Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek egy ilyen...

Mit kezdenétek egy ilyen anyával? Csak én fújom fel, vagy tényleg durcsán áll a gyerekemhez? Már kezdem megutálni.

Figyelt kérdés

Az anyám egy nagyon egyszerű ember. Mondhatnám, hogy buta, de nem teszem, mert az anyám. 37 hetes terhes vagyok jelenleg, és már igencsak nyűgös a terhességem, így sajnos én is. Anyám szerint mindenért lehurrogom, pedig ő csak jót akar nekem. Múlthéten kezdtem el ctg vizsgálatokra járni, anyám szerint tök fölösleges minden héten beszaladgálni, mert az ő idejében sem volt ilyesmi, mégis megszült. Minek kell állandóan laborba menni, meg minek a 4d ultrahang, stb. Sztk rendelésre járok, itthon vagyok már 10. hét óta, mondtam neki, hogy az időmböl kitelik, pénzembe se került.

Egyedül a kombinált teszt került 30e Ft-ba, de engem kicsit megnyugtatott, hogy megcsináltattuk.

Rosszul esik, amikor mások előtt is előadja, hogy én milyen paramami leszek, meg hogy mekkora feneket kerítek a terhességemnek, mintha a babamozi nélkül nem születnének meg a gyerekek. Sokszor úgy érzem, hogy gúnyolódik rajtam, kinevet stb. Amikor meg kiosztom, hogy az én gyerekem, az én pénztárcám, akkor meg előadja mindenkinek, hogy én most mennyire túlérzékeny vagyok.

Néha már nagyon elegem van belőle. De a társasága is olyan mint ő (együtt kárognak rajtam), így már nem tudom néha tényleg, hogy csak a hormonok miatt vagyok hisztisebb, vagy tényleg ennyire nem érdekli az unokája meg én sem, és ő váltja ki belőlem.


2019. ápr. 2. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
:D Szerintem erősen túlizgulod ezt a témát.
2019. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Anyád egy olyan típusu ember, ha neki nem volt akkor neked miért is legyen.


Ez így fog menni majd ha a baba megszületik is és minden butaság lesz neki, ami az ö idejében nem volt.

Anyád nem tud elöre haladni az idövel, hátul maradt és kesereg rajta...

Az egytlen amit tehetsz, hogy csökkented a találkozásokat, és lelkileg felkészülsz rá amikor találkoztok. ìgy nem kell neked meg az anyádon károgni.

2019. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon terhes vagy te már :D
2019. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Anyukád még egészen más generáció kismamája volt, érthető, hogy furcsállja a sok 21. századi technikai-vizsgálati dolgot. El kell neki magyarázni, miért szükséges ez, ha már ennyire fejlett a világunk, használjuk ki, hogy idejekorán már tudjuk a baba nemét, a genetikai betegségeit, stb. Türelmesen el kell neki mondani, hogy az unokája érdekeit szolgálja ez a sok sok vizsgálat, és meg kell értenie, hogy haladó világban élünk. Már csírájában kellett volna elfojtani az akadékoskodását, már a terhességed elején, de ugyebár utólag okos az ember. Mivel már késő, annyit tudsz csinálni, hogy ne ossz meg mindent vele, hogy épp hova mész, mit csinálsz a babáddal. Semmi köze ehhez, annyi a dolga, hogy nagymamaként várja az unokát, és kész. Ha nem megy szép szóval, akkor világosan, pontosan és őszintén kell vele beszélni, ami nem egyenlő a hisztis kirohanással és kiabálással.
2019. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Mutasd meg neki a várandós könyvedet, a babamozin kívül mind kötelező vizsgálat. Ennyi, pont. Több kommentet nem kérsz, tartsa meg magának.

1600as években nem volt, mert mindegy volt milyen gyereket szül,csak szüljön és a technika se volt ennyire fejlett.

Na mindegy, készülj fel mert a baba születése után rosszabb lesz.

2019. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Ez a kezdet. Aztán majd gúnyolódik azon, hogy mit adsz vagy nem adsz a gyerekre, milyen szerinte fölösleges dolgokat veszel meg (minekazalégzésfigyelő), azon, hogy 3 hónaposan nem adsz neki pörköltet nokedlivel, hogy 6 hetesen nem főzöl neki tejbegrízt, ahogy anno ők stb.

Ugyanilyen az anyám... mondjuk a terhességi vizsgálatokon annyit nem gúnyolódott, mert volt előttem egy 16 hetes terhességmegszakítása élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség miatt. De azért megjegyezte, hogy minek ennyi ultrahang, minek minden hónapban dokihoz menni, minek a ctg... aztán ezt minek veszek, az minek kell, gúnyolódik azon, hogy nem akarok cumisüveget adni a gyereknek (második 100% anyatejes babámat szoptatom, de szerinte már elsőre is rosszul csináltam), hogy hordozok... Szóval egyszerűen minden szar, és minden hülyeség, ami anno az ő idejében nem volt, vagy amit nem így csináltak. 4 év alatt, 2 gyerek után már megszoktam, inkább nem mondok neki semmit, akkor béke van. Egyébként sajnos elég sokat romlott emiatt a kapcsolatunk, semmi mást nem tud, csak kritizálni, leszólni, mindent szarul csinálok szerinte. Unokázhat nyugodtan, de én már nem beszélek meg vele semmit, ha nem muszáj, úgyis ezt kapom csak.

2019. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem próbálj meg máshogy hozzá állni. Ha sikerül. Mond meg neki, hogy akkor így volt, most meg ez van, hagyja a témát annyiban. Mondom ezt úgy, hogy anyu meghalt mielőtt megszülettek a lányaim. Mit nem adnék, ha ilyen gondjaim lennének vele. Talán ha megszületik a babád, felfoghatnád úgy, hogy ő is mennyire szeretett és óvott amikor kicsi voltál, valószínű most sem akar neked rosszat.

Nem mondom, hogy hagyd rá, mert annak sem lenne jó vége, de próbáld meg más szemmel nézni őt. Szerintem.

2019. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Szülés után vissza húzódik ez a sárkány aki benned él. Addig is próbáld meg kívülről nézni magad néha. Erősen túl lehet reagálni ilyenkor MINDENT!!!!
2019. ápr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Oke, hogy tulreagalja a kérdező, de baromi idegesítő, mikor csak mész egy kötelező vizsgálatra és azert is beszologatnak. Miert? Miert kell beleszolni mindenbe a masiknak? Egyszerű nem mondj el neki semmit ezek utan es kesz. Aki meg azzal jon, hogy jajj anyam meghalt... Es nem erdekelne, csak lenne itt... Na az ilyentol kinyilik a bicska a zsebemben. Az en anyukam is meghalt, es baromi ideges lennek rá, ha ugyanezt csinalta volna. Igaz szeretném ha itt lenne, de nem turnem el neki, csak azert mert él!

Egyébként ez rosszabb lesz, mindenbe bele fog szólni. Nalunk anyos ilyen. Esku megprobaltam mindent, mindenfele kommunikacios trükköt... Hat kudarcba fulladt. Nem az a gond, h elmondja egyszer, hogy bezzeg az ő idejeben, hanem elmondja millioszor, teged nez hul.enek, mintha te irtad volna a korhazi protokollt, plusz amugy is ő a "Jani". Na miota nem mondok neki semmit, azota rendben a lelki békém. :D

2019. ápr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%
Nyílhat a bicskád, te szerencsétlen. Akkor is örülnék ha itt lenne és ilyen problémáink lennének, amit MEG LEHET BESZÉLNI HIGGADTAN!!!
2019. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!