Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az, amiben szigorúbb vagy...

Mi az, amiben szigorúbb vagy a többi szülőhöz képest? Mi az, amiben engedékenyebb vagy? (Megjegyzések, mondások alapján)

Figyelt kérdés
2021. aug. 19. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Nincs kütyüzés a nagynak. Egyáltalán. Most lett 6.

Nincs tévézés a kicsinek (0 képernyőidő), 2,5 éves.

2021. aug. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Szigorúbb, olyant nem tudnék mondani 🤷‍♀️

Engedékenyebb a nasival/csokival, mesenézessel, alvás rugalmasságával


2 és fél éves

2021. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Elsőhöz csatlakozom. Kicsinek nulla, nagynak napi 1 óra képernyőidő (ebben benne volt az online házik covid alatt, de a mese is tv-n). Nálam a nagy 8, a kicsi 5.


Étkezések 5x egy nap, adott időben vannak, nasi ritkán, cukros, fehér lisztes cuccokat nem eszünk itthon.


Napi szinten van sport (úszás, biciklizés, túra, lovaglás, torna, stb.)


Ragaszkodom ahhoz, hogy mindketten takarítsanak maguk után, ténylegesen tesznek az otthonunk tisztaságáért (nem csak ilyen letörli az asztalt és meg van dicsérve szinten, hanem valódi hasznos takarítást végeznek). Mosogatnak, teregetnek, zöldséget pucolnak, stb.


Minden nap van este egy kis összeülős beszélgetésünk a napról, ki-hogy érzi magát, mit tartott ma fontosnak, kiemelendőnek.


Engedékenyebb vagyok az esti alvással kapcsolatban, rugalmasan olvashatnak este az ágyban, beszélgethetnek, ha akarnak, egymásnál alhatnak, vagy ha akarnak, akkor néha átjöhetnek hozzánk is, van hely bőven. Ebben másokhoz képest laza vagyok, ezt már megkaptam.

2021. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Ugyan még kicsi a lányom (7hónapos) DE! a felesleges cukrot-adalékanyagot kerülni szeretném amíg lehet (az oviban már úgyis elkerülhetetlen lesz...). 0 képernyőidő. Ragaszkodom ahhoz a napirendhez amit ő alakított ki magának, ebben nem vagyok túl rugalmas. (Az első 4hónapunk teljesen összevissza volt, mert egésznap cicin volt szinte. Azóta örülök, higy kb kiszámíthatóak a napjaink, ebbe nem kavarok bele senki kedvéért)

Később elfogom várni tőle a saját szobája takarítását, és a közös házimunkában való segítést

VISZONT bármikor velünk aludhat ha nyűgösebb (milliószor megkaptam, hogy odaszokik)

Ha egész nap kézben akar lenni, akkor egésznap hurcizom

És ha egész nap igényel, akkor felőlem futhat a lakás, akinek nem tetszik jöhet takarítani:D

2021. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon ritkan kap edesseget, ha a boltba mrgyunk, gyumolcsot valaszthat. Jatekbol is korlatozott mennyiseg van.
2021. aug. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Engedékenyebb a lefekvés idejében vagyok. Sosem tudtam korán lefeküdni, ahogy a testvérem és édesapám sem, éjszakai baglyok vagyunk. Nem fogom ágyba kényszeríteni a gyereket mondjuk 8-kor, ha egyszer ő sem tud még elaludni olyankor.
2021. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Én abban vagyok engedékenyebb, hogy nem nézem, hogy mennyit telefonozik, tv-zik a gyerek. Nyilván nem ülnek 5-6 órákat a tv előtt, de ez a fél óra- egy óra, egyik gyereknek ennyi, másik gyereknek annyi "képernyőidő", ezt én nem csinálom, mert nincs értelme.

Nem tiltom nekik a nasikat, édességet. Inkább egyenek édességet és mozogjanak. Ha tiltással nevelem, hazugságra tanítom.


Ezeknek a beszabályozott nasiknak, édességeknek az a hátránya, hogy a gyerek mégjobban fogja kívánni, és ezekkel az agyonszabályozott dolgokkal csak az ellenkezőjét fogják elérni.


Unokatesóm a gyerekének tiltott mindent, ami cukros. Az lett az eredménye, hogy este, amikor a szülők aludtak, akkor a gyerek kiment és elkezdte enni a kristálycukrot, amiből komoly egészségügyi problémái lettek, 1 hónapot töltött kórházban.


Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy menjen egész nap a tv, telefonozzon egész nap, de ez az ennyi-perc--annyi-perc gáz.

2021. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Meg most nem azért, de születik egy második gyerek, akinek "0 képernyőidőre van szüksége". Ha a nagyobb gyerek tv-zik, akkor a kicsit kizárjátok a szobából? Elviszitek onnan vagy mi?
2021. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Hát, akkor gáz vagyok. Vállalom. Ahogy a WHO is.

[link]


"Limiting, and in some cases eliminating, screen time for children under the age of 5 will result in healthier adults."


“Early childhood is a period of rapid development and a time when family lifestyle patterns can be adapted to boost health gains.”


"Children between the ages of 2 to 5 years should watch only one hour per day of approved programming."


Ahogy azt is vállalom, hogy nincs a lakásban kristálycukor, mert szerintem az a gáz, hogy emberek függők lettek tőle és nem tudják lerakni.


(3-as voltam.)

2021. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

"Meg most nem azért, de születik egy második gyerek, akinek "0 képernyőidőre van szüksége". Ha a nagyobb gyerek tv-zik, akkor a kicsit kizárjátok a szobából? Elviszitek onnan vagy mi?"


Szinte nem néz tv-t, talán 2-3 havonta egyszer kicsit. A képernyőidő a nagynak a számítógépe előtt töltött idő, a kicsinek akkor más programja van (többnyire sport, amihez elmegy itthonról). A nagy is korlátozott műsorokhoz fér hozzá, korlátozott játékokhoz, korának és készségeinek megfelelően. Mi felnőttek sem járatjuk a tv-t, ha nézni akarok valamit este teszem, reklámok nélkül, célirányosan.

2021. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!