Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlati tanácsod...

Milyen gyakorlati tanácsod lenne a gyerekednek, mit hiányolsz te a szüleid neveléséből, amit a saját károdon tanultál meg?

Figyelt kérdés

Én most, közel a harminchoz jöttem rá, hogy támogatást elfogadni hasznos, hogy mindig teremtsek valamilyen törvényes lehetőséget, munkaviszony nyugdíjra, illetve hogy bárki bánt szavakkal vagy tettekkel, azt nem érdemlem meg soha, semmilyen körülmények között, továbbá bármit nem tudni nem szégyen(nem megtanulni az), illetve kifutni az időből is rendben van.


Annyira borzalmas, eddig hozzámvágták, hogy "segélyből élsz, keveset keresel", szuperül bizonyítottam, hogy nem szorulok rá meg dolgoztam feketén, most meg csak lesek, hogy nem kellett volna évekig megoldanom "rendszeren kívül", mert a 40 évem a nyugdíjig 70 év körül lesz meg..


Továbbá tök szuper, hogy államilag támogatott helyre megy az ember egyetemre 12 féléven át, de azért nem vonnak nyugdíjjárulékot, hogy nappalin tanultál, munka mellett kellett volna tanulni, ami simán kivitelezhető lett volna..illetve a diákmunka hosszútávon hasznos és simán belefért volna az időmbe.. és a vicc, hogy a szüleim könyvelők, mindent tudtak, csak sosem mondták, hogy ilyen dolgokkal is tehet az ember a jövőjéről, csak most merült fel, hogy "mi lesz veled nyugdíjkor", nekem meg nem volt annyi előrelátásom, hogy az 50 évvel későbbi önmagamról gondoskodjak már 16-18 évesen..


Bár előről kezdhetném, annyi ösztöndíjat, támogatást, segélyt felvennék, amennyi csak megilletne, (laza)munka mellett tanulnék és kicsit sem szégyenkeznék.. Mennék korai "nyugdíjba", majd keresnék majd kétszer annyit nyugdíjasként, mint korábban..


Jól eltoltam, úgy érzem, 10 év alatt keményen hajtottam egy sérült gyerekkel, dolgoztam feketén is, szégyenkeztem, hogy segélyre szorulónak számítok, tanultam gyerek mellett és 10 év munkakerülőnek számítok az állam részéről.


Ne gyertek azzal, hogy hol lesz nyugdíj, mire én odakerülök, vagy ha egyáltalán megélem, ez tiszta szívás. Na mindegy, én biztosan fel fogom ilyenekről világosítani a gyerekem, hogy ne kövessen el ilyen hibát.. A ti tini-huszonéves gyerekeitek tudják ezeket?



2021. jún. 9. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Én tudtam ezeket 16-18 évesen csak épp esélyem nem volt diákmunkázni. Most persze elgondolkozol ezen,de a szüleid hiába is mondták volna, hogy gyűjts a nyugdíjra,valószínűleg pont leszartad volna,ahogy ma legtöbb tizenéves is. Elintézik azzal, hogy jajj anya hagyjál már,hol van az még. Tizenévesek legtöbbjének más dolgok járnak az eszében. De persze,mondd el a gyerekeidnek,azzal nem ártassz nekik, ha tudják. Ezenkívül felvilágosíthatod őket különböző megtakarítási formákról, hogy ha akarnak majd házat,kocsit, akármit venni,akkor vannak ilyen lehetőségek is.
2021. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért a gyűjts a nyugdíjra és a részletes ha nem csinàlod rohadtul meg fogod szívni ezért meg ezért meg ezért között különbség van!


A gyerekeknek nem üres szabályok kellenek, hanem magyarázat, részletes, gondoskodàssal teli információátadás, hogy annak birtokában legyen képes döntést hozni.


Ha nem szekálnak és mondanak fszságokat meg cikizést, hanem elmondják a rendszer működését, a kis fiatal komplexusos ènem sem hoz kényszerdöntéseket, hogy megfeleljen nekik és nem érzi szégyennek, hogy 19 évesen csak bolti eladó és egyedül albizik. Mellesleg csekket sem tanítottak meg soha befizetni, meg ilyeneket, azt a szót sem ismertem, hogy rezsi, vagy àtalány..


Mindegy, én mindent mondok a gyerekemnek az egész világ működéséről, hogy ne későn kapjon észbe eltolva a felnőttkorát, és javaslom mindenki mondja el az összes adózási fontos dàtumot, a tb fizetési lehetőségeket, a felújítási munkákhoz szükséges infókat, hogy van lakásbiztosítás, ami egy létező dolog, nem csak amcsi filmekben van, meg hogy vannak magánnyugdíjpénztárak, munkakönyv(rózsaszín kiskönyv)meg minden ilyesmi, adókàrtya, meg mi van még, csatornadíj, szemétszàllítási díj...amit az ember csak akkor tud meg, ha épp lekésik valami dátumot.


Tiszta szívás utólag erről értesülni, nem is értem miért nincs “életre nevelés” tárgy felsőtől, ha már a sok szülő tojik rá, hogy elmondjon fontos dolgokat a gyerekének..

2021. jún. 10. 14:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért a csekkbefizetés nem agysebészet. Engem már 10-11 évesen elküldtek a postára csekket fizetni, és nem úgy, hogy fogták a kezem, hogy nézd így kell. Mondták, hogy odaadod a csekket meg a pénzt, a visszajáróból meg vehetek egy fagyit.

Amúgy nekem sem mondta el senki, hogy mi az átalány, meg az adózási szabályokat, de ezen sose akadtam fent.

Életre nevelést szeretnél felsőben, holott rendes szexuális felvilágosítás sincs. Itt a gyakorin 15-22 évesek kérdeznek kétségbeesve, hogy terhesek lehetnek e attól, ha a pasi gumiban volt és kihúzta a csúcs előtt. Az életre nevelés a szülő feladata lenne, de vannak a nemtörődöm, az elfoglalt meg azok a szülők, akik nem állnak épp a helyzet magaslatán. Viszont a legtöbb gyerek azért tisztában van a sok fogalommal, ha nem is érdekli őket.

2021. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja, a szexuális felvilágosítás is siralmas, de legalább azt össze tudjuk ollózni a netről, könyvekből, mert érdekel minket(én se kaptam normálisat).


Én a mai napi izgulok néha, ha csekket kell feladnom(és nekem kell kitölteni!) , vagy nyomtatványt beadni, annakidején meg teljes sokkban voltam és úgy éreztem ott égek a postán, amiért valamit rossz sorba írtam és “nem tudom felnőtt létemre”, pont mint ahogy a szüleim mondogatták.


Senki sem fog nyugdíjról meg adóról meg tbről olvasgatni hobbiból, a szexről valószínűbb, de igaz, a kamaszok tanítása siralmasan gyenge életre nevelési szempontból.

2021. jún. 10. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Én fiatal létemre szoktam nyugdíjról olvasni és csak úgy heccből kiszámolgatni, hogy ilyen meg ilyen egyetemi képzéssel ennyi meg ennyi nyugdíjam lenne.


Az a baj, hogy pl egy duális képzésnél a munka könnyen megoldható, de az orvosin, jogon stb bonyolult, mert rohadt sok a tanulni való.


Valóban elkeserítő a mai oktatás, a felvilágosításokról nem is beszélve. Emlékszem anno én egészítgettem ki a szexuális felvilágosítást tartó bácsi előadását, majd végül a következő két évben "költséghatékonyan" én tartottam a többi osztálynak😂

2021. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!