Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori az, hogy...

Mennyire gyakori az, hogy valakinej az első gyereke már felnőtt, a második meg még kisgyerek? És mi az oka? Egyesek miért ezt a megoldást választják?

Figyelt kérdés

2021. júl. 22. 17:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Új házasság - több ismerősnél így van, akár 10 év különbség is


CSOK - szintén ismerek olyat, aki a 2 tini gyerek mellé bevállalta a harmadikat (15 év különbség)


Anyagi okok - ilyet is ismerek, aki felvette a deviza hitelt, ami ugye csúnyán bedőlt. 14 év múlva szedték össze magukat és született 2 kisebb gyerek.


Betegség - ezt nem kell magyarázni

2021. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nalunk uj hazassag. Masodik ferjemnek nem volt, szeretett volna kozoset es meg epp nem futottam ki az idobol.
2021. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt, 23 éves fiam és egy 5 éves lányom van. Én 40 éves vagyok.

Nálunk az ok az, hogy a fiamat eléggé fiatalon szültem. Az ő apja elhagyott, majd jó sokáig egyedülálló voltam. 12 éve ismertem meg a férjemet. Nem azonnal akartunk belevágni a baba gyártásba, plusz elég nehézkessen jött össze a kiscsaj. Két évet vártunk rá. Most viszont teljes a család. :)

2021. júl. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az öcsém és köztem 18 év van.

A szüleim elváltak amikor 14 voltam. Lett egy új párja és babát is akartak.

Annyira nem ritka már szerintem.

2021. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a bátyáim közt 1,5 év van, viszont én 10 évvel a fiatalabbik bátyám után jöttem.

Az ok: addigra tudták anyumék a jelenleg is birtokolt családi házukat megépíttetni és oda átköltözni. Addig egy panellakásuk volt a belvárosban, ahol a 2 bátyámmal még elvoltak (de nekik is közös szobájuk volt), de egy harmadik gyereket már nem lett volna "hova tenni". A házban mindannyiunknak lett külön szobája. Egyébként Anyu 21 illetve 23 volt a bátyáim születésekor, és 33 amikor én jöttem, szóval még így sem vagyok egy brutál késői gyerek. És személy szerint én sosem bántam, hogy így történt, mostanra mind felnőttünk, és változatlanul szuper tesók vagyunk.

2021. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!