Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok a nővérem neveletle...

Nem akarok a nővérem neveletlen gyerekére vigyázni többet, bunkóság?

Figyelt kérdés

A nővéremnek van egy 3 éves kislánya. Minden hétvégén mennek valahová a férjével és napi 5-6 órát velem tölt a gyerek. Most dackorszakban van és 1 óra után is szívem szerint rázárnám az ajtót.

Anyukám szerint illik vigyázni rá, de én kezdek besokkalni. Nem tudok normális programokat szervezni így. Nem akarom, hogy haragudjon a nővérem, de írtóra neveletlen a lánya és elviselhetetlen. Földhöz vágja magát ha valami nem tetszik, üti a falat, sokszor addig bőg amíg elhányja magát. Konkrétan leszégyenít az utcán. Ezt persze kedvesebben szeretném megfogalmazni. Anyukám mindig arra hivatkozik, hogy szegényeknek nincs idejük egymásra ( a férjével). De maguknak vállaltak gyereket bakker!

Szerintük nekem nem lehet más programom.

1) Hogyan mondanátok meg kedvesen, hogy többet nem vállaljátok?

2) Mit lehet tenni egy magát földhöz vagdaló, hányásig ordító gyerekkel mikor nem akar hazajönni a játszótérről?

21 éves vagyok ha ez számít és saját gyerekem nincs (Ezek láttán talán nem is kell)


2021. aug. 15. 18:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Együtt laktok? Vagy átviszik hozzátok és otthagyják? Miért nem programoznak hármasban a gyerekkel (is)? Gondolom hétközben apuka dolgozik. Őt nem viszik sehova? Neked kéne a sarkadra állnod és megmondani, hogy neked ez sok, fárasztó. De tudod mit? Magyarázkodnod sem kellene. Megmondod, hogy nem figyelsz rá és kész. Nem sértődhetnek meg rajta, mert ahogy írtad maguknak vállalták a gyereket.
2021. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

10-es, de ő neveletlen is. Ismerek másik 3 éves gyereket és egy sem viselkedik így. Mondjuk az tényleg bátnhatja, hogy a nővérem nem törődik vele, talán ezért is viselkedik ennyire minősíthetetlenül. Nem vagyok anya, de annyit tudok, hogy jóval 3 éves kor előtt el kell kezdeni nevelni a kicsiket és nem csak hagyni nőni mint a gazt.


11-Én anyukámékkal együtt élnek, a nővéremék külön. Viszik néha, de sokszor itt hagyják.

Igen, sarkamra kéne állni, de amit a 7-es válaszoló is írt, anyukám feltétlen be akar hódolni nekik, hogy unokázhassanak. Én meg az eszköz vagyok, ha nem cselekszem, akkor elvagyok hordva minden sz@rnak.

2021. aug. 15. 19:22
 13/29 anonim ***** válasza:
47%

Nézd nekem se negatív se pozitív tapasztalatom, de van 2 gyerekem és nem hagytam meg senkire amiatt, mert én éppen szórakozni akarok pedig nem 1-2 hónaposak, hanem a nagyobbik 5 éves. Magamból indultam ki, ezek szerint hibásan, mert nekem nem lenne pofám erre. Az 5 éves gyerekem idén először volt anyámnál nyaralni, de összevissza 3 napot és akkor is itthon volt a kisebbik gyerekünk, szóval semmiféle gyerekmentes szórakozásról nem volt itt szó. Eddigi élete során még csak ezt a pár napot és a kisebb gyerek születésekor töltött 3 kórházi éjszakát voltam a gyerekeim nélkül, de nem martirkodasbol írom, mert nekem ez így jó és én totál megértem ha másnak meg más az igénye. Viszont az igény is lehetne realis.. konkrétan addig kellene nyujtozkodni, amíg a takaró ér és részemről elképzelhetetlen, hogy a fiatalabb tesomra hagyjam a gyerekem, mert én éppen a férjemmel akarok lenni. Ahogy te is írtad, maguknak vállalták. Vagy ha nem akkor keressenek valakit, akar anyádat és bízzák arra aki ezt szeretné vállalni.


Nekem unokatesóm ilyen amúgy, állandóan vagy az anyjára vagy a tesojara, netán még anno amíg nekünk nem volt akkor ránk passzolta a kölyket. Mondjuk legalább az a gyerek nem volt neveletlen. Csak hát nekem 18-19 évesen a hátam közepére se hiányzott. Amúgy lehet emiatt sem vállaltam sokáig gyereket. Total idegesítettek a gyerekek. Nonstop dumalt meg okoskodott. Nyilván azért más ha valaki fiatalabb mint én, mert én 34 évesen szültem az elsőt és nekem már akkora igényem nincs most bulizni mert kibuliztam magam 15 éve.

2021. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
95%

Hát akkor ha legközelebb viszik, fogod magad, veszed a cipődet és lelépsz. Anyudék meg unokázhatnak, hajrá, ha egyszer úgyis ez a vágyuk.

