Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit kezdenétek a szomszéd...

Ti mit kezdenétek a szomszéd bácsival?

Figyelt kérdés

A szomszéd bácsi kitalálta, hogy minden nap ad valami csokit a kisfiamnak amikor hazaérünk a bölcsiből. Figyel az ablakból, vagy ha éppen nem, akkor is meghallja ahogy a lépcsőházban beszél, minden nap kijön és a kezébe nyom valamilyen édességet. Az utóbbi időben 3-4 szem szaloncukrot naponta. Hozzáteszi, hogy ezt azért kapod, hogy szófogadó legyél.

Az első pár napban mondtam, hogy köszönjük, nem gondoltam, hogy ez ilyen tartós lesz, most már majdnem 2 hete minden nap csinálja.

Teljesen rászoktatta a fiamat, ha nincs otthon (vagy aznap már adott, de mi még megyünk valahová és onnan jövünk haza) akkor a fiam hisztibe kezd a lépcsőházban, de olyan szinten, hogy lefekszik a földre, elengedi magát, úgy kell felcipelnem a lépcsőn, stb.. szóval pont úgy ahogy egy dackorszakos 2 és fél éves szokta. Teljesen kezdi úgy venni, hogy neki ez jár.

A következő küzdelem akkor következik amikor felérünk, és nem engedem hogy megegye az összes csokit, hasonló hiszti, stb.

A bácsinak nemrég halt meg a felesége, ezért megbántani nem akarom, ezt minden nap elmondja, hogy neki már csak ez maradt, és hogy mennyire szereti a kisfiamat, stb, stb..….

Szépen megkértem már, hogy legalább csak 1 szemet adjon, mert kicsi még, nem szeretném ha ennyit megenne, és még nehezen érti meg, hogy nem kaphatja meg egyszerre az összeset. Nem érdekli. Egyre többet hoz. Bonbon, szaloncukor, stb.

Másrészt sosem neveltem így, hogy ha jó akkor csokival jutalmazom, és nem adok neki minden nap édességet, de komolyan kezd erre rászokni…

Mit csinálnátok? Hogy állítsam le, hogy ne gázoljak a lelkébe most hogy a feleségét gyászolja?...


2016. dec. 19. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy meghalt a felesége, nem ok arra, hogy édességgel tömje a te gyerekedet. Megkérted szépen, hogy csak 1 db-ot adjon. Nem volt rád tekintettel, neked miért kellene?

Menj át hozzá, és mondd meg neki, hogy nem akarod. Az az igazság, hogy én először még megköszöntem volna, de másodszor már nem fogadtam volna el.

Ha nagyon jó fej a bácsi, régóta ismered és megbízható, inkább olvasson hetente 1-2-szer mesét a kisfiadnak, nyilván felügyelettel, hogy ne etesse.

2016. dec. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Lehet hülyeség én cukor beteg vagyok! De a gyümölcsöt ehetem ha édességre vágyom almát banánt mandarint eszek! Nem lehetne a bácsival beszélni, hogy jobb szeretnéd valami gyümölcsöt ajándékozna neki? Gondolok banán vagy társai, mégis jobb mint a csoki! Majd îrj mire jutottatok.
2016. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem probald meg azt, hogy megkoszonod a szaloncukrokat, otthon meg elrakod a szekrenybe, es ugyanugy csak akkor adod a kisfiadnak, hogyha jol viselkedett. Ha hisztizik erte akkor is csak probald meg igy, hatha hozzaszokok par nap alatt. Nem a bacsit kell megnevelned, hanem a fiad.
2016. dec. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
szerintem igenis a bácsinak kell szólni, de szépen, rendesen, mittomén átmész hozzá egyik este pár percre valamivel. Máshogy barátkozzon, mármint lehet mondjuk hogy pacsiznak vagy elbeszélgetnek. Sok öreg nem tudja hogy kedveskedjen, automatikusan az édesség jut eszébe
2016. dec. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket.

3-as, nyilván a saját gyerekem nevelését megoldom, és pl. nem adom csak azért az összes csokit oda neki, mert a bácsi annyit adott, csak felesleges küzdelemnek érzek elfogadni 5 csokit, és utána dugdosni, meg "nevelni a gyereket, hogy már pedig nem eheted meg... azt hogy akkor adjak neki amikor jó volt, kifejezetten rossz ötletnek tartom, ugyanis nem tartom szerencsésnek csokival jutalmazni... szerintem a bácsinak kellene megértenie, hogy nem szerezném ha elárasztaná édességgel annak ellenére, hogy direkt megkérem erre, csak nekem a feleségével történtek miatt lelkiismeret furdalásom van/volt, hogy még ezzel akarom őt piszkálni...

2016. dec. 19. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:
4%
Személyiségek során el kell fogadni ha valaki adna valamit az első helyzetnél el kell fogadtatni ha a gyerekre nem onnan származtatjuk a dolgot, hogy rá ne szokjon. A gyereknek ugyan akkor akkor is szüksége lehet csokira mert a gyerekek kívánják de csak attól a személytől akire adagolásként kell szoktatni. A rendes tömeggyártást kellene meg valósítani a megoldani mer az mindent megoldana.
2016. dec. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!