Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, meddig ésszerű...

Mit gondoltok, meddig ésszerű egy férfi szempontjából a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
Esetemben a párom 50. évét tölti be idén. Egészségügyileg alkalmas véleményem szerint egy baba érkezéséhez, ám lelkileg nem feltétlenül vágyhat erre már. Társadalmi szinten sem épp elfogadott a késői gyermekvállalás. Vagy igen? Mit gondoltok?

#gyerekvállalás #Késői baba
2021. aug. 11. 09:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
19%
De azért arra lényegesen nagyobb az esély, hogy valaki 70-80 évesen meghal, mint arra, hogy elüt egy autó.
2021. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
19%
Azerintem a halál az egy dolog, de a másik, hogy a gyerekeknek azért egy életerős apára van szüksége. Az sem árt, ha 20-on évesen ott van és segít az életben, elindítja a gyereket. A gyerek 20-on, 30 évesen a gyerekeit pelenkázza, ne a szüleit.
2021. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

22.


Alapjában véve igazad lenne HA! minden úgy működne, ahogyan a nagy könyvben van írva. De ismerve a mai fiatalabb generációkat, többnyire magukról sem képesek felelősségteljesen gondoskodni, nemhogy egy gyermekről.

Tisztelet a kivételnek, de a rengetegen 30-35 éves korukig a szülői házban maradnak, mert így kényelmesebb.

Kérdem akkor újra. Mivel lenne rosszabb döntés, ha most vállalna gyereket bárki?

2021. aug. 12. 08:18
 24/27 anonim ***** válasza:
19%
Azért ezt a "mivel lenne rosszabb" érvet rá lehet húzni bármire. Hányan kérdezték már itt, hogy mivel lenne rosszabb mittudomén spermabankból vállalni gyereket, ha úgyis egyedülálló lesz minden második szülő. Vagy mivel enne rosszabb cigizni, amikor annyi gyerek felnőtt úgyis, ahogy ő is. És még lehet folytatni. Nem, semmivel sem lenne rosszabb... vagyis inkább nem lesz jobb, mint annak, aki ugyanígy járt, és igen, az ember önző és néha (sokszor) akkor és úgy is akar gyereket, ahogy az nem biztos, hogy a gyereknek a lehető, elképzelhető, megvalósítható legjobb lesz. Csak akkor minek kérdezi meg. :)
2021. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

24.


Haszontalan kommentek nem érdekelnek. Konkrét kérdést vetettem fel, így korrekt választ várok rá. A tiéd nem mondható annak. Szép napot!

2021. aug. 12. 09:41
 26/27 anonim ***** válasza:
19%
Arra válaszoltam, amit legutóbb kérdeztél. Nem tudom, mi volt benne haszontalan vagy sértő, nem annak szántam. Nem igazán ésszerű 50 éves embertől gyereket vállalni (pláne, ha szerinted sokan még 30-35 évesen is gondoskodásra szorulnak), de te nagyon szeretnél és a párod ennyi, akit gondolom, szeretsz, és nálad gyanítom, ketyeg az óra. Teljesen érthető, sok nő volt már ezzel így, hogy ezért vagy azért nem igazán ésszerűen vállalt gyereket, mert ha ez egyszer bekapcsolódik, akkor nem lehet kikapcsolni. Nincs senkinek varázsgömbje, hogy megmondja neked, mekkora a kockázat és mit hoz a jövő. Max. azt tudod eldönteni, hogy te egyedül, ha remélhetőleg nem üt be valami, bírni fogod-e. Hogy a férjed/párod akar-e, azt meg majd eldönti ő.
2021. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a javaslatokat, észrevételeket, véleményeket!
2021. aug. 12. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!