Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok a nővérem neveletle...

Nem akarok a nővérem neveletlen gyerekére vigyázni többet, bunkóság?

Figyelt kérdés

A nővéremnek van egy 3 éves kislánya. Minden hétvégén mennek valahová a férjével és napi 5-6 órát velem tölt a gyerek. Most dackorszakban van és 1 óra után is szívem szerint rázárnám az ajtót.

Anyukám szerint illik vigyázni rá, de én kezdek besokkalni. Nem tudok normális programokat szervezni így. Nem akarom, hogy haragudjon a nővérem, de írtóra neveletlen a lánya és elviselhetetlen. Földhöz vágja magát ha valami nem tetszik, üti a falat, sokszor addig bőg amíg elhányja magát. Konkrétan leszégyenít az utcán. Ezt persze kedvesebben szeretném megfogalmazni. Anyukám mindig arra hivatkozik, hogy szegényeknek nincs idejük egymásra ( a férjével). De maguknak vállaltak gyereket bakker!

Szerintük nekem nem lehet más programom.

1) Hogyan mondanátok meg kedvesen, hogy többet nem vállaljátok?

2) Mit lehet tenni egy magát földhöz vagdaló, hányásig ordító gyerekkel mikor nem akar hazajönni a játszótérről?

21 éves vagyok ha ez számít és saját gyerekem nincs (Ezek láttán talán nem is kell)


2021. aug. 15. 18:57
1 2 3
 21/29 flora08 ***** válasza:
80%
Életkori sajátosság...a hányáshoz vezető, földhöz vágja magát-hisztit nem lehet ennyivel elintézni. Pláne ha még bánt is másokat (írta a kérdező, hogy harap). Igaz, hogy nem tudja még kontrollálni az érzelmeit, de ebben a szülőnek kéne segítenie, példát mutatnia. Nem megoldás, hogy lepasszolják másnak. 15-ös voltam.
2021. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
91%

Kit érdekel ki mit szól, én biztos nem vigyáznék egy ilyen hisztérikára. Ha anyád szerint illik, akkor vállalja ő.

Rám 14 évesen lett sózva állandóan unokaöcsém, nem értették meg, hogy ki nem állhatom a gyerekeket, főleg a dackorszakos toporzékolós hisztiző szarokat. Úgyhogy elkezdtem vele szemben agresszívan fellépni, onnantól kezdve nem lett rám erőszakolva.

2021. aug. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt csinálnám, hogy lelépnék ha jönnek ill. mindig halaszthatatlan programom lenne arra az időre.

Nekem is volt egy ilyen barátnőm, de leállítottam hamar. Néhány hét után rájött (miután soha nem értem rá), hogy keresnie kell más gazdatestet.

2021. aug. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Még ha nem lenne neveletlen sem lenne kötelességed minden egyes hétvégén vigyázni más kölykére, akkor sem, ha az a testvéred gyereke. Attól, mert neked nincs gyereked, lehet saját életed, programod, vagy akár egy pihenéssel töltött hétvégéd, semmi közük hozzá. Én max 3 havonta bevállalnék egy hétvégét és ezt így meg is mondanám mindenkinek, mert én biztos nem hagynám, hogy sakkban tartson az egészet család. Gondolkodj el ezen.
2021. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is van egy ilyen ismerősöm. Állandóan lepasszolja a gyerekeit. Nem válogat, akár ismeretlennél is otthagyja, csak hogy szabaduljon. Ha nem vigyázol a neveletlen gyerekére, akkor egy mocsok vagy.

Érdemben nem tudok hozzászólni, csak azt amit már előttem is írtak: ha nem szeretnél rá vigyázni, akkor nem kell. Öltözz fel, lépj le, ott a nagyi, szórakozzon ő vele.

A lányom lassan 3 éves lesz, iszonyatosan hisztis, pedig rengeteget foglalkozunk vele, következetesek vagyunk, de ez a korszak valami brutális. Úgy érzem, hogy nem fogjuk túlélni, de erre nem az a megoldás, hogy odalökjük másnak, hogy szenvedjen ő vele. Mi vagyunk a szülei, nekünk kell megoldani.

Kitartást és állj a sarkadra!

2021. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt még mindig nem tudtuk meg, hogy miért nem anyukád vigyáz rá? Az megoldás lenne.
2021. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Van mikor vigyáz rá, de gyakran én. Van mikor hétvégén dolgozik anyám.

Meg a másik, hogy ő házimunkázik és mindig velem viteti ki a játszótérre. Pedig én szívesen felcserélném a "beosztást".

2021. aug. 16. 16:30
 28/29 A kérdező kommentje:
De szerintem anyának sem lenne dolga, sem nekem minden hétvégén más gyerekét pesztrálni.
2021. aug. 16. 16:31
 29/29 anonim válasza:
100%
Teljesmértékben egyet értek azzal a nagy átlaggal aki azt mondja hogy álj a sarkadra. Az is jó ha elmégy otthonról, de az nem megoldás. "Elfuthatsz, de nem menekülhetsz!" Ez a mondás most pont ide illik ha aszondod hogy dolgod van menned kell! Állj ki magadért! Aztmondtad hogy anyukád azért mondja hogy illik mert unokázni akar! Persze egy 7-10 évessel aki már nem hisztizik jó unákzni, de addig majd csinálja meg más! Mondjuk te, mert te vagy kéznél. Ezt nem szabad hagyni, megkell mondani hogy ha annyira szeretne unokázni, tessék itt van, vigye ki a játszóra, foglalkozzon vele, etesse, tanítsa, egyszóval unokázzon!!!
2021. aug. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!