Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretem a gyerekeket, de...

Szeretem a gyerekeket, de leblokkolok tőlük, nem tudok velük mit kezdeni. Mit tegyek, hogy mégis jól kijöjjek a családi összejöveteleken a rokon gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, semmi bajom a gyerekekkel, szeretem őket, majd én is szeretnék, de mikor a közelemben vannak, leblokkolok, úgy érzem, hogy nem tudok velük mit kezdeni és nem tudom, hogy egyáltalán hogy szóljak hozzájuk/mit mondjak nekik.

Ez alapjáraton nem is gond, mert elég kevés kisgyerek van körülöttem, de most úgy alakult a helyzet, hogy sok rendezvényen találkozom majd a rokon kisgyerekekkel és szeretnék velük jóban lenni, kicsit akár játszani velük, akármit... Hogy csináljam, hogy ne legyen ez a görcsösség bennem, egyáltalán hogy szóljak hozzájuk? 4-5-6-7 éves lányok és 1 év körüli fiúk


2021. júl. 18. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahogy a gyerekeknél is sokszor látni, hogy eleinte idegenkednek az ismeretlen felnottektol ilyen összejöveteleken, elbujnak, szégyenlősek, aztán egy óra alatt feloldodnak és fesztelenul mozognak, baratkoznak mindenkivel, úgy te is oldodni fogsz, és természetesebb lesz a velük való kontaktus. Amúgy meg csak légy érdeklődő, kérdezz vissza ha valamit mondanak, mutatnak neked, dicserd meg őket, ha ügyesek. Alkalmazkodj hozzájuk, mit szeretnének (pl fogocskazni, befonni a hajad, megnezni együtt egy mesekonyvet). Eleinte pedig a köszönés és egy szép mosoly rengeteget tesz.
2021. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a gyerekekkel nem tudsz mit kezdeni, és nem a szüleik feszélyeznek? Ma már azt sem tudni, hogy melyik gyerekhez hogyan szólhat hozzá az ember, hogy a szülők ne kapják le a 10 körméről. A gyerekekhez önmagukban nincs nagy recept, érzik, hogy ki szereti őket és azt szeretik viszont akik foglalkoznak, játszanak, és szívből beszélgetnek velük olyan fontos dolgokról mint a műanyag autó kerekei.
2021. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nagyokkal már bármiről lehet beszélgetni, elég megdícsérni a ruhájukat, hajukat, máris kialakul egy párbeszéd, a kicsikhez meg leülsz a földre, megfogsz egy játékot, már ha egyáltalán nyitott erre, ebben a korban nem biztos, hogy szóba állnak idegenekkel.
2021. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a csizmában vagyok, követem.
2021. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!