Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Vállalnátok gyereket 40 évesen, epilepsziásan, ha nagyon szeretnétek?

Figyelt kérdés

Régóta diagnosztizált epilepszia, amelyre egy gyógyszer használ csak, amely magzatkárosító, terhesség alatt nem ajánlott a szedése. Ha ennek ellenére is vállalom, alá kell írni egy csomó papírt, hogy minden felelősség engem terhel, mert védi magát a gyártó és az orvos is.


Lecserélhetném másik gyógyszerre, de akkor viszont ha nem használ (eddig a fenti kivételével egyik se használt), akkor a babát meg a visszatérő rohamok károsítják és engem is.


Ti hogy döntenétek? Nem is vallanátok?



2021. júl. 19. 22:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem vállalnám.

Inkább az örökbefogadás

2021. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Őszintén szólva nem.. gondolom nem tegnap diagnosztizáltak és a probléma régóta fennáll. A gyerekről nem mondanék le és örökbefogadnék. Sajátot viszont így nem vállalnék bármilyen nehéz is.
2021. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Egyszóval sajnálatos módon így is úgy is károsodna a baba. Megérné csak, hogy elmond szültél sajátot?

Szemébe tudnál nézni a gyermekednek ha nem egészségesen jönne a világra,hogy bocsi anyád olyan önző volt, hogy csak azért is megszült?

2021. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Igazoltan magzat károsító a gyógyszer? Az epilepsziáról nem sokat tudok, se a kezelési módszereiről.

De ha szűrhető magzati rendellenességet okozHAT, akkor megtartanám a babát, viszont sűrűn járnék ultrahangra.

2021. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám. Ha vmilyen baja származna, örökké mardosna a bűntudat, hogy ezt nekem köszönheti.
2021. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Sajátot nem, mert nem akarnék ilyen nagy, negatív hatással lenni más ember életére. De örökbefogadnék, azonnal, ha vágynék egyre és nekem ilyen ok miatt nem lehet saját. Ez utóbbin nem gondolkodnék sokat, remek megoldás és mindenki életére csak pozitív hatással lehet.
2021. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Világos, hogy nem vállalnám a kockázatot, de örökbe sem fogadnék gyereket.
2021. júl. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem vállalnám. Nagyon kimerítő egy kisbaba. Szülés. Szülés utáni időszak. És maga a terhesség is. Extrém kialvatlanság miatt rosszabbodhat az állapotod. Ha pedig nem vállalod be a gyógyszer cserét, akkor simán lehet sérült babád. A magzat károsító gyógyszer tényleg az.

Én most màs miatt nem vállalhatok babát. Vettem egy nyuszit, azt szeretgetem és segít.

2021. júl. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám, megszakadna a szívem ha beteg lenne a gyermekem és én okoztam ezt neki
2021. júl. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mióta szeded a gyógyszert? Milyen gyakran van rohamod? Mikor volt utoljára?
2021. júl. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!