Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kihívhatják a gyerek védelmet,...

Anneee25 kérdése:

Kihívhatják a gyerek védelmet, ha kiabálok a gyerekemmel? Szaranya vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos már naponta elpattan a cérna és kiabálok. A szomszédok ( panel) már tuti idegbetegnek gondolnak. Sose ütöttem meg, de kiabálok, ha többedszer is szófogadatlan.2 éves és semmilyen tekintetben nem tudom fegyelmezni, nem fogadja el azt, hogy ha valamire nemet mondok.

Félek,hogy kihívják egyszer a gyámügyet.:(


2018. febr. 26. 19:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%
Mi az h nem tudod fegyelmezni.. Nem kétévesen kell először nemet mondani,amugy a gyerek nem cukor,és egy pofonba nem roppan bele.. Csak ma ha ránézel v rászolsz már erőszak,persze h neveletlen az összes. Amugy veled se oké minden ha folyton üvöltesz.. Az alap problémát kéne megoldani..
2018. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%
Rádhívhatják de nem hiszem hogy megteszik. Sajnos az én apámra sem hívták ki anno a gyámügyet.
2018. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Szedj magne b-t, mert kijött rajtad az anyukák betegsége: a bezártság miatti stressz. A gyerekkel meg ne kiabálj, ha valamire azt mondod hogy nem, akkor ne engedd. Ha hisztizik a gyerek hagy hisztizzen, ne engedj neki, ne tanulja meg hogy üvöltéssel elérhet bármit is. Többre jutsz ezzel a módszerrel mintha kiabálnál. Azért nehogy már egy két éves dirigáljon a családba, ez egy nagyon rossz vicc.
2018. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%

Egy két éves gyereknél nem éppen az üvöltözés meg a pofozkodás a leghatásosabb "nevelés".

Ahelyett, hogy tönkremész idegileg és a gyereket is magaddal rántod olvass el pár nevelésről szóló könyvet. Vagy a neten millió számra vannak a kisgyerekes blogok és fórumok, ahol más anyák osztják meg a tapasztalataikat és nyújtanak segítséget. És nevelési tanácsadóhoz is nyugodtan el lehet menni, azért van hogy segítsen.

2018. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Az a fura, hogy az erdekel mások mit gondolnak, ahelyett, hogy úgy tetted volna fel a kérdést, hogy mondjuk hogyan legyél türelmesebb anya...

Mert arra azt mondtam volna, hogy jarjatok társaságba, babaklubba stb..kérj segitseget általában a nagy fáradtság tesz türelmetlenne.

Szedhetsz magne b6 -ot.Nekem segít ha ki vagyok fáradva.

2018. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Ne minősítsd magadat ilyen meg olyan anyának, azzal nem jutsz előbbre, hogy a gyerek mellett magadat is szidod. A gyerek dackorszakban van, meg különben is: próbálgatja a határait, kifejezi az akaratát - végülis az a dolga. Abszolút nem lenne egészséges, ha nem lenne saját akarata, pl nem akarna még a játszótéren maradni hazamenetel helyett vagy ne akarná eldönteni, hogy meg akarja-e enni az adott ételt, hanem ehelyett az ő akarata azonos lenne azzal, amit te akarsz, vagyis ő nem lenne szuverén személyiség. Tudjál róla, hogy nem ellenedben dühös, hanem csak a saját akaratát képviseli. És hangfölemelés, örökre mérgező háborúság helyett neked meg kell értened az ő álláspontját és ezt ki is kell fejezned neki. Ordításmentes rövid, határozott magyarázat, pl "Tudom, hogy még szeretnél játszani, de már ebédidő van, haza kell mennünk." Az ordítástól nem javul meg a helyzet, csak te hergeled bele magad, ő pedig azt érzi, hogy nem szereted. Olvass utána a pozitív fegyelmezésnek.
2018. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
41%

*szar anya, pont és vessző után szóközt teszünk és egy nő nem ordít......

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de ez már most a bizalmatlanságot és a nagyon viszonyt mutatja... :(

Nevelési tanácsadótol próbálj segítséget kérni vagy olvasgass a neten vannak jó cikkek.....

Valószínűbb hogy nem fogják kihívni, de ebből csak szenvedés lesz mindkettőtök részéről, ha így folytatódik :(

2018. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
24%

Nem, csak hülye idegbeteg.


Persze, hogy nem hallgat rád, DACKORSZAKOS!


Felnőtt létedre lehetne több eszed is, minthogy egy kétévessel üvöltesz.

2018. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
50%
Nem üvölteni kell vele, hanem nem törődni a hisztijével. Ne magyarázzgass neki, mert az nem ér semmit. Ha nem használ á semmit, üss a fenekére, abból érteni fog. A nevelési tanácsadók csak dumálnak.
2018. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele kiabálni, csak egyszerűen, ha valamire nemet mondasz, ahhoz tartsd is magad. Ha kiabálsz, kiakadsz, azt esetleg "sikerélményként" éli meg. Pláne akkor, ha esetleg engedsz a "nem"- ből, hogy nyugtod legyen.
2018. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!