Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom csak a fiamra "tart...

Anyósom csak a fiamra "tart igényt". Ti mit kezdenétek ezzel?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves lányom. Nem könnyű eset, de nincs semmi olyan gondja, ami "diagnózist" igényelne. Csak nagyon öntörvényű, akaratos. Én vagyok vele kb. mindig, tisztában vagyok vele, hogy milyen. Én próbálom nevelni, rengeteg energiát elvesz ez tőlem, de ilyen az alaptermészete (férjem családjától örökölte valószínűleg). Amúgy tud ő viselkedni, az óvodában sose szóltak, hogy gond van vele, sőt okos, értelmes kislányként jellemezték, a táborokban se volt vele gond sosem. Eleven, néha bepörög, az egész világról nagyon határozott elképzelése van, nehéz meggyőzni bármiről. Amúgy tud nagyon kedves, aranyos is lenni, de általában társaságban "bekattan". Anyósoméknál is mindig hangoskodik, hisztizik (fura, hogy ott tényleg kb. mindig ez van, nem tudom ott mi szállja meg). Lassan 1 éve megszületett a fiunk. Alapból anyósom folyton fiú unokát szeretett volna, ezt többször is szóvá tette, mielőtt terhes lettem volna, többször mondta, hogy legyen még egy gyerekünk, hátha ő fiú lesz. Idegesített is ez a dolog, reméltem, hogy a második is lány lesz és így megússzuk a megkülönböztetést. Amellett, hogy fiú lett, egyelőre egy nagyon jó személyiség. Csendben figyel, felfedezi a világot, nem sír, csak egész nap mosolyog, mint a tejbetök. Innentől kezdve ő lett a kedvenc. Nem nálam, én mindkettőjüket nagyon szeretem. De főleg anyósoméknál. Múltkor lányom ott szeretett volna aludni. Én mondtam neki, hogy nem lehet. Igazából részemről lehetett volna, de tudtam, hogy anyósom nem akarja, inkább vállaltam a gonosz szerepét. Annyit mondta, hogy de ő akkor is ott alszik, hogy végül anyósom közölte vele, hogy ő nem szeretné ha ott aludna. Ez láttam, hogy rosszul esett a lányomnak, de túltette magát rajta, nem erőltette tovább. Erre mikor legutóbb voltunk anyósom pedzegette, hogy mikor aludhat ott a fiam (még nem is aludt sehol nélkülem). Mert ő azt hitte, megyünk esküvőre nyár végén és akkor ő bejelentkezne rá. Mondtuk, hogy úgy lesz az esküvő, hogy csak férjem megy el rá, én maradok a gyerekekkel, mert úgyis sokat kellene utazni. Erre anyósom csak nem hagyta a dolgot, mondta, hogy menjünk csak el a lányommal hármasban, majd ő vigyáz a fiunkra vagy akkor menjünk el kettesben a férjemmel és hagyjuk a lányunkat anyukámra a fiunkat meg rá. Ez elég rosszul esett és nem ez az első eset, hogy egyértelművé teszik, hogy a fiunk itt a fő unoka. Alapból a lányunkkal alig foglalkoztak, mikor mentünk kb. meg volt adva nekünk, hogy foglaljuk le, csak legyen csöndben, de most ha a fiunkkal megérkezünk már az ajtóban veszik át és én alig látom, mert folyton náluk van. Mit kezdjek ezzel? Engem nagyon zavar.
2021. aug. 7. 22:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%
Mivel írod, hogy a lányod nem könnyű eset, náluk pedig kifejezetten hisztis és akaratos, én egyáltalán nem csodálkozom az anyóson.
2021. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%
Ne menjetek hozzájuk. Se te, se a gyerekeid.
2021. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
41%
Fogadd el. Mi mást tudsz mégis csinálni? Az idősek nyugalomra vágynak. Vagy neveld meg a lányodat. Most kell, nem 14 évesen... Addigra késő.
2021. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Mért nem mondtad, mikor szétakarta őket szedni, hogy k{szi, de anyukám MIND 2 unokájára szívesen vigyáz, és nem választod szét a gyerekeket(ha nem is igaz😁😁)
2021. aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Amúgy anyukám tényleg szívesen vigyáz mind a kettőre, a lányom már nagyon sokszor aludt nála, fiam még ugye csak itthon aludt eddig. Pedig anyukám idősebb is anyósomnál, mégis teljesen jól elvan a lányommal. Köszi, legközelebb ha felhozza ezt mondom.
2021. aug. 7. 23:17
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Én kerek perec megmondanám vagy egyformán viselkedik mindkettővel vagy egyik sem megy. Vagy mindkettő vagy egyik sem. Biztosan megmondanám neki, hogy a gyerek nem hülye érzi,látja mit művel.
2021. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
33%
Én nem tudom elítélni az anyóst. A leírás alapján qrva ellenszenves a lányod, kéne a fenének. Lehet máshol jól viselkedik, de egyértelműen szerencsétlen öreglánynál vezeti le a feszültséget. Ez pedig igenis diagnosztikai eset. Meg mi az, hogy társaságban általában bekattan. Vizsgáltasd ki, mert nem normális. És ne várd el az anyósodtól, hogy ugyanúgy szeressen egy kettyós akaratos hisztérikát, mint egy olyan gyereket, akivel semmi probléma nincs. Nem ő szülte őket, ezért nem elfogult.
2021. aug. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

De a mamák is elfogultak, sokszor jobban mint az anyák, ha nem köcsögök. Amúgy sajnos én olyan anyát ismertem aki nyíltan megmindta a fiát nem tudja úgy szeretni mint a lányát, sőt sokszor nehezére is esik.

A lányod is szerintem azért ott a leggázabb, mert vágyik a nagyi figyelmére, és a gyerekek általában rosszasággal tudnak nagyobb figyelmet kivívni.

2021. aug. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
37%
Neveld meg, aztán hátha akarja majd őt is. Nem csodálom, hogy egy akaratos, elkényeztetett hisztis gyereket nem akar.
2021. aug. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
65%
Lanyoddal vmi nem stimmel, talán adhd vagy csak erősebb szigort igényel. Anyósod hozzállása nem szép és nem jó, de totál megértem. Sógorom gyereke kis akarnok és akaratlanul is utálom a személyiségét az más hogy ezt soha nem éreztetem vele!! Egy folyton visítozó unoka meg értelemszerűen nem lesz a nagyi kedvence...
2021. aug. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!