Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szürke szemű férfinak és Zöld...

Szürke szemű férfinak és Zöld szemű nőnek milyen színű lett a gyermeke szeme?

Figyelt kérdés

2021. júl. 18. 22:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
37%

Felmenőktől is örökölhet bármit.

Férjem szeme szürkés kék, enyém zöld.

Mind a két gyerekünknek rikító kék szeme van, egy az egyben olyan, mint a férjem dédimamájáé. A színe, a formája, a nézése, minden. Egyik gyereknél vagy unokánál sem jött ki ennyire, mint a mi gyerekeinknél.

2021. júl. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%

Nincs ott a válasz ami a miénk lett.


Nekem szürke, férjemnek zöld, a gyereknek tök jó átmenet lett, szürkés zöld.

2021. júl. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
74%

Olyan hogy szürke szem nincs. Az max a kék csak fakóbb.


A zöldért felelős gén a dominánsabb, szóval nagyobb valószínűséggel lesz az. A másik lehetőség a kék.


[link]



Meg még annyit megjegyeznék, hogy a gyerekek általában világosabb szemszínnel születnek, mint amilyen a végleges lesz, szóval ezt még a szülészeten se lehet biztosra megállapítani. :)



#4

Zöld és kék szemű szülőknél pont nem, mert a barnáért felelős gén a legdominánsabb. Ha valamelyik hordozná, barna lenne a szemszíne. Ennél a felállásnál csak kék vagy zöld szemszín lehetséges, de hogy melyik, az lutri.

2021. júl. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

Kerdes h a postasnak milyen van !

😂


Viccet felre teve a genetika szerint barmilyen szinu lehet mert sok egyetben egy tulajdonsag atugrik egy generaciot es csak az unokaknal lathato


Legjobb az lenne ha osszeirnak a nagyszulok szeme szinet is plusz a tesvereket szuloket


Apamnak szurke szeme volt barnas gyuruvel, anyam vilagos kek, megis mind a harom tesomnak barna van mert nagyszuloi oldalrol alig van kek vagy szurke a csaladban.

Nekem egeszen vilagos barna neha sargas. De a hugaimnak pl sotet barna.

2021. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
67%

Annyira utálom, aki többet lát a szemébe, mint ami.. A szürke szem kék, színváltós pedig nincs!


Van egy ismerős, akinek olyan hidegebb barna árnyalatú a szeme, hogy fémesen csillog, de az ő szeme is csak barna.


Kékből és zöldből kék lett egy ismerősnél(ő is megvan róla győződve, hgy a szeme szürke, de nem az!

2021. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%

#10! NEM hordoz barnát, ahogy a #13 is jól leírta. De pontozzatok csak le, sokkal egyszerűbb, mint utánajárni.👏

#6

2021. júl. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
33%
#15. De van színváltós. Ha ideges, mérges, akkor zöld a szeme, ha fél, vagy megijed akkor kék, de az alap szemszíne barna. A szemészorvos szerint nagyon ritka az ilyen.
2021. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Férjem (anyja) - barna - (papa) kék


Férjem (apja) - kék - (mama) is kék


Én (anyám) barna- (mamának) barna- (papának) nagyon világos tenger kék


Én apám kék - (apja) kék (anyja) zöld

2021. júl. 19. 11:20
 19/30 anonim ***** válasza:
65%

Nem olyan ritka:)

Az én férjemnek is a majdnem fekete barnától a sárgás mogyoróbarnáig változik.

A lányomnak is néha kék, néha zöld.

De ez akkor sem színváltós, máshogy vetül rá a fény.

Értem én, hogy mindenkinek a saját kölyke a természeti csoda, de nem létezik színváltós szem.

2021. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
82%

Akik lepontozták a #6-ost..Valóban gimis biosz óra alap genetika tananyag, hogy 2 világos(=kék,zöld) szeműnek nem lehet barna szemű gyereke, mert a barna az domináns gén. Ergo, ha valamelyik hordozná, akkor az a szülő barna szemű lenne.

2 barna szeműnek viszont lehet világos szemű gyereke, mert a domináns barna mellett lehet recesszív világos gén bennük.

Sokan a világos barnát látják zödnek centrális citrom vagy narancs heterochrimia miatt,de az attól még barna.

Szóval ha valaki azt tapasztalta, hogy apu és anyu kék szemű, ő meg barna akkor vagy ritka mutáció vagy érdemes anyunál rákérdezni, hogy ki az igazi apa vagy nem fogadtak-e örökbe :D

2021. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!