Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek pszichológushoz...

Szerintetek pszichológushoz kéne mennem vagy hülyeség az egész?

Figyelt kérdés
Kb 4 éve már hogy vagdosom magam. Persze voltal jobb időszakok mikor abbagagytam de most újra előjött. Múlt nyár alatt leadtam 20 kilót mert szinte semmut nem ettem. Emiatt elég gyenge és sovány voltam. De az utobbi időben felszedtem kb 10 kilót mert a szüleim elvittek orvoshoz és nem akartam hogy korházba vigyenek. De mióta újra enni kezdtem van mikor nem tudom kontrollálni magam és sokat eszek egyszerre. Ha sikerül akkor hánytatom magam de ha nem akkor vagdosom magam és utána napokig nem eszek megint. De ez olyan mint egy ördögi kör és tudom hogy rossz de nem birom abbahagyni. Emellett depressziósnak érzem magam. Szinte semmihez nincs kedvem és a szeretteimnek is sokszor olyat szólok vissza ami megbántja őket pedig csak segíteni akarnak. Azért nem merek beszélni erről senkinek mert nem akarom hogy a terhükre legyek és hogy azt higgyék hogy figyelmet akarok.

2019. ápr. 26. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól értelmezem, hogy a vagdosással úgymond bünteted magad? Szerintem mindenképpen fordulj pszichológushoz, sem a vagdosás sem a hánytatás nem egészséges dolog. Ő kideríti azt is, hogy valóban depressziós vagy-e.
2019. ápr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. Büntetés képpen csinálom.
2019. ápr. 26. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menjél pszichiáterhez, segíteni fog.
2019. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A PÁSZTOR válasza:
Feltétlenül menj el pszichológushoz. Azonban készülj fel a változásokra. Elsősorban szerintem egyedül vagy, keress barátokat, társaságot. Másodsorban alacsony az önértékelésed, határozz el célokat ,ne legyen túlságosan magas, és Érd el őket.
2019. ápr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez pszichológus, vagy pszichiáter segítsége nélkül nem fog megoldódni.
2019. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonlo cipőbe járok èn is 17 èves vagyok sokszor vagdostam magam sokszor varrták is a kezem elmentem pszichologushoz sokat segített de akkor keztem èlvezni az èletet miután kiderült hogy csak pár èvem maradt hátra szerintem okvetlenj menny ès beszèlj valakivel akibe megbízol ha kell válassz magadnak orvost hidd el segít
2019. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!