Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem vállalnátok gyereket?

Miért nem vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

Több helyről is hallottam, hogy egyre többen határozzák el, hogy nem akarnak gyereket szülni és nevelni. Tőletek kérdezném, hogy miért?


Én a másik oldalon vagyok, és szeretném kicsit jobban megérteni, vagy látni ezt. Mi az oka ennek? Régi szülő-gyermek kapcsolat? Vagy családi? Pénz vagy karrier?


Kérlek fejtsétek ki :)



2021. aug. 8. 08:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal kényelmesebb és jobb gyerek nélkül élni. Az én életemet ne forgassa fel egy se.
2021. aug. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem szeretem a gyerekeket.. nagyon sok kis unokatestverem van, és ők is csak idegesítenek a sírasukkal meg hogy folyton jönnek utanam mindenhova, ha találkozom velük.. semmi kedvem szülni egyet és éveken keresztül ezt elviselni.. meg akkor az egész életemnek egy gyerek körül kéne forognia és én ezt nem akarom..ráadásul tönkretenné a testemet is a szülés,meg azt a pénzt amit ráköltenék egy gyerekre számomra fontosabb dolgokra is el tudnám költeni.. én ezert nem szeretnék soha gyereket.20/l
2021. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

"Régi szülő-gyermek kapcsolat? "

Is, szüleim is muszájból vállaltak, úgy gondolom hogy mindent megkaptam csak azt a fajta szeretetet és bizalmat nem amit sokan mások igen. Ez hatással van rám a mai napig, illetve a verbális bántalmazás is elég gyakori volt + kis koromban el voltam verve sokszor(bár visszakérdeztem most 20-on évesen és a válasz:"más is ezt szokta csinálni").

A testvéreimmel sem jöttem ki, máig sem...

Szóval ezeket összetéve nem hiszem hogy akarok gyereket, de még családban sem vagyok biztos. Mert nem bízok meg nagyon emberekben.


"Pénz vagy karrier?"

Igen, ez is fontos. Ki akarok törni és karrierorientált életet élek. Rengeteget tanulók, ez mellett dolgozok is hogy legyen valami és sok szabadidőm nincsen igazából. Eldöntöttem hogy én arra törekszem hogy minél jobb legyen a szakterületemen és ha ez sikerül elégedett leszek.


Azt kéne elsősorban megérteni hogy manapság nincsen társadalmi norma és el kell fogadni az ember egyéni, szabad döntését. Tudom hogy a mai 40-50-es generáció a szocializmusban volt fiatal más elvárásokban és ezért sem megértő(tisztelet a kivételnek), de változott a világ. Már nincs nyomás és talán csak azok fognak vállalni gyereket akik megérdemlik, szeretni fogják és becsülettel felnevelik.

2021. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

A legfőbb ok az, hogy alkalmatlannak tartjuk magunkat a párommal a szülőségre. Anyagi szempontból sem, szeretjük magunkra költeni a fizetésünket, azt csinálni, amit akarunk. Ha gondolunk egyet, akkor elmegyünk kirándulni, csavarogni, ha úgy tartja kedvünk, akkor csak lustálkodunk egész nap. Azért valljuk be, ezek a dolgok gyerek mellett kivitelezhetetlenek lennének.


Nem akarok terhes lenni, nem akarok szülni, ugyanis halálosan rettegek tőle, nem akarok éjszakázni, nem akarom magam alárendelni egy gyereknek. Nincs kedvem hallgatni a sírását, a hisztit, be is csavarodnék, ha egész nap itthon kellene lennem egy gyerekkel. Szeretek a magam ura lenni.


26/N, 35/F

2021. aug. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

1. autoimmun betegségem van így kb 16-17 éves korom óta tudom hogy nem lesz gyerek

2. 32 vagyok, és jóideje azt gondolom, ha lehetne, sem szülnék, mert kényelmesebb, egyszerűbb az életünk. Nem kell 0-24 alkalmazkodni egy gyerekhez meg azon aggódni, a kamasz épp milyen hülyeséget csinál épp, stb.

3. a pénzünket félretesszük, utazgatunk, dolgozunk, eljárunk sörözni, barátokkal találkozunk és ezek ha gyerekünk lenne megszűnnének (a gyerekes barátaink már sosem tudnak velünk jönni, mert altatás, etetés, stb)

2021. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#2 Érdekes amit írsz, mert engem és öcsémet is elvert apánk sokszor, sőt mi is nagyon sokat durván verekdtünk. A mi szüleink is elváltak, sőt kedvesem szülei sem maradtak együtt, mégis szívesen vállalnánk akár több gyermeket is.


Karrier az inkább nála van, én sosem szerettem volna nagy babérokra törni 😊 jobb érzés egy kisebb, de őszintébb elismerés bármiért

2021. aug. 8. 09:01
 7/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat.. #3-snak szólt
2021. aug. 8. 09:01
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
1) Nagyon szegény családból származom, hosszú évekig laktam szállókon, különféle lakótársakkal. Most van párom, egyszobás lakást tudunk bérelni, ami nem igazán alkalmas arra, hogy gyerekeket zsúfoljunk még be. 2) a karrier csak annyira érdekel, hogy hónap végén is ehessünk normálisan, de ezt nem lehet, ha nélkülöznünk kell az én fizetésem. 3) Hosszú évek óta nem védekezünk és nem lettem terhes, vagy a nehéz munkám miatt, vagy mert valamelyikük meddő. Félek a kivizsgálástól, kezeléstől járó tortúrától, nem is lenne pénz lombikra, meg valahogy nem is szeretnék (senkit nem ítélek el érte, de nekem ez már olyan, mintha az ember Istent akarna játszani). 4)nagyon kimerítőek a gyerekek, nincs türelmem, nem bírnám, hogy mindenért hisztizik, sír, akaratoskodik, kell az új ájfon, mert kiközösítik egymást ha sincs stb. 5)itt ez acovid-mizéria, hol bezárnak, hol kiengednek, oltatni kell stb. Nekem a csóróság ellenére is viszonylag szabad gyermekkorom volt, de ami most megy, az nem élet, ilyen világba nem akarok, ha ez marad még így évekig.
2021. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Örökletes betegségem van, és egy nőgyógyászati baj miatt veszélyeztetett terhes lennék+ császármetszés lenne nagy eséllyel. Örökbefogadáson még elgondolkodtam, de még nagyon nem tartok ott.
2021. aug. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Örökletes betegségeim nagy eséllyel az utódaimon is előjönnek.

Senkit sem akarok kitenni a műtéteknek és fájdalomnak, pláne egy gyereket nem.

2021. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!