Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, meddig ésszerű...

Mit gondoltok, meddig ésszerű egy férfi szempontjából a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
Esetemben a párom 50. évét tölti be idén. Egészségügyileg alkalmas véleményem szerint egy baba érkezéséhez, ám lelkileg nem feltétlenül vágyhat erre már. Társadalmi szinten sem épp elfogadott a késői gyermekvállalás. Vagy igen? Mit gondoltok?

#gyerekvállalás #Késői baba
2021. aug. 11. 09:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
A nőket inkább megszólják ha 40+ osan szül, de a férfiakat kevésbé, az már elfogadottabb.
2021. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%
Hááát, azért 70 évesen, mire a gyerek érettségizik... nem ideális. Én ugyanúgy a max 40 körüli kort mondanám, mint a nőknél, 50 évesen már inkább unokázni kéne lassan.
2021. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem társadalmi szinten abszolút elfogadott ma is és régebben is az volt. Persze az már kérdés, hogy mennyire ésszerű döntésnek bizonyul mondjuk 10-15-20 év múlva, ha van egy még eltartandó gyereked meg egy neadjisten már lerobbant párod. Hogy lelkileg vágyik-e rá, azt meg csak vele tudod megbeszélni. Van férfi, aki ilyenkorra végre nagyon szeretne gyereket és büszke családapaként képzeli el az életét, más meg a háta közepére kívánja bármilyen idősen, hogy többen legyenek bárkivel egy fedél alatt és le kelljen mondani bármiről, amit ehelyett szeretne csinálni, a harmadik meg tipikusan az, aki csak az új asszony kedvéért vállalja be, hogy megtartsa, mert neki "mindegy" (pláne, ha már van), és akkor annyira is fog is vele foglalkozni. Persze ez csak beskatulyázás :) de ezek szoktak a környezetemben lenni a forgatókönyvek. Egészségügyileg meg... a legtöbb magyar férfinek (ahogy a nőknek is) már minden baja van 50 körül, magas vérnyomás, derékfájás a minimum akkor is, ha szokott sportolni, a termékenységét, genetikáját meg csak akkor tudhatod, ha konkrétan ilyen vizsgálatokra mennétek.
2021. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%

Nem mintha egy férfi (tisztelet a kivételnek!) nagyon sok mindent hozzá adna a gyerek neveléshez,úgyhogy a kor náluk nem annyira mérvadó.

Úgyis anya az aki szaladgál a gyerekkel/gyerekért/gyerek után minden miatt,aki naphosszat jár-kel velük és értük.

Ha te jó karban érzed magad egy gyerekhez akkor apa kora olyan mindegy..

Az apák többsége kortól függetlenül amúgy sem marad a gyerekek mellett mire azok felnőnek.


Az,hogy akar-e még egyáltalán sok mindentől függ.Vannak már gyerekei,másik családja? Van még türelme? Nem zavarná,hogy más ebben a korban nagypapa?

2021. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

4.

2 fiam van, az apuka nem keveset tesz hozzá, egész nyáron járt velük bringázni, ő tanítptta evezni őket, focizik velük. Ő most 48 éves, nagyon jól tartja magát, de azért na, mégse olyan hévvel ugrik a dolgokba, mint 35 évesen. Én 50 évessel már nem vállalnék gyereket.

2021. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Sem a társadalom, sem az életkor nem érdekelne ez esetben. Leülnék és megbeszélném vele, hogy érez, szeretne-e és ha igen, én belevágnék. Senki másra nem tartozik és egy gyerek az egész életet megváltoztatja, nagy dolog. Sokkal több, mint hogy mit szól a szomszéd Mariska néni, vagy hogy hány éves valaki.
2021. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
64%
50 évesen csinálna gyereket a franc... Mire leérettségizik, lehet meg sem élné az apa.
2021. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6.


Kissé félre értetted az írást, vagy nem volt elég egyértelmű.

Viszont abban igazad van, hogy csak és kizárólag az ő és saját érzéseink lehetnek meghatározóak egy ekkora volumenű dologban.

Annyival kiegészíteném a fentebb irtakat, hogy elég nagy közöttünk a korkülönbség, így ebből adódóan ez hatással lehet az ő döntésére is, ugyanis én a későbbiekben már nem vállalnék gyermeket, de most még igen.

2021. aug. 11. 11:40
 9/27 A kérdező kommentje:

7.


Szíved joga ezt eldönteni,de degradálni ezért mást nem túl elegáns.

2021. aug. 11. 11:44
 10/27 anonim ***** válasza:
34%
Én szeretem a szüleimet, és nagyon szomorú lennék, ha apám most 80 éves lenne, míg én csak 30. Vagy talán még sem élné a 80-at.
2021. aug. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!