Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tündérhegy tapasztalatok?

Tündérhegy tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elsősorban evészavarosok véleménye érdekelne, hogy milyen (volt) ott, de mást is szívesen meghallgatok. Mennyire "szigorúak", gyakori-e a gyógyszeres kezelés, milyen a környezet, hogy kerültetek be...stb. Igazából bármilyen info érdekel.

2018. júl. 7. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül olyan a hozzáállás mint más felnőtt pszichiátrián, vagyis szar.

A gyógyszer adagolással ugyanúgy nincsenek képben, tehát hirtelen radikálisan megváltoztatják a nyugtató adagolását, amivel meg a járóbeteg pszichiátrián dolgozó orvosok tisztában vannak hogy csak fokozatosan lehet.

A főnöknőhöz mikor bementünk anyámmal, leszólt hogy hogy nézhet ki egy ennyi éves srác. Amúgy semmi rendkívüli nem volt rajtam, oldalra fésültem a hajam és annyi volt. A pólóm gyűrött volt egy kicsit de ez szerintem szintén nem volt egy orbitális probléma.

Na a lényeg h pánikbeteg és szocfóbiás voltam, a gyógyszer elvonástól meg nem tudtam közösségben enni mert úgy remegett a kezem h elrepült a villáról a kaja.

Heti két kilót fogytam, bele telt egy kis időbe mire meggyőztem anyámékat h hozzanak már ki.

A Moszkva téren meg már eldőltem, annyi erőm se volt.

Szóval inkább ajánlom a járóbeteg ellátást.

2018. júl. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik túl bíztatóan..:(
2018. júl. 9. 01:22
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Én kb 7 éve voltam bent bulimia miatt + egyéb dolgok (személyiségzavarok,falcolás) miatt. Probáltak segíteni, de amíg ott.voltam, addig nem lettem jobban. A betegekkel elvoltunk, az ápolók lazák voltak. Ki lehetett játszani őket, sajnos. Hánytam is bent,falcoltam is, amit tudtak, mégsem küldtek el. A csoportos foglalkozások jók voltak, bár én nem voltam kész rá, hogy részt vegyek benne. A nagycsoportot utáltam. Szerintem túl sok az ember, kevés hozzá az ápoló, és a gyógyszerezés sem a legjobb. Anno nekem egy erős antipszichotikumot adtak, pedig semmi ilyen problémám nem volt.
2018. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Előző vagyok. Nekem még az sem volt szimpi, hogy kimehetnek az emberek, illetve hétvégente is haza kellett menni. Így mindig volt valami konfliktusforrás, ami miatt picit mindig visszaestem. Azt hiszem nekem a kórházi klinikai pszichológus irt beutalót, és felvételire kell először menni. Ott van egy elbeszélgetés, majd később értesítenek, hogy mehetsz-e és mikor.
2018. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!

Mondjuk 7 év alatt talán azért változtak a dolgok ott (is).

Egyébként sikerült azóta meggyógyulnod? És ha igen, hogyan?

Igazából nagyon ambivalensek az érzéseim. Anorexiás vagyok alapvetően, de hányni is szoktam. Pszichológusom javasolta a Tümdérhegyet. Félek attól, hogy én is ki fogom majd játszani az ápolókat, ha úgy van, hogy nem tudom majd betartani a szabályokat, meg túl magasak lesznek az "elvárások"...ugyanakkor szeretnék jobban lenni, és úgy érzem, hogy ez az egyetlen esélyem rá, bízok benne, hogy segíteni fog. A gyógyszerekkel kapcsolatban meg elég bizalmatlan vagyok, szeretném elkerülni, hogy gyógyszerezzenek.

2018. júl. 9. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg azért mindenképpen, hátha beválik neked.

Én előtte sokáig beteg voltam. Kezeltek a helyi kórházakban, meg th-n voltam 4 hónapot, parapszichológus, kineziológus, mindenki letett rólam, és én is udtam, hogy nekem lassan végem. Aztán találkoztam a mostani párommal. Neki az első randin mindent elmondtam, de nem hátrált. Egy-két év köztes időszak volt, amíg még hullámvölgyben voltam, de azóta szuper minden.

Étrendet követek rendszeresen, így nehéz félrekajálni.

Kívánom, hogy gyógyulj meg te is minél hamarabb.

Közben eszembe jutott, hogy volt ott egy anorexiás lány is, ő jobban lett a th-től. Lényeg, hogy a foglalkozásokon tedd oda magad :-) sok sikert

2018. júl. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem felvesznek majd.
2018. júl. 10. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:

leginkább attól függ, ki az egyénid nekem jó volt, minden más, pár jófej embertől meg borzasztó


2 új szabály alkotásában is részem volt, az egyik azért mert jogot sértettek velem szemben (is)

2018. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!