Néha-néha, mondjuk 2-3 havonta 2-3-4 órát vigyázni rá, az tök oké, ennyi szívesség belefér. De minden hétvégén 5-6 óra az már durván átmegy a pofátlanság határán. Én ezért már konkrétan pénzt kérnék a helyedben.

A nővéredéknek a gyerekvállalás előtt tisztában kellett lenniük vele, hogy nem fognak tudni annyi időt kettesben tölteni, mint előtte. Ha ezt vállalták, akkor vállalják most is.

2021. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 flora08 ***** válasza:
90%
Az utolsónak igaza van: ha átviszik, te lépj le otthonról. Fiatal vagy, programod van, nem érsz rá. Nem szeretnék bántó lenni, de ha a gyerek így viselkedik, a szüleidnek sincs nagyobb kedve küszködni vele mint neked. De amíg vállalod, nekik ez így tök kényelmes: nem nekik hisztitik az unoka a játszótéren, de tesód sem sértődik meg, hogy nem viheti hozzátok. Ha ilyen sokszor lepasszolják, az nyilván nem véletlen, tudják hogy viselkedik. De a kislánynak ez biztos rosszul esik, úgyhogy nem lesz könnyebben kezelhető, amíg a szülei nem foglalkoznak vele.
2021. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
59%

#13

Undorító az a mártírkodás, amit leművelsz! Szánalmas, ahogy itt vergődsz, hogy neked bizony egy gyerekmentes napod nem volt 5 éve a pároddal, minek kell ennyire az önigazolást várni? Nem az volt a kérdés, hogy bíráljuk a kérdező nővérét!

Nem azzal van a probléma, hogy a kérdező nővére és a párja egy héten egy fél napot kettesben tölt a gyerek nélkül, hanem hogy mindig a kérdezőre bízza, aki nem bír vele, ráadásul a kérdezőnek lenne jobb dolga is, mint egy három éves kis sz.rosra vigyázni, mert a lusta anyja szerint úgy illik.

2021. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként meg nem attól hisztizik, mert az anyja meg az apja 168 órából az alváson kívül nem vele tölt. És nem attól dacos, mert szombaton egy fél napra más vigyáz rá, hanem életkori sajátosság, hogyha hisztizik. Ha neveletlen, az már nem, de amíg nem látjuk a kérdező unokahúgát, addig nem tudjuk megállapítani, hogy tenyleg hiszti vagy neveletlen.
2021. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
97%

1.lehetőség: Még mondod, pl így: "Nézd, a kislányoddal nehezen bírok mostanában, talán a dackorszak miatt, de szerintem amiatt is, hogy ti túl engedékenység vagytok vele, emiatt elég hisztis. A lényeg, hogy nem tudok rá többet vigyázni, amíg ez a probléma még nem oldódik, mert nem vállalom a felelősséget, ha a viselkedése miatt esetleg baja lesz, pl kitépi a kezét a kezemből az úton, vagy beüti a fejét, amikor leveti magát a földre. Tényleg sajnálom, de nem akarok emiatt börtönbe kerülni."

2.Ha mégis rákényszerítenek, hogy vigyázz rá, akkor olyan szigorral vigyázol rá, illetve neveld, hogy megtanulja, nálad nagyon mások a szabályok. Ennek két következménye lehet: vagy nem bízzák rád többet, vagy legalább nálad normálisan fog viselkedni. Ilyen őrmester stílust kell felvenned, akkor is, ha hányásig ordít. Olyan meg nincs, hogy nem megy, akkor vonszolod. Amit kimondtál, hogy ez lesz, pl alvás, evés, hazamenés, akkor az lesz, ha a fene fenét eszik is. És semmi gügyögés vagy tutujgatás.

2021. aug. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
63%

Azért azt tisztázzuk, hogy egy 3 éves gyerek általában életkori sajátosság miatt hisztizik. Most tanulja, hogy hol mennyi befolyása van a világra. Tűnhet úgy, hogy neveletlen pedig nem.

Hidd el sok jól nevelt gyerek is képes brutális hisztire ebben az időszakban, ha valamit akar és nem tudja elérni.

De az biztos, hogy megmutatkozik egy ekkora gyerek személyiségén ha a szülők nem foglalkoznak vele. Ha minden hétvégén az a legfontosabb, hogy gyerek nélkül legyenek, akkor nehezen hiszem, hogy hétköznap minőségi időt töltetének vele...

De persze ez mind csak feltételezés.


A lényeg, hogy egyáltalán nem oké hogy minden hétvégén a nyakadba sózzák. Ő a tesód, meg kell tudnod neki mondani, hogy többet nem. Vagy 3 havonta egyszer. Vagy tudom is én... Ahogy neked jó. Nem a te gyereked, oldják meg nélküled ha annyira gyerek nélkül akarnak lenni.

2021. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
7%
16os, majd ha az értő olvasás szintjére eljutsz dumalhatunk. Addig is, szevasz! 13as.
2021. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!