Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnak egész nap...

Mit csinálnak egész nap otthon a gyereketek? Enyémek képeznek, tvznek, és unatkoznak.

Figyelt kérdés
12 és 7 évesek. Van egy három hónaposom is, így nem tudom "szórakoztatni" a nagyokat.
2021. júl. 16. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Mivel nem nézhetnek tv-t, minden mást. Olvasnak, társasoznak, építőkkel játszanak (lego, sínpálya, Java építőjáték), puzzle, számfestő, rajzolás, házimunkák (porszívó, portörlés, mosogatás, teregetés, stb.) Én sem érek rá szórakoztatni őket, maguktól csinálják, 6 és 8 évesek.
2021. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Mi is ilyesmiket csináltunk gyerekként otthon nyáron, amit az első ír. Mindenféle kézműves játékunk is volt még ezen kívül.
2021. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem van egy egyke 7 évesem. Olvas, babázik, autózik, kint eszi a málnát a kertben, bent szórakozik a hörcsöggel és a macskával, kirakózik, épít, minecraftozik vagy engem nyüstöl, vagy a kádban pancsol egy két órát naponta, maradék időben eszik, főzünk, lazítás van. Kiselejtezzük a cuccait, rendet rakunk, felújítjuk a szobát a következő évre, és vakációs feladatos füzetet tölt.


Szerintem tökjó, pihenős, csak ne lenne ilyen kegyetlen meleg. Nem mindig kell programot csinálni nekik, ez is nagyon kellemes. Eddig az elmúlt hetekben csak egy Unatkozom"ot hallottam

2021. júl. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

6 és 4 éves lányok, 5 hónapos öcsi.


A lányok napközben babáznak, eljátszanak egymással, puzzle, rajzolás, festés, társas, lego. Sokszor vannak itt barátok, unokatestvérek, vagy mi megyünk át, vagy megnézzük a nagyikat/ők jönnek át (egy településen élünk).

Voltak táborozni is a múlt héten (külön-külön).

4 után szoktunk kimenni medencézni, az udvaron is eljátszanak (homokozó, trambulin, hinta, kutya, macska, fogócska, bújócska stb.).

És szívesen segítenek a baba körül is.


TV van, de alig van bekapcsolva. Reggeli után meg szoktak nézni egy rövid mesét.

2021. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasnak, egymással vagy a barátaikkal játszanak. Itthon segítenek a házimunkában és a kertben.
2021. júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Nah jo,olyan is írjon mar ahol nincs kert,kutya macska,medence,ugy könnyű. Panelban kezdjel vele valamit a 30 fokban....
2021. júl. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
1. vagyok: panel 3. emelet és nincs háziállat.
2021. júl. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%

3as vagyok, vedd ki a macskát, a hörcsögöt meg a kertet, akkor is csupa tartalmasak a napjai.


Ugyanúgy téglában is dög meleg van.. Szerezz játékokat, társasozzatok, szerezz logikai játékokat egyszemélyest, könyveket, festéket, ollót, színezőt.. A 7 évesemnél tök nagy "buli" volt, mikor hagytam gyertya lángjával szórakozni a fürdőszobában a kádban. Engedsz kis hideg vizet, nagy fazekat bele,(abba nincs víz), abba bele egy illatgyertyát, és gyújtogathat hurkapálcát, tészta végét, papírt is. Mikor megijed, beleejti az égő cuccot a vízbe vagy a fazékba, semmi baja nem lesz semminek. Kicsepgtet viaszt, beledugdossa az ujját.. Bármivel ki tudja magát élni, kísérletező korban van!

2021. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Na igen, ez az, amikor a szülő a saját kényelme érdekében engedi gépezni, telózni korlátok nélkül a gyereket. Mind a kettőt el kell venni tőlük, majd rájönnek, hogy van élet nélkülük is.
2021. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!