Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névprobléma: férjem a saját...

Névprobléma: férjem a saját nevét akarja adni a gyerekünknek, de borzalmas, hogy egyezzünk meg?

Figyelt kérdés

Ő egy olyan családból származik, ahol több generáción át a Ferenc nevet kapta az első fiúgyerek, a második pedig a László nevet.

Első gyerekünk lány lett. Az én nevem se jobb, mert Borbála vagyok. De a férjem (mert náluk lány neveknék is így van) azt akarta, hogy Borcsi legyen. Mivel rövid a vezetéknév, és illett is hozzá, belevettük a választható neveink közé, de végül mondtam neki, hogy inkább ne adjuk. Amikor megszületett, a férjemmel egymásra néztünk, és egyszerre mondtuk, hogy Borcsi, mert tényleg nagyon illett/illik rá ez a név (Engem Borinak hívnak).

Második babával vagyok terhes, és azt akarja a férjem, hogy Ferenc legyen. Amit én több okból kifolyólag se akarok:

1. Nem tetszik a név, se a becézése.

2. Nagybátyámat is így hívják

3. Az ő családjában meg három Ferenc is van

Bácsikám Ferkó, apósom Feri, párom Fecó, és a férjem unokatesója is Feri(ke), mert a férjem nagynénje hozzáment egy Ferenc nevű emberhez. Nem akarom, hogy a fiam KisFecó, Ferike, Ferikécske, KisFeri, IfjabbFeri, Ferkóka legyen, de a párom ragaszkodik hozzá, mert a lányunknak is az a keresztneve, mint nekem. De egyrészt abba ő is beleegyezett, másrészt Bori-Borcsi, nem pedig NagyBori-KisBori, NagyBorcsi-KisBorcsi párosítás. Ha Gyuri-Gyurci lenne, még azt mondom oké, de így, hogy ennyi Feri van, így nem, ráadásul taszít a név, + mindig az a Feris-Oszkáros-Áronos "vicc" jut eszembe róla. Hogy egyezzünk meg? Egyik név se tetszik neki, a sajátját akarja a gyereknek.


2021. aug. 16. 12:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
59%
Adjatok neki második nevet is, Józsefet. Ezzel kitűnne a sok Ferenc közül.
2021. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Lehet ha megszületik itt is egyszerre mondjátok, hogy ifjabbikFerike. 😂😂
2021. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%
Ha minden kötél szakad, becézhetitek úgy hogy Feró vagy Fefe. Az még nincs a listán.
2021. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%
Legyen Fercsi. Es akkor a Borcsi, Fercsi is de aranyos. Vagy Feca, Feci. Annyi becenevet lehet kitalálni. Akar lehat Muki is vagy akarmi mas, ugy hivjatok ahogy akarjatok, a Feremc meg megmarad a hivatalos nevenek. Gondolom a kislanyod is Borbala es nem Borcsikent van anyakonyveztetve.
2021. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Úgyis szimplán Öcsi lesz 😂
2021. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%
Már mielőtt összeházasodtunk megbeszéltük a gyerekeink nevét, ha a sajátját vagy az enyémet akarta volna adni eleve hozzá sem megyek, számomra ennél lejjebb nincs, ezt még akkor sem ha amúgy egy szép névről van szó és nem egy ilyen Ferenc kategóriásról. Kerek perec megmondanám, hogy tuti, hogy NEM lesz Ferenc a gyerek, ha nem tetszik menjen csináljon másnak Fecókát, de az én gyerekemnek ez nem lesz a neve és nem érdekelnek a hagyományaik. Ha meg nem tetszik neki egy név sem csak egoista és fantáziátlan módon a sajátja, akkor majd én választok, ő meg hívhatja fiamnak de ilyet biztosan nem hagyok magamra és a gyerekre erőszakolni holmi ostoba, elavult szokásrendszer miatt.
2021. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
43%
Legyen Ferenc Ferdinánd, a beceneve pedig Fefe :)
2021. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Hát de azért az akkor is igazságtalan, hogy a lány kaphatta a te nevedet, te meg semmiképp se akarod az övét a fiúnak, meg telibeszrod a hagyományaikat. Írta valaki, hogy Öcsi. Tudom, gáz, szerintem is az. De akkor kellett volna erre gondolni, amikor lett a Borcsi.
2021. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
43%
Inkább Ferenc, mint Borcsi. A Borcsi egy idétlen becenév. Ha az nem zavart, akkor egy normális név miért? Jah, mert az nem a te neved? Akkor miért nem zavart, mikor Borcsi lett a lány. Tudhattad volna, hogy fiú esetében akkor Ferenc lesz.
2021. aug. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%
9 ez a női egyenjogúság. :)
2021. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!