Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen álszent vagy...

Miért ilyen álszent vagy "önámításkodó" egy ilyen anya?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem másfél év körüli gyerekére minimum egy nap 10x ráordít, kiabál. Van, hogy meg is veri (nem véresre, nem hurkásra, de odacsap 4-5x a kezére, lábára vagy a szájára). Ha ez megtörténik, utana 2-3 perc múlva az unokatesóm tök nyugodt.

Aztán mindenkinek meséli, hogy "Tudod milyen jó kislány? Egy áldott gyermek! Egy rossz szavam nem lehet rá.", pedig a valóság az, hogy a kicsi üt-vág-rúg-harap mindenkit, képes bárhol levágni magát a földre hisztizni. És akkor olyat mond, hogy 10-ből 1 rossz és 9 jó dolog van, pedig 10 percből 9-et kiabálással tölt.



Én nekem nincs gyerekem, csak 19 vagyok, egy jó 10 évig még nem is lesz. De ezt nem értem, hogy miért kell mindenkinek a szemébe hazudni a gyerekről meg az anyaságról, amikor nyilván nem EgyRossz-KilencJó arányban oszlik szét, legalábbis náluk nem.


2021. aug. 21. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha sokat mondja, hogy a gyerek jó, akkor egy idő után ő is elhiszi, hogy igaz.

Ha sokat hangoztatja, hogy könnyű és jó az anyaság, csak egy töredékrésze rossz, akkor egy idő után ezt is el fogja hinni.


Ezt hívják önbecsapásnak. A helyzet semmit se változik, viszont az ő fejében a sok rosszat, amit a gyerek "okoz" neki, kiváltja a dicsekvéssel (a nagyon jó kislányos-szöveget ezért tolja mindenkinek).

2021. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
A sajat szurojen keresztul nezi, a sajat gyerekevel kapcsolatban a legtobb ember elfogult.
2021. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Először is, míg át nem éled, ezt az életbe nem fogod megérteni...

Másodszor, elég negy túlzást erzek az írásodban...



Nekem van egy 2 évesem. Iszonyú aktiv gyerek, találékony, mindenhol megtalálja a "bajt".

Szerintem nincs olyan nap, hogy ne kapna a kezére, valagára, vagy kiabálnék rá 10x...

Mégis egy szavam nincs rá, csak mivel 0-24ben én vagyok csak vele, sok... elpattan az ember agya.

En is egy áldott jó gyereknek tartom, csak eleven. Ami nem ugyan azt jelenti, hogy maga a sátán...

2021. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Mert kínosnak érezné bevallani az igazságot. Illetve talán teljesen természetes neki a saját viselkedése, mint a hármas válaszolonak.
2021. aug. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként nekem is van kétéves gyerekem, de nem szoktam vele se kiabalni, se verni.
2021. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem jó gyerekeim vannak, jobbak, mint az átlag.


Van amiben nem, meg is gyűlik a bajom.


Mégis rengeteget kell felemelni a hangomat.

Elevenek, húzzák egymást a hülyeségbe.. vitáznak, verekszenek is időnként.

De jók.

Ha elmegyünk valahova tudnak viselkedni.

Otthon is elpakolnak maguk után, pedig nem ovisok mèg.

Vagy tudják a társadalmi szabályokat...

2021. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nah elküldtem


Szóval az, hogy én türelmetlen vagyok, vagy épp nem tudom a csínyeket, ami nem rosszaság, jól kezelni az nem az ő hibájuk.

2021. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát az szerintem is önbecsapás, ha folyton így fenyíti és mégis angyalinak dicséri. De az is igaz, hogy egy átlag másfél évest még 5 centiről kell követni, hogy ne sodorja bajba magát és akkor is sikerül neki :)
2021. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a "rosszasága" a gyereknek csak kicsit rossz, és ezért nem érzi tragédiának? Mit csinál, mikor rossz a gyerek?


Az én gyerekem tízből csak egyszer rossz, de akkor annyira, hogy elfelejtem az előző 9 jót. Tehát nem az van, hogy nem fogad szót, hanem ordít, csapkod, szid, gonoszkodik, kétévesen meg aztán harapott, rúgott ahogy tudott. Amikor meg jó, 9 esetben egy angyalka, de mit ér ez, ha a nagy rossz tönkrevágja a képet?


Szerintem a gyereke csak átlagos kétéves, nem fogad szót mindig és néha dacol, anyuka ilyenkor túl ideges és megveri, de utána tudja, hogy hülyeségekért verte meg, és a gyerek nem is rossz, csak ő rossz szülő..(a legtöbb anyuka csapkodja a gyerekét sajnos, még jó környezetben is, tanult, kedvesnek látszó, ápolt emberek is... )


Emlékszem mi az öcsémmel sokat kaptunk, sokszor vertek, az öcsémnek olyan rossz volt a magatartása, hogy suliból is eltanácsolták alsóban, oviból is el akarták, emlékszem folyton behívták a szüleinket.., suliban neki csupa osztályfőnöki meg igazgatói, én kitűnő voltam, egy szava sem volt senkinek rám, és mindkettőnkről úgy nyilatkoztak a szüleink, hogy jó gyerekek vagyunk.. Szóval ilyen is van, van, aki csak vetít másoknak, vagy van, aki még magának is, el akarja hinni, hogy a gyereke jó, csak néha rossz..


Egyébként a szülővel kettesben a legtöbb gyerek nyugis, nem éri semmi zavaró inger, olyankor békések.

2021. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!