Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján döntsünk, hogy...

Mi alapján döntsünk, hogy melyik gyerek menjen a kisebb és a nagyobb szobába?

Figyelt kérdés
Vettünk saját házat és költözünk nemsokára, de a fent említett kérdésben bajban vagyunk. Vagyis még nem vetettem fel itthon, de én már gondolkodom rajta. A házban van egy nappali és 4 szoba. 2 nagyméretű szoba és 2 kicsi. A párommal van 2 közös gyerekünk, 3 éves fiú és 5 éves lány. Neki van egy lánya a volt feleségétől, aki 17 éves és nem nálunk van elhelyezve, de heti szinten 3-4 napot minimum nálunk tölt és ha egyetemre megy mégtöbbet fog, mert nagyon közel lakunk ahhoz az egyetemhez, ahova menni szeretne. Szóval neki is kell szoba. Az egyik nagy szoba a miénk, mert egyrészt nagy az ágyunk, másrészt ott elfér a nagy szekrény, amiben nem csak a ruháinkat de sok háztartási ketyerét is tudunk tartani, így marad 1 nagy és 2 pici szoba. Ti hogy helyeznétek el a gyerekeket? Evidens, hogy a legnagyobb megy a legnagyobba?
2021. júl. 30. 15:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%
A nagyba menne a nagylány, a kicsibe a kicsik.
2021. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

Mivel a nagylány alkalmi jelleggel van csak ott, szerintem fölösleges a nagy szobát neki adni. Én neki osztanám az egyik kicsit. A két kicsinél pedig, ha magunkból indulok ki (6 éves lány, 2,5 éves fiú van nálunk) a lánynak adnám a nagyobbat, mert a lányomnak rengeteg szirszarja van, a fiamnak kevesebb jóval.

De ezt csak ebben a felállásban. Én igazából nem foglalnék el nagy szobát, azt csinálnám, hogy a szülőké és a nagylányé a két kisebb szoba, és mivel a kisgyerekeknek sok a játékuk, ami helyigényes, inkább nekik adnám a két nagyobbat.

2021. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

Bírom a sok birka lepontozót. 😂

Úgy csináltok mintha a nagylány nem tartozna a családba.

2021. júl. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

De a csaladhoz tartozik valamennyire. Vegulis az apa lanya.

DE alkalmi jelleggel tartozkodik ott. Nem lakik ott allandoan. Igy felesleges egy kihasznalatlan magyobb szobat tartani neki. Raadaskeppen egy picinek sokkal tobb dolga van mint egy tininek. A jatekok plane h fiu/lany paros sok helyet foglalnak el. Tobbet mint egy heti par napot ott alvo tininek.


A vendegszobak alt kisebbek mivel nem allando hasznalatra vannak.

2021. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
22%

1.

Nagyszoba - két kicsi

Kisszoba - nagylány

Kisszoba 2 - anyu hobbiszobája (jógaszoba, varrószoba...) :D


2. Nagyszoba - két kicsi

Kisszoba - nagylány

Kisszoba 2 - apu hobbiszobája (zeneszoba, kütyüszoba, barkácsszoba...) :D


3. Nagyszoba - nagylány

Kisszoba - két kicsi játszószobája később tanulószobája

Kisszoba 2 - két kicsi alvószobája


4.

Nagyszoba - nagylány

Kisszoba - kislány

Kisszoba 2 - kisfiú


Amúgy az jutott eszembe, hogy a két kicsi szívesen alszik külön, vagy már ezt szokták meg? Mert nálunk pl. a három kisfiú ragaszkodik a közös hálószobájukhoz egyelőre! Így a nappali lett a közös szobájuk, s van külön tanulószoba. Később majd felmehetnek az emeletre külön szobákba - ezek most le vannak addig zárva.

2021. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindnekinek, mindnek nagyon örültem. A két kicsink kezdetektől külön szobában van, így most nem lesznek egyben, a lányom nem is szeretné, szereti, hogy van külön tere.

Az egyik válaszoló azt írta, hogy kérdezzem meg a nagylányt. Megkérdeztem, de nem úgy, hogy szeretné e a nagyot, hanem hogy melyik szimpatikus neki? Azt mondta, hogy mindenképpen az egyiket szeretné (az egyik kicsit), ami amúgy elég távol van a többi szobától meg a nappalitól, gondolom picit jól esik neki elszerpálódni plusz imádja, hogy ott olyan "kiülős" az ablak, azt mondta, mindg ilyenre vágyott, úgyhogy ez akkor rendben is. Sőt még azt is mondta ő is, hogy a nagyobbik legyen a kislányomé, mert nemsokára úgyis iskolás lesz és kell neki a nagy tér, sok a játéka. Úgyhogy ez eldőlt azt hiszem, a páromnak is tetszik így.

2021. júl. 30. 19:41
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez így tökéletes megoldás :-) Jogos, hogy a szobák elhelyezkedése is szempont.
2021. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ez így pont tökéletes. :)
2021. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez meg is oldódott. Pont javasolni is akartam hogy ne a szobák mérete, hanem elhelyezkedése alapján legyen eldöntve (pl a kamaszok szeretnek elvonulni a maguk kis világába)
2021. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Anno nekem volt a legkisebb szobám 14 m2, mert egyetemistaként az órák-gyaorlatok miatt lényegében aludni jártam haza, aztán mikor otthon éltem, de dolgoztam már, akkor sem töltöttem ott 8-10 óránál többet.
2021. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!