolv...

Szerintetek is túl van gondolva a fogamzásgátló tabletta őrület ?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 20 éves, sokszor nézelődök tiktokon, olvasok különböző fórumokat,ahol a korombeli lányok foggal- körömmel kampányolnak a fogamzásgátló tabletta ellen, mert “ csendes gyilkos” “trombózist kapsz tőle” “megöli a hormonháztartásod” és hasonlók. Én mielőtt megkaptam, az orvosom elküldött vérvételre, melynek eredménye alapján szedhetem, és még trombózisos sem volt a családban.


Elég elbizonytalanító ez az egész, főleg,hogy igazából megfigyelések szerint minden problémát a fogamzásgátlóra fognak, például,hogy híztak 10-15 kilót ( ami szerintem nem reális, mert a tabletta miatt nem fog hízni, de nyilván ha mellette betol 2 fél disznót, meg egy kis dobostortát, akkor evidens,hogy hízni fog, aztán pedig sopánkodni,hogy a fogamzásgátló miatt hízott..)


Nem dohányzom, alkoholt is ritkán fogyasztok, nem vagyok elhízva(úgy tudom ezek ellentéte is rizikófaktor).


5 hónapja szedem, semmi problémám vele, nincs hízás-fogyás, figyelek az étkezésemre, nincs bőrproblémám, meg úgy tényleg semmi.


A pláne az egészben,hogy védőnő , illetve szülésznő ismerősök is szedik, akik “hozzáértőek”..


Mit gondoltok erről?


2021. júl. 14. 15:13
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
70%
Azt gondolom, hogy ha 20 évesen elkezded szedni és majd 30-35 között ràdjön, hogy gyereket szeretnél, akkor ne csodàlkozz, hogy nem jön össze. Ha évekig elnyomod a ciklusod nem lesz jó vége. Legalàbb 5 ilyen lombikos ismerősöm van.
2021. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
..:) miért nyomnám el?
2021. júl. 14. 15:19
 3/45 anonim ***** válasza:
79%
Végülis dehogy! Csak 10 év kezelés kellett nekem a gyerekhez, de nem nagy ügy, kapkodd be, és tanulj a saját károdon! N37
2021. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
97%

Azért nyomod el, mert a fogamzásgátló mesterséges ciklust hoz létre, nincs peteérés és nem menstruálsz, csupán megvonásos vérzésed van a hormonhianytol.



Nagyon régóta szedek fogamzásgátlót, ha Magyarorszagon élnék már jó ideje fel se írnák. A terhességem előtt is azzal védekeztem. Az elhagyása utáni 3. hónapban estem-tervezetten- teherbe. Soha nem volt vele problémám. De másoknak van, így egyéni kérdés, hogy akár e valaki szedni vagy sem

2021. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
86%
Az orvosom dohányzik is. És akkor mi van? Az se káros?
2021. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
92%
Miért nyomnád el? Hiszen nincs peteérésed.. ez mi ha nem elnyomás?
2021. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
92%

Mert a fogamzásgátló mesterségesen elnyomja a peteérést.


Amúgy én is ugyanígy kezdtem el szedni, mint te: vizsgálatok megelőzték, semmi rizikófaktor. 6 évig szedtem, állandó felülvizsgálattal, majd abbahagyás után jött a feketeleves: a ciklusom nehezen állt vissza rendesre, majd 3 év múlva, amikor elkezdtünk egy babát "összehozni", kiderült, hogy a hormonrendszerem katasztrofális. A meddőségis orvos első kérdése volt, hogy szedtem-e fogamzásgátlót...

3 év próbálkozás és 2 lombik áll mögöttem.


Persze ez nem az általános, de előfordulhat. Szóval szerintem nincs "túlgondolva".

2021. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy nem kampányolok ellene különösebben, mindenki azt csinál amit akar, de én biztos nem szedném újra. Szedtem 5 évig, majd újabb 5 év kellett, hogy az előtte rendszeres és állandó cikluson visszajöjjön. Hálisten csak ezután akartunk gyereket, de ha hamarabb szerettük volna akkor valószínű bajban lettem volna.

Amúgy pedig elnyomod, hiszen nincs peteérés.

2021. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nincs tùlgondolva. Mivel konkrètan nem menstuàlsz, csak megvonàsos vèrzèsed van a tested nem működik.
2021. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk azt azert sokan elfelejtik, hohy nem feltetlenul azert nem esnek teherbe, mert fogamzasgatlot szedtek, siman lehet am, hogy mar elotte is problemas lett volna. A meddőségi problémák nem csak fogamzásgátló tabletták miatt vannak.
2021. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!