Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha pocsék az...

Mit tegyek ha pocsék az életem az adhd-s gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Vállalhatatlan a viselkedése. Üvölt, kiabál, csapkod, ordít, visít.

Már nem bírom. Nem tudok aludni se normálisan, mióta megkaptuk a papírt az adhdról. Mindig úgy kell menni a boltba, postára meg úgy minden hova, hogy ne legyenek sokan. És frusztrál a tudat, hogy csak úgy nézelődni nem mehetünk be sehova, mert akkor megint kiabál, ordít, visít. Ha elfelejtek valamit a boltból, megint ordít, visít, ha vissza kell menni. Egy pici kis változás a napirenddel és ordít-visít. Ha megcsúszok a fürdéssel meg a főzéssel, már ordít, visít. Már azt se bírom, hogy hónapok óta napirend szerint kell élnem az életem, mert ha nem, ordít, visít. Nem mehetek közösségbe, mert ott is ordít-visít. Egyszerűem fuldoklok.


2021. júl. 25. 18:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
59%
Add intézetbe, mert így tönkre fogsz menni.
2021. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Apja van a gyereknek? Néha ő is vigyázhatna rá.
2021. júl. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Pluszba még rájön erre az, hogy le kell mondanom a második és a harmadik gyerekről, mert ilyen gyerek mellé nem lehet gyereket vállalni.
2021. júl. 25. 18:39
 4/37 anonim ***** válasza:
78%

Add intézetbe.

Unokatesóm is adhd-s, bár ő második gyerek volt. A testvérét és a szüleit kikészítette. Apuka lelépett, anyuka öngyilkos lett, mert összeroppant a teher alatt.


Ezt hosszú távon nem lehet bírni, így az első hozzászóval egyetértve írom, hogy add intézetbe.

2021. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%

Bentlakásos intézményt kell keresni neki, ha nagyon súlyos a helyzet.

Fejleszteni nem lehet valamennyire? Mennyire kommunikál? Intézménybe jár?

Ha nem fejleszthető, és nagyon gáz a helyzet, add intézetbe. Ott is látogathatod, de nem megy rá az életed. Te is csak 1x élsz, ha úgy érzed, hogy nem tudod rááldozni az ápolására az teljesen érthető (főleg hogy semmi pozitív visszacsatolás), keress neki intézményt.

2021. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%

Előző vagyok:

Ha ilyen agresszív csapkodós, arra is gondolnod kell, hogy ha nagyobb lesz komoly veszélyt fog jelenteni rád neg a környezetére is!

2021. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
75%

Egy beteg gyerek nem áldás, hiába fognak lepontozni. Egy beteg gyerekkel csak kész kínszenvedés az élet. Lehet itt írni, hogy "jaj, a fogyatékos fiam mennyit tanít nekem...", "jaj, az autista lányom maga a csoda..." és ehhez hasonló bullshitek, de a valóságban nem így van.


Szinetár Dóra kisfia is milyen kis cukinak tűnt, amikor elmondta, hogy a down-os tesóját majd ő fogja ápolni. Odáig meg visszáig voltak érte, hogy milyen okos, ügyes, talpraesett embernek nevelik a szülei. Holott az igazság az, hogy Dóra idegbeteg, annyit nem lehet tőle megkérdezni, hogy mennyi az idő, mert arra is felcsattan. A kisfiú meg el van nyomva, mert "jaj, a down-os tesód így, a down-os tesód úgy, ide nem megyünk, mert a down-os testvéred nem mehet, neked se szabad, mert a down-os tesódnak se..."

2021. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Van apja, csak én vagyok vele nagyrészt.


Óvodába jár, de már mindenkinek ki van a töke azzal, hogy másokat is bánt, másokkal is kiabál.

Ennyit ért a fejlesztés, régebben rosszabb volt.

2021. júl. 25. 18:52
 9/37 anonim ***** válasza:
70%
7 ezt te honnan tudod?
2021. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%

Lehet en tudom rosszul, de ADHD-ra adnak valami gyógyszert, hogy kicsit lenyugodjanak, nem?

Ha ennyire idegbeteg a kölyök, lehet nem ártana neki...

2021. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